15/09/2010

GIGABYTE prezentuje najnowsze karty NVIDIA GeForce GTS 450

GIGABYTE zaprezentował nowe modele kart graficznych z serii GTS 450 – GV-N450OC-1GI i GV-N450-1GI. Zbudowane w oparciu o najnowszy układ graficzny Fermi, karty te zaprojektowano od podstaw dla wsparcia teselacji, dzięki której możliwe jest dostarczenie użytkownikom komputerów, niesamowicie żywej, barwnej i realistycznej grafiki. GV-N450OC-1GI wyposażono w najwydajniejsze chłodzenie WINDFORCETM 2X, które wspiera również unikalną funkcję redukcji ilości kurzu osadzającego się na karcie.

Karty GIGABYTE GTS 450 to także wsparcie dla najnowszych standardów graficznych czyli NVIDIA 3D VisionTM and PhysX, dzięki którym możliwe jest ustanawianie nowych standardów gier ery HD.

Kartę oznaczoną jako GV-N450OC-1GI wyposażono w chłodzenie WINDFORCETM 2X z nową funkcją, jaką jest redukcja kurzu. Dzięki odpowiedniemu zaadaptowaniu pochylonych wentylatorów, nowa ich wersja zdolna jest do minimalizowania turbulentnego ruchu powietrza między wentylatorami oraz zwiększenia tunelu powietrznego w otworach karty graficznej. Ponadto w ręce użytkowników oddano możliwość ustawienia trybu, w jakim pracują karty – Dual Power Mode i Smart Alternate Mode. W czasie grania możemy użyć trybu Dual Power Mode, dzięki któremu cieszyć się będziemy niską temperaturą karty dzięki wydajnemu chłodzeniu. W czasie surfowania po Internecie czy prac w 2D można ręcznie uruchomić tryb Smart Alternate Mode, który oczyści wentylatory z kurzu, dzięki czemu karta cechować się będzie dłuższym czasem bezawaryjnej pracy. Jako dodatek warto nadmienić, że chłodzenie WINDFORCETM 2X wyposażono w dwie miedziane rurki cieplne, które wspomagają oddawanie ciepła.

Aby zapewnić lepsze chłodzenie, w modelu GV-N450-1GI zastosowano wentylator z miedzianą podstawą. Miedziany rdzeń styka się bezpośrednio w chipem graficznym, co zwiększa możliwość oddawania ciepła. Dzięki wentylatorowi sterowanemu sygnałami PWM karta jest optymalnie chłodzona, przy zachowaniu niskiego poziomu hałasu.

Aby zadowolić entuzjastów gier 3D, karty GV-N450OC-1GI i GV-N450-1GI oferują wsparcie dla wszelkich najnowszych technologii zawartych w grach oraz Blu-ray 3D i streaming 3D dzięki NVIDIA® 3D VisionTM Karty GTS 450 to także dobre rozwiązanie dla komputerów multimedialnych typu HTPC.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...