12/10/2010

Adaptery Sweex USB 3.0 dla PCI Express i Express Card

Czy nie tracisz nerwów czekając na kopiowanie danych z komputera na zewnętrzny dysk twardy? Wyposażony w nowy adapter USB 3.0 rozbudujesz nawet starszy komputer stacjonarny lub notebooka o porty zapewniające błyskawiczny transfer.

Dzięki możliwości wyboru pomiędzy kartą rozszerzeń zgodną z PCI Exprees a modułem montowanym w notebookach wyposażonych w złącze Express Card niemal każdy jest w stanie poprawić szybkość i komfort pracy z dużymi ilościami danych na nośnikach zewnętrznych (pendrive lub przenośne dyski twarde).
Standard USB 3.0 zapewnia 10krotnie szybszy transfer danych niż ma to miejsce przy zastosowaniu urządzeń standardu USB 2.0 – maksymalnie może on dochodzić do 600 MB/s. Połączenie szybkiego interfejsu z odpowiednio dobranym nośnikiem zewnętrznym, także reprezentującym najnowszą technologię, zaowocuje znacznie krótszymi czasami oczekiwania na kopiowanie plików. Bez problemu można także pracować bezpośrednio na tych nośnikach, bez konieczności kopiowania na dysk wewnętrzny komputera dużych porcji danych. Jest to zaleta nie do przecenienia, szczególnie dla grafików, osób obrabiających materiały filmowe, czy duże bazy danych.


Zastosowanie adapterów w posiadanych komputerach znacznie wydłuża ich żywotność, gdyż nie ma konieczności wymiany płyty głównej w stacjonarnym komputerze.  Dodatkowym atutem adapterów jest niezwykle przystępna cena, dzięki czemu rozbudowa sprzętu nie jest droga.

Cena adaptera Sweex 2 Port SuperSpeed USB 3.0 Card PCI Express (US110) to 139 zł, a  Sweex 2 Port SuperSpeed USB 3.0 ExpressCard (US111)  to 159 zł. Produkt jest objęty 2-letnią gwarancją producenta, która może być przedłużona o dodatkowe 10 lat po zarejestrowaniu go na stronie www.Sweex.com/12yearwarranty.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...