Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

22/09/2010

Płyty główne FOXCONN z procesorami Intel Atom

FOXCONN przedstawił dwie płyty główne formatu mini-ITX wyposażone w chipset Intel NM10 obsługujący procesory Intel Atom. Procesory są fabrycznie montowane na płytach – na FOXCONN D52S znajduje się dwurdzeniowa jednostka Intel Atom D525, a na FOXCONN D42S – Intel Atom D425.

Obie płyty obsługują do 4GB dwukanałowej pamięci DDR2 pracującej z prędkością 667/800 MHz. Pamięć można zainstalować w dwóch slotach DIMM. Na każdej z płyt dostępne są też dwa złącza Serial ATA II, jedno złącze PCI oraz gigabitowa karta sieciowa.

Mimo małego rozmiaru płyty FOXCONNa posiadają zintegrowane karty graficzne Intel GMA3150 obsługujące biblioteki  DirectX 9.0c. Pozwala to na wyświetlanie interfejsu Aero w Windows 7. Karta posiada wyjście VGA. Płyty FOXCONN zostały wyposażone w 8 portów USB 2.0 (4 na tylnym panelu) i 6-kanałową kartę dźwiękową HD.

Płyta główna FOXCONN D52S jest dostępna w cenie detalicznej 299 złotych brutto (z procesorem Intel® Atom™ D525), a płyta D42S z zainstalowanym Atomem D425 – 259 zł. Obie płyty objęte są 36-miesięczną gwarancją producenta.

Przeczytaj także:   System kina domowego SC-BTX70 firmy Panasonic

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Nadchodzi “Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI. […]

Techcity na Facebooku