Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

15/09/2010

GIGABYTE prezentuje najnowsze karty NVIDIA GeForce GTS 450

GIGABYTE zaprezentował nowe modele kart graficznych z serii GTS 450 – GV-N450OC-1GI i GV-N450-1GI. Zbudowane w oparciu o najnowszy układ graficzny Fermi, karty te zaprojektowano od podstaw dla wsparcia teselacji, dzięki której możliwe jest dostarczenie użytkownikom komputerów, niesamowicie żywej, barwnej i realistycznej grafiki. GV-N450OC-1GI wyposażono w najwydajniejsze chłodzenie WINDFORCETM 2X, które wspiera również unikalną funkcję redukcji ilości kurzu osadzającego się na karcie.

Karty GIGABYTE GTS 450 to także wsparcie dla najnowszych standardów graficznych czyli NVIDIA 3D VisionTM and PhysX, dzięki którym możliwe jest ustanawianie nowych standardów gier ery HD.

Kartę oznaczoną jako GV-N450OC-1GI wyposażono w chłodzenie WINDFORCETM 2X z nową funkcją, jaką jest redukcja kurzu. Dzięki odpowiedniemu zaadaptowaniu pochylonych wentylatorów, nowa ich wersja zdolna jest do minimalizowania turbulentnego ruchu powietrza między wentylatorami oraz zwiększenia tunelu powietrznego w otworach karty graficznej. Ponadto w ręce użytkowników oddano możliwość ustawienia trybu, w jakim pracują karty – Dual Power Mode i Smart Alternate Mode. W czasie grania możemy użyć trybu Dual Power Mode, dzięki któremu cieszyć się będziemy niską temperaturą karty dzięki wydajnemu chłodzeniu. W czasie surfowania po Internecie czy prac w 2D można ręcznie uruchomić tryb Smart Alternate Mode, który oczyści wentylatory z kurzu, dzięki czemu karta cechować się będzie dłuższym czasem bezawaryjnej pracy. Jako dodatek warto nadmienić, że chłodzenie WINDFORCETM 2X wyposażono w dwie miedziane rurki cieplne, które wspomagają oddawanie ciepła.

Aby zapewnić lepsze chłodzenie, w modelu GV-N450-1GI zastosowano wentylator z miedzianą podstawą. Miedziany rdzeń styka się bezpośrednio w chipem graficznym, co zwiększa możliwość oddawania ciepła. Dzięki wentylatorowi sterowanemu sygnałami PWM karta jest optymalnie chłodzona, przy zachowaniu niskiego poziomu hałasu.

Aby zadowolić entuzjastów gier 3D, karty GV-N450OC-1GI i GV-N450-1GI oferują wsparcie dla wszelkich najnowszych technologii zawartych w grach oraz Blu-ray 3D i streaming 3D dzięki NVIDIA® 3D VisionTM Karty GTS 450 to także dobre rozwiązanie dla komputerów multimedialnych typu HTPC.

Przeczytaj także:   Dysk SSD SanDisk G3

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Nadchodzi “Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI. […]

Techcity na Facebooku