Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

10/09/2010

Motorola MILESTONE 2 – jeszcze więcej możliwości

Motorola ogłosiła premierę nowego modelu telefonu MILESTONE 2 z MOTOBLUR. Działające w oparciu o platformę Android 2.2 urządzenie ma być szybsze, posiadać bardziej pojemną pamięć, mieścić więcej wiadomości oraz posiadać jeszcze większe możliwości personalizacji w porównaniu do wielokrotnie nagradzanego MILESTONE. Dodatkowo zainstalowana w telefonie przeglądarka stron www obsługuje technologię Adobe Flash Player 10.1.

MILESTONE 2 wyposażony został w procesor 1GHz, dzięki któremu smartfon działa jeszcze szybciej i bardziej płynnie, nawet podczas korzystania z wielu aplikacji jednocześnie, czy oglądaniu  wielu stron przeglądarki WWW w tym samym czasie. Dzięki ulepszonej, większej klawiaturze QWERTY pisanie e-maili i wiadomości sms stało się o wiele prostsze. MILESTONE 2 może posłużyć jako bezprzewodowy punkt dostępowy do sieci 3G, do którego można podłączyć aż do pięciu urządzeń komunikujących się za pomocą sieci Wi-Fi, tak więc w dowolnym miejscu możesz łączyć się z internetem, pracować oraz korzystać z multimediów.

Dzięki rozwiązaniu MOTOBLUR, MILESTONE 2 jest jeszcze łatwiejszy w obsłudze i zarządzaniu aplikacjami, pocztą e-mail, serwisami społecznościowymi, zapewnia szybki dostęp do potrzebnych aktualizacji i szerokiej gamy widgetów.

Innowacją w MILESTONE 2 jest możliwość nagrywania i odtwarzania filmów wideo w jakości 720p. Adobe Flash Player 10.1 zapewnia mobilnym użytkownikom wysoką jakość obrazu podczas oglądania multimedialnych dodatków stron, włączając w to: filmy oraz gry. Wszystkie pliki można udostępniać w urządzeniach zgodnych ze standardem DLNA. Dodatkowo w telefon wbudowano odtwarzacz muzyczny wyposażony w zaawansowane funkcje ułatwiające zarządzanie multimediami. Odtwarzacz przypisuje teksty i wykonawców do poszczególnych utworów oraz umożliwia ich wyszukiwanie, pobieranie i  udostępnianie.  Użytkownicy mają do swojej dyspozycji 8 GB pamięci wewnętrznej i 8 GB kartę microSD, którą można wymienić na kartę o pojemności nawet do 32 GB.

MILESTONE 2 pozwala wygodnie korzystać z serwisów Google, min: Google Search, Google Maps, Gmail oraz YouTube.  Najnowsze smartfona Motorola można też dopasować do swoich potrzeb dzięki dostępowi do Android Market i 70.000 aplikacji.

Telefon dostępny jest w zestawie wraz ze słuchawkami oraz 8-gigabajtową kartą micro SD. Oprócz tego użytkownicy mogą pobrać darmowe, dedykowane zarządzaniu plikami muzycznymi, oprogramowanie Motorola Media Link. Dzięki tej aplikacji przenoszenie muzyki i innych multimediów z komputera do telefonu  jest jeszcze łatwiejsze niż dotychczas.

Jeszcze większy komfort użytkowania gwarantują akcesoria stworzone specjalnie MILESTONE 2
•    Dedykowany uchwyt samochodowy
Po umieszczeniu telefonu w dedykowanym uchwycie samochodowym MILESTONE 2, że automatycznie przejdzie w tryb „Samochód”. Dzięki temu kierowca w swoim pojeździe ma szybki dostęp do ulubionych aplikacji, a także do muzyki, radia internetowego, aplikacji mobilnych Google Maps™ z nawigacją ™ oraz wielu innych. Wtyczka do ładowania telefonu, w którą został wyposażony MILESTONE zapewnia szybkie podłączenie ładowarki samochodowej.
•    Stylowa multimedialna stacja dokująca do telefonu MILESTONE 2.
W momencie podłączenia do stacji telefon automatycznie przechodzi w tryb wyświetlenia pulpitu, na którym znajduje się zegarek oraz pozostałe ulubione aplikacje multimedialne, takich jak pokaz slajdów. Tryb Pulpitu każdy użytkownik może  spersonalizować zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i potrzebami, tak aby podczas ładowania telefonu mieć dostęp do wszystkich potrzebnych aplikacji.

MILESTONE 2 wyposażony został w:

•    1Ghz procesor ze wsparciem dla standardu 802.11n
•    3G punkt dostępowy – z możliwością podłączenia do 5 urządzeń Wi-Fi
•    Najnowszą wersję MOTOBLUR
•    Adobe Flash Player 10.1
•    Zoom z możliwością regulacji Multi-Touch
•    Nagrywanie i odtwarzanie filmów w 720p HD
•    5MP aparat z lampą błyskową LED
•    Do 40GB pamięci
•    3.5mm wejście słuchawkowe
•    Współpraca z serwerami Exchange
•    Ulepszony wygląd, przestronna klawiatura QWERTY (większe i wygodniejsze klawisze)
•    Łączność: DLNA / WiFi / Bluetooth 2.1

Dodatkowe funkcje i aplikacje:

•    Pełny pakiet aplikacji Google: Google Search, Google Maps, Gmail, YouTube, and Google Talk
•    Dostęp do kontaktów skrzynki mailowej
•    Navigacja: GPS, Google Maps, E-Compass
•    Email: IMAP/POP3, Gmail, Yahoo Mail, Corporate Sync, Push Email
•    Przeglądarka dokumentów Office
•    Dostęp do: Google Talk
•    Kalendarz

Telefon dostępny będzie w Europie w czwartym kwartale 2010 roku.


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku