Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

23/09/2010

Twardziele lubią WD

30 września obchodzimy Dzień Chłopaka, czas pomyśleć o jakimś prezencie. Ale co kupić? Z kobietą jest prościej, wiadomo przecież, że jej najlepszym przyjacielem są diamenty… Ale co jemu może sprawić przyjemność? Podobno twardziele lubią WD.

A jak WD to tylko czarna seria Caviarów lub VelociRaptory. Dyski z obu tych serii to jedne z najwydajniejszych 3,5-calowych napędów na rynku. WD VelociRaptor ma wbudowany mechanizm klasy Enterprise, zapewniający mu niezawodność 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przy zapewnieniu wysokiej wydajności w obudowie 2.5 cala.

Dysk dostarczany jest z 3,5 calową ramą mocująca IcePack wyposażoną w radiator ciepła – fabrycznie dostosowaną do standardowej 3.5-calowej zatoki i zapewniającą odpowiednią temperaturę podczas pracy w obudowie komputera biurkowego. Interfejs SATA 6 Gb/s oraz 32 MB pamięci podręcznej w połączeniu z prędkością obrotową 10.000 RPM mają czynić z niego najszybszy dysk w swojej klasie.

Z kolei w napędach WD Caviar Black połączono wydajną architekturę elektroniczną z solidną konstrukcją mechaniczną. To idealna pamięć masowa do komputera o silnej konfiguracji służący m.in. do obróbki filmów i edycji zdjęć, a także do maszyny dla gracza.

7200RPM prędkości obrotowej, 64MB cache, technologia podwójnego serwomechanizmu głowicy, interfejs SATA 3 Gb/s (dostępne także w wersji STA 6 Gb/s) oraz zintegrowany podwójny procesor sprawiają, że WD Caviar Black to najlepsze możliwe połączenie pojemności, wydajności i niezawodności.

Dyski WD VelociRaptor są dostępne w cenach odpowiednio:

950 zł za 450 GB

1050 zł za wersję 600GB.

Dyski WD Caviar Black są oferowane w pojemnościach od 500GB aż do 2 TB w cenach od 200 zł do 600 zł.

Wszystkie objęte są 5-letnią gwarancją.


SMS-y w dół, MMS-y w górę

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował coroczny „Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2017 roku” z którego wynika, że na koniec minionego roku aktywnych było ponad 53 milionów kart SIM, czyli o 4% mniej niż w 2016 roku. To jedna z prawdopodobnych przyczyn spadku liczby SMS-ów wysłanych przez użytkowników polskich sieci. W 2017 roku Polacy […]

Kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych

Od lipca dla klientów centrum handlowego Janki pod Warszawą dostępnych będzie 10 punktów ładowania samochodów elektrycznych. Na początku lipca innogy Polska wraz z ING Bankiem Śląskim uruchomiła 5 nowych stacji ładowania na terenie Centrum Handlowego Janki. Dwie stacje stojące zamontowane zostały na parkingu zewnętrznym, a trzy stacje wiszące (tzw. Wall Box) zostały umieszczone w parkingu […]

Ile miejsca zajmuje współczesny Internet?

10 jottabajtów, czyli 10 i 24 zera bajtów – tyle miejsca na serwerach według szacunków naukowców może zajmować współczesny Internet, a z każdą sekundą danych przebywa. Informacje te są rozproszone po całym globie i dostępne poprzez infrastrukturę sieciową. Ostatnie prezentacje Google i Microsoftu nie pozostawiają wątpliwości co do przyszłości rozwoju Internetu. Sztuczna inteligencja, rozwiązania chmurowe […]

Techcity na Facebooku