12/10/2010

Adaptery Sweex USB 3.0 dla PCI Express i Express Card

Czy nie tracisz nerwów czekając na kopiowanie danych z komputera na zewnętrzny dysk twardy? Wyposażony w nowy adapter USB 3.0 rozbudujesz nawet starszy komputer stacjonarny lub notebooka o porty zapewniające błyskawiczny transfer.

Dzięki możliwości wyboru pomiędzy kartą rozszerzeń zgodną z PCI Exprees a modułem montowanym w notebookach wyposażonych w złącze Express Card niemal każdy jest w stanie poprawić szybkość i komfort pracy z dużymi ilościami danych na nośnikach zewnętrznych (pendrive lub przenośne dyski twarde).
Standard USB 3.0 zapewnia 10krotnie szybszy transfer danych niż ma to miejsce przy zastosowaniu urządzeń standardu USB 2.0 – maksymalnie może on dochodzić do 600 MB/s. Połączenie szybkiego interfejsu z odpowiednio dobranym nośnikiem zewnętrznym, także reprezentującym najnowszą technologię, zaowocuje znacznie krótszymi czasami oczekiwania na kopiowanie plików. Bez problemu można także pracować bezpośrednio na tych nośnikach, bez konieczności kopiowania na dysk wewnętrzny komputera dużych porcji danych. Jest to zaleta nie do przecenienia, szczególnie dla grafików, osób obrabiających materiały filmowe, czy duże bazy danych.


Zastosowanie adapterów w posiadanych komputerach znacznie wydłuża ich żywotność, gdyż nie ma konieczności wymiany płyty głównej w stacjonarnym komputerze.  Dodatkowym atutem adapterów jest niezwykle przystępna cena, dzięki czemu rozbudowa sprzętu nie jest droga.

Cena adaptera Sweex 2 Port SuperSpeed USB 3.0 Card PCI Express (US110) to 139 zł, a  Sweex 2 Port SuperSpeed USB 3.0 ExpressCard (US111)  to 159 zł. Produkt jest objęty 2-letnią gwarancją producenta, która może być przedłużona o dodatkowe 10 lat po zarejestrowaniu go na stronie www.Sweex.com/12yearwarranty.

Przeczytaj także:   Kaspersky Anti-Virus 2009 od WP

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]