10/09/2010

Odtwarzacze multimedialne Hyundai MBox z ekranami LCD

Human Media wprowadza do sprzedaży nowe modele odtwarzaczy Hyundai MBox z wbudowanymi kolorowymi ekranami LCD 2”. Urządzenia oferują możliwość przeglądania i odtwarzania plików bez konieczności włączania ekranu TV.

Do sprzedaży trafią dwa modele: MBox TR11 – wyposażony w tuner telewizji DVB-T z funkcją nagrywania i buforem TimeShift oraz klasyczny odtwarzacz MBox TP01. Oba modele płynnie odtwarzają wideo Full HD, muzykę i wielokanałowe ścieżki audio. Umożliwiają również prezentacje zdjęć i pokazów slajdów. Praca w sieci obejmuje radio internetowe, serwery plików (FTP, SAMBA), a także klienta BitTorrent. Odtwarzacze mają polskie menu, obsługują polskie znaki w napisach do filmów, również z plików TXT. W odtwarzaczach można zainstalować twardy dysk o pojemności do 2000GB.

Hyundai MBox TR11 zapewnia płynne odtwarzanie obrazu HD z napisami, a także dysponuje funkcją nagrywania poprzez złącze AV. Posiada tuner DVB-T, który pracuje w standardach MPEG2 oraz MPEG4 i zapewnia odbiór sygnału cyfrowej telewizji naziemnej w rozdzielczościach: standardowej (SD) oraz w wysokiej (HD). Nagrywanie programów TV można zaprogramować z wyprzedzeniem lub rozpocząć manualnie za pomocą pilota. Zarówno dla tunera, jaki i dla sygnału z wejścia AV dostępna jest funkcja Timeshift – podgląd materiału z opóźnieniem czasowym nawet do 4 godzin.

Wśród formatów obsługiwanych przez MBox TR11 warto wymienić m.in.: MPEG2, MPEG4 (w tym H264 oraz wykorzystywany przez cyfrowe kamery – AVCHD), VC1, WMV i MKV. Dostępna jest również szeroka gama popularnych formatów plików dźwiękowych m.in.: MP3, AAC, WAV, WMA, OGG oraz FLAC. Możliwe jest także przeglądanie zdjęć i obrazów zapisanych jako JPEG, JPEG HD, BMP i GIF. Player obsługuje także obrazy ISO z płyt Blu-ray, posiada dekodery nowych formatów audio DTS-HD oraz Dolby TrueHD.

Urządzenie umożliwia dostęp do internetowych stacji radiowych i zewnętrznych zasobów sieciowych (SAMBA, UPnP). Ponadto posiada wbudowanego klienta sieci BitTorrent. Możliwy jest montaż wewnętrznego dysku twardego (3.5″ SATA) o pojemności do 2TB.

MBox TR11 posiada 2 złącza USB, do których podłączyć można dowolny zewnętrzny napęd pamięci masowej lub adapter sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Sprzęt wyposażono w kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 2”, który pozwala na przeglądanie katalogów i plików z dysku, pamięci USB i zasobów sieciowych. Użytkownik może kontrolować i uruchamiać odtwarzanie radia internetowego lub plików muzycznych bez konieczności włączania telewizora.

Aby korzystać w pełni z możliwości urządzenia, należy podpiąć je do dowolnego odbiornika TV przez jedno ze złączy umieszczonych na tylnym panelu: HDMI, komponent lub kompozytowe.

Specyfikacja modelu MBox TP01 jest prawie identyczna, jak w MBox TR11. Jedyna różnica polega na braku tunera DVB-T oraz funkcji nagrywania.

Hyundai MBox TR11 w podstawowej wersji kosztuje 839 zł brutto. Model TP01 kosztuje 659 zł brutto.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...