26/09/2010

Rynek gier komputerowych w Polsce w ostatnim kwartale

Portal Ceneo.pl sprawdził, które gry cieszyły się minionego lata największą popularnością. Porównywarka przygotowała 3 zestawienia – z najpopularniejszymi grami PC, Playstation oraz Xbox.

Na rynku gier komputerowych w Polsce widać szybki rozwój. Obecny rok okazuje się być mocnym dla tej kategorii, napawa również ogromnym optymizmem na przyszłość. Jest to zdecydowanie lepszy, niż dwa poprzednie lata, dynamiką nawiązuje do pamiętnego 2007. A przed nami sezon świąteczny, czas kiedy gry sprzedają się najlepiej. Bo czyż nie nadają się idealnie na gwiazdkowy prezent?

W gry komputerowe grają już nie tylko nastolatki, ale ludzie w każdym wieku. Sprzedaż rośnie. W Polsce nadal największą popularnością cieszą się gry na PC, ich sprzedaż stoi zdecydowanie na wyższym poziomie od gier kupowanych na konsole. W zestawieniu popularności gier PC przygotowanym przez Ceneo.pl na pierwszym miejscu wakacyjnej batalii znalazła się druga część StarCrafta. Gra StarCraft II: Wings of Liberty okazała się trzy razy popularniejsza od drugiej w rankingu Grand Theft Auto IV. Sukcesu słynnej kontynuacji produkcji Blizzarda można było się spodziewać. Gra była długo wyczekiwana przez rzesze fanów.

Zacięta walka trwa się także na rynku konsol do gier. Jak wiadomo, bój toczą dwie firmy: Microsoft produkujący Xbox oraz Sony – producent PlayStation. W rankingach sprzedażowych Ceneo liderem jest zdecydowanie ten drugi. Model Sony PlayStation 3 Slim jest niemalże  dwukrotnie popularniejszy od Xbox’a 360 Slim. Na PlayStation można także kupić znacznie więcej gier niż na Xboxa. Według danych Ceneo.pl najpopularniejszą grą na Xbox’a w ostatnich miesiącach była Mafia II. Najpopularniejszą grą na PlayStation okazała się FIFA 11.

Jak widać ceny gier są także bardzo zróżnicowane. Bywa, że grę na PC-ta można dostać już za 20 zł, podczas gdy Guitar Hero 5 Super Bundle to wydatek rzędu 600 zł. Coraz popularniejsze są ostatnio gry do dystrybucji elektronicznej, co wydaje się być przyszłością tej  dziedziny. Ceny tu są nieznacznie niższe.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...