Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

20/09/2010

Jesienna kolekcja komputerów HP Mini

HP poinformowało o nowej ofercie w rodzinie komputerów HP Mini przeznaczonej na rynek detaliczny, biznesowy i edukacyjny.

Nowe modele, charakteryzują się cieńszą obudową, odważniejszą stylistyką i zwiększoną prostotą obsługi.
—    Zmodernizowany notebook HP Mini 210 to dobry towarzysz podróży. W przystępnej cenie użytkownicy otrzymują możliwość pracy bez potrzeby ładowania baterii do 6 godzin, bogatą paletę dostępnych kolorów oraz nową stylową obudowę.
—    HP Mini 5103 to najnowszy notebook HP przeznaczony zarówno dla studentów, jak i pracowników wymagających mobilnej maszyny do pracy. Opcjonalnie dostępny także z technologią dotykową. Notebook wyposażony jest w najnowszy procesor Intel Atom oraz obudowę wykonaną w całości z metalu, dostępną w trzech kolorach: czerwonym, niebieskim lub espresso.

HP Mini 210 został opracowany dla użytkowników, którzy dużo surfują w Internecie, korzystają z poczty elektronicznej, słuchają muzyki i chcą mieć dostęp do przyjaciół, rodziny i informacji — także podczas podróży. Notebook wyposażony jest we wbudowaną kartę WLAN, kamerę internetową, mikrofon i wygodną, dużą klawiaturę wyspową (93% rozmiaru standardowej klawiatury). Na jego pokładzie znajdziemy najnowszy procesor Intel Atom N455 oraz pamięć DDR3.

Przy grubości poniżej 3 cm i wadze 1,46 kg notebook Mini 210 standardowo wyposażony jest w 6-komorowy akumulator podłączany w trybie inline, który umożliwia pracę nawet przez 10,5 godziny. Nie wystaje przy tym poza obudowę, dzięki czemu idealnie wkomponowuje się w stylistykę urządzenia.

Notebook Mini 210 dostępny jest w czterech kolorach: grafitowym, czerwonym, różowym i turkusowym. Wyświetlacz LED WSVGA HP BrightView Infinity o przekątnej 25,7 cm (10,1”) oraz dźwięk Dolby Advanced gwarantują optymalną jakość odtwarzanych filmów, muzyki i gier.

Obsługę multimediów ułatwia nowe oprogramowanie dostępne z notebookiem HP Mini 210:
—    Pakiet HP Media Suite to narzędzie, dzięki któremu w prosty sposób można organizować, przechowywać i odtwarzać multimedia, takie jak muzyka, zdjęcia i filmy.
—    Oprogramowanie Evernote przeznaczone jest do szybkiego tworzenia i wyszukiwania notatek.

Poza tym funkcja HP QuickSync ułatwia automatyczną synchronizację plików z komputerem stacjonarnym. Funkcja HP QuickWeb umożliwia użytkownikom uzyskanie dostępu do Internetu w kilka sekund, bez konieczności uruchamiania systemu Windows.

Również HP Mini 5103, przy wadze zaledwie 1,2 kg  jest idealnym towarzyszem dla ludzi mobilnych. HP Mini 5103 obsługuje najnowsze procesory Intel Atom oraz pamięć DDR3. Notebook dostępny jest zarówno w wersji standardowej jak i w wersji obsługiwanej dotykowo. Został wyposażony w trwałą i lekką obudowę, wykonaną z anodyzowanego aluminium w kolorze szczotkowanego espresso. Opcjonalny uchwyt ułatwia transport urządzenia.

HP Mini 5103 posiada wygodną,  funkcjonalną i odporną na zalanie klawiaturę QWERTY o powierzchni równej 95% powierzchni klawiatury pełnowymiarowej i tabliczkę dotykową, zapewniającą optymalny komfort obsługi poczty elektronicznej, komunikatorów i innych aplikacji tekstowych. Opcjonalny ekran dotykowy umożliwia użytkownikom intuicyjną i szybką obsługę za pomocą ruchu palców i dotyku ekranu. Technologia ta znacznie ułatwia nawigowanie i obsługę aplikacji oraz przeglądanie witryn internetowych. HP Mini 5103 wyposażony jest w ekran LED o przekątnej 25,7 cm (10,1”), dostępny z rozdzielczościami WSVGA lub HD oraz opcjonalny pojemnościowy interfejs dotykowy.

Klienci mogą wybrać akumulator 4-komorowy, gwarantujący niższą wagę, lub opcjonalny akumulator 6-komorowy, zapewniający dłuższy czas pracy. W przypadku konfiguracji z opcjonalnym 6-komorowym akumulatorem notebook HP Mini 5103 umożliwia pracę na zasilaniu akumulatorowym nawet przez 10 godzin.

Notebook HP Mini 5103 zawiera również oprogramowanie HP DayStarter, umożliwiające użytkownikom szybsze rozpoczęcie pracy każdego dnia. Dostosowany do indywidualnych potrzeb 12-godzinny kalendarz zapewnia prosty dostęp do listy zaplanowanych spotkań i informacji o poziomie naładowania akumulatora podczas uruchamiania systemu Windows.

Aktualna cena podstawowej wersji notebooka: HP Mini 210 wynosi 1499 zł brutto, HP Mini 5103 wynosi 1699 zł brutto.


Komentarze

  1. magda napisał(a):

    gdzie takie komputery można kupic???? brdzo zależy mi na opcji różowej

Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku