Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

23/09/2010

TRANSCEND aXeRam DDR3-2400 z certyfikatem Intel XMP

Jak informuje firma TRANSCEND, zestaw dwukanałowej pamięci 4GB aXeRam DDR3-2400 został dodany do listy produktów z certyfikatem Intel XMP.

Certyfikat XMP potwierdza zdolność modułu do pracy w wysokiej częstotliwości przy niskich czasach opóźnień, co zwiększa wydajność pamięci, pozwalając graczom i entuzjastom overclockingu podkręcić platformę Intel Core i7 na wyższy poziom.

Ostatnia z serii pamięci aXeRam firmy TRANSCEND z certyfikatem XMP zawiera dwa identyczne moduły  DDR3-2400 o ultra-szybkiej częstotliwości 2400 MHz (PC3-19200), które przy bardzo niskim napięciu zasilania 1,65V i opóźnieniach 9-11-9-28,oferują maksymalną możliwą przepustowość do 38,4GB/sek.

W praktyce DDR3-2400 cechują się o 60% wyższą wydajnością w porównaniu do standardowych pamięci DDR3 o częstotliwości 1333MHz. Dają w ten sposób ogromne pole do popisu overclockerom, a zapalonym graczom pozwalają w pełni wykorzystać potencjał platformy Intel Core i7. Pamięci DDR3-2400 z certyfikatem XMP testowane były z płytami głównymi Intel P55, w tym z ASUS P7P55D Premium i ASUS P7P55D Deluxe. Cała linia pamięci TRANSCEND aXeRam Extreme Performance DDR3 przeszła testy certyfikacji XMP Intela, w kierunku rozszerzenia wydajności standardowej specyfikacji pamięci DDR3.

Sugerowana cena detaliczna produktu wynosi 555 zł brutto. Moduły pamięci objęte są dożywotnią gwarancją producenta.

Przeczytaj także:   Nowy 21,5-calowy monitor PHILIPS na USB

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku