14/09/2010

Nintendo celebruje 25-lecie Super Mario Bros.

Mija dokładnie 25 lat od japońskiej premiery „Super Mario Bros.”, jednej z najbardziej popularnych i wpływowych gier komputerowych na świecie.

„Super Mario Bros.” to opowieść o przygodach dzielnego hydraulika o imieniu Mario, który musi pokonać złego potwora Bowsera oraz uratować księżniczkę Peach. Gra stworzona została przez firmę Nintendo  na podstawie „Mario Bros.”, popularnej w Japonii gry arcade (tj. zainstalowanej na osobnym urządzeniu, popularnie zwanym „automatem do gier”).

Gra zadebiutowała na 8-bitowej konsoli NES (Nintendo Entertainment System). I choć trudno jednoznacznie stwierdzić czy to popularność urządzenia przyczyniła się do komercyjnego sukcesu „Super Mario Bros.” czy odwrotnie – faktem jest, że do dnia dzisiejszego sprzedano ok. 40 mln kopii gry, co czyni ją drugą – po „Tetris” – najlepiej sprzedającą się grą w historii.

Mario stał popkulturalnym fenomenem, doczekał się nawet filmu kinowego (w tytułową postać wcielił się Bob Hoskins). Gra do tej pory inspiruje twórców na całym świecie.

Z okazji ćwierćwiecza produkcji firma Nintendo przygotowała film promocyjny, prezentujący najważniejsze odsłony serii na przestrzeni 25 lat.

źródło: e-biznes.pl

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...