16/09/2010

TRANSCEND: nowe udoskonalone dyski SSD

TRANSCEND przedstawił nową linię 2,5-calowych dysków SATA SSD, które w stosunku do poprzedników przeszły gruntowny upgrade. Nowe dyski oferują szybkość transferu do 260MB/s i do 512 GB pojemności. Łącząc w sobie prędkość działania, dużą przestrzeń dyskową i niezawodność, są dedykowane użytkownikom wymagającym od SSD dużej wydajności.

Aby zwiększyć wydajność dysków, TRANSCEND udoskonalił kontroler chip wspomagający teraz transfer do 260MB/s w odczycie i 200 MB/s w zapisie. Ta zmiana przekłada się na znaczący wzrost szybkości ładowania się systemu operacyjnego i uruchamiania aplikacji. Dzięki temu oferuje  szybkość  i stabilność działania tak istotną w systemach służących do przetwarzania danych i zaawansowanych rozwiązaniach gamingowych.

W celu uzyskania maksymalnej kompatybilności z najnowszą wersją systemów Windows i Linux nowe dyski SSD firmy TRANSCEND obsługują komendę TRIM, co jest niezbędne do podtrzymania optymalnej prędkości zapisu oraz zmniejsza stopniowe zużycie SSD. Charakteryzując się pojemnością do 512GB, obecnie największą na rynku, udoskonalone dyski SSD są w stanie przechowywać systemy operacyjne, liczne programy i aplikacje.


Mimo że 2,5-calowy rozmiar jest powszechnie kojarzony z notebookami, nowe dyski mogą być również instalowane w komputerach desktopowych. Aby zwiększyć wydajność i stabilność działania peceta bez konieczności wymiany całego sprzętu, TRANSCEND przygotował specjalny zestaw do upgradu. Zawiera on wszystko, czego potrzebuje użytkownik do zainstalowania nowego dysku SSD w przeciągu kilku minut: 2,5’’ dysk SATA SSD o pojemności 32GB, podstawkę umożliwiającą zainstalowanie dysku w zatoce 3,5’’, kabel SATA,  kable zasilania oraz aplikację Acronis True Image umożliwiającą tworzenie obrazów dysków twardych.

Wszystkie nowe dyski SSD firmy TRANSCEND objęte zostały dwuletnią gwarancją producenta. Rozwiązania, takie jak hologramowe logo producenta niemożliwe do podrobienia i specjalna naklejka zabezpieczająca, dowodzą oryginalności produktu – użytkownik ma pewność, że nikt nie otwierał dysku i nie ingerował w jego mechanizm. 2,5-calowe dyski są dostępne w wersjach o pojemności: 32GB, 64GB, 128GB, 256GB i 512GB.

Udostępnij ten artykuł...
Tagi:

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...