Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

13/09/2010

Nowy procesor graficzny NVIDIA GeForce GTS 450

Firma NVIDIA zaprezentowała dziś najnowszy procesor graficzny oparty na architekturze Fermi: NVIDIA GeForce GTS 450, który ma zapewnić najlepszy stosunek wydajności do ceny w swojej kategorii cenowej.

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez platformę Steam, stanowiącego jedną z najlepszych metod badania rodzaju sprzętu używanego przez graczy w komputerach PC, 56 procent  graczy uruchamia gry w średnich rozdzielczościach, tj. w 1600×1050 i 1280×1024. Procesor graficzny GTS 450 został zaprojektowany z myślą o grach uruchamianych w tych właśnie rozdzielczościach i osiąga w nich wysoką wydajność, nawet przy włączonym antyaliasingu 4x.

W grach i aplikacjach wykorzystujących teselację —główną cechę technologii DX11 — procesor graficzny GTS 450 ma być szybszy o 65 procent od najbliższego konkurencyjnego produktu . Jest on również szybszy o ponad 30%  w grach nowej generacji, wykorzystujących technologię DX9 i DX10, w tym m.in. w najnowszym kasowym tytule platformy PC: grze StarCraft II. Wydajność układu GTS 450 czyni z niego idealny produkt do gry w najgorętsze tytuły tego roku, takie jak Civilization V czy Hawx2 (oba tytuły obsługują teselację), bądź Dead Rising 2.

Połączenie obsługi technologii 3D Vision firmy NVIDIA z doskonałą mocą przetwarzania grafiki i przepustowością wideo GeForce GTS 450 sprawia, że nowy produkt jest idealny do grania w gry lub oglądania filmów na płytach Blu-Ray w wysokiej rozdzielczości, połączonej z niesamowitymi efektami stereoskopowego trójwymiaru. Dzięki technologii NVIDIA SLI, najlepiej skalującej się platformy dla wielu procesorów graficznych, gracze mogą niemal dwukrotnie zwiększyć wydajność swoich maszyn, gdy ich budżet umożliwi dodanie drugiej karty GTS 450 do komputera.

Procesory graficzne GTS 450 są dostępne już dziś; można je nabyć u wiodących producentów kart graficznych, w tym ASL, ASUS, Colorful, ECS, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, Jetway, KFA2, Leadtek, MSI, Palit, Point of View, PNY, Sparkle, Zotac i innych.  Sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 530 zł.

Przeczytaj także:   Mini centrum – maxi rozrywki od HDI Dune

Techcity na Facebooku