22/09/2010

TRANSCEND: rozbuduj przenośną bibliotekę z kartami pamięci SD

TRANSCEND prezentuje pełną linię kart pamięci SD/SDHC i microSD/microSDHC, pozwalających użytkownikom czytników eBooków na rozszerzenie pamięci i przechowywanie w podręcznych bibliotekach jeszcze większej ilości ulubionych pozycji.

Większość czytników eBooków zawiera gniazda rozszerzające, które pozwalają użytkownikom na zwiększenie dostępnej pamięci. Może ona zostać zwiększona przez zewnętrzne urządzenia magazynujące, takie jak USB, CF i karty MMC. Najpopularniejszym jednak sposobem zwiększenia pojemności wbudowanej pamięci są karty SD/SDHC i microSD/microSDHC.

Linia kart pamięci SD firmy TRANSCEND zawiera karty SD/SDHC o pojemności do 32GB i karty  microSD/microSDHC o pojemności do 16GB,  zapewniające wielbicielom eBooków niemal nieograniczone możliwości w korzystaniu z posiadanej biblioteki elektronicznych książek.

Karty pamięci TRANSCEND SD i SDHC  wielkości znaczka pocztowego znajdują zastosowanie w wielu cyfrowych produktach, jak przenośne odtwarzacze muzyki, telefony komórkowe, notebooki, cyfrowe aparaty fotograficzne, kamery video, smartfony, nawigacje GPS czy czytniki eBooków. Oprócz kart SD, o pojemności  od 512MB do 2GB,  TRANSCEND posiada w swojej ofercie także karty SDHC o pojemności do 32GB, zapewniając więcej niż wystarczającą pojemność do przechowywania tysięcy tekstów elektronicznych.

Podobnie jak karty pamięci SD i SDHC, tak i  karty microSD/microSDHC są oferowane w wersjach z różnymi pojemnościami. Są to jednak karty o 90% mniejsze niż pełnowymiarowe karty SD, co czyni z nich idealną propozycję dla ultra-kompaktowych urządzeń przenośnych, takich jak telefony komórkowe i czytniki eBooków. Karty microSD/microSDHC są dostępne w wersjach o pojemności do 16GB i są najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem w celu zwiększenia wbudowanej w czytniku eBooka pamięci.

Przewidywana cena detaliczna karty SDHC Class 10 o pojemności 32 GB wynosi 333 zł brutto, karty SD o pojemności 2 GB wynosi 22,50 zł brutto, karty microSD o pojemności 2GB wynosi 21 zł brutto, karty microSDHC Class 6 o pojemności 16GB – 250 zł brutto. Wszystkie karty SD firmy TRANSCEND objęte zostały dożywotnią gwarancją producenta.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...