Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

14/09/2010

Nintendo celebruje 25-lecie Super Mario Bros.

Mija dokładnie 25 lat od japońskiej premiery „Super Mario Bros.”, jednej z najbardziej popularnych i wpływowych gier komputerowych na świecie.

„Super Mario Bros.” to opowieść o przygodach dzielnego hydraulika o imieniu Mario, który musi pokonać złego potwora Bowsera oraz uratować księżniczkę Peach. Gra stworzona została przez firmę Nintendo  na podstawie „Mario Bros.”, popularnej w Japonii gry arcade (tj. zainstalowanej na osobnym urządzeniu, popularnie zwanym „automatem do gier”).

Gra zadebiutowała na 8-bitowej konsoli NES (Nintendo Entertainment System). I choć trudno jednoznacznie stwierdzić czy to popularność urządzenia przyczyniła się do komercyjnego sukcesu „Super Mario Bros.” czy odwrotnie – faktem jest, że do dnia dzisiejszego sprzedano ok. 40 mln kopii gry, co czyni ją drugą – po „Tetris” – najlepiej sprzedającą się grą w historii.

Mario stał popkulturalnym fenomenem, doczekał się nawet filmu kinowego (w tytułową postać wcielił się Bob Hoskins). Gra do tej pory inspiruje twórców na całym świecie.

Z okazji ćwierćwiecza produkcji firma Nintendo przygotowała film promocyjny, prezentujący najważniejsze odsłony serii na przestrzeni 25 lat.

źródło: e-biznes.pl

Przeczytaj także:   MICA – inteligentna bransoletka od Intela

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku