03/10/2010

ASUS K52JC – szybki laptop z nowatorskim touchpadem

W ofercie sieci sklepów Vobis Digital pojawił się nowy komputer przenośny firmy Asus – model K52JC. Urządzenie wyposażone jest w wydajny procesor Intel Core i3, 15,6-calowy ekran oraz technologię Palm Proof, dzięki której komputer potrafi wykryć (i zignorować) przypadkowe dotknięcie touchpada.
“Sercem” Asusa K52JC jest procesor Intel Core i3 370M (taktowany zegarem 2,4 GHz). Konfigurację uzupełniają 4 GB pamięci RAM, ekran 15,6″ o rozdzielczości 1366 x 768, karta graficzna Nvidia GeForce GT310M (z 1024 MB pamięci RAM) oraz dysk twardy o pojemności 320 GB. Całość zamknięta jest w eleganckiej, niskoprofilowej obudowie.


Urządzenie zaprojektowano z myślą zarówno o użytkownikach biznesowych, jak i domowych (nastawionych raczej na zastosowania multimedialne). Wszyscy z pewnością docenią dużą, wygodną klawiaturę typu chicklet (zwaną również “wyspową”) oraz ergonomiczną i odporną na zabrudzenia podpórkę pod nadgarstki.


Bardzo interesującym rozwiązaniem jest również technologia Palm Proof, dzięki której w Asusie K52JC nie występuje pewien uciążliwy problem, doskonale znany użytkownikom wielu innych notebooków. Chodzi o przypadkowe przesuwanie kursora, do którego dochodzi, gdy użytkownik przypadkiem dotknie touchpadu wnętrzem dłoni (np. podczas pisania). Technologia Palm Proof pozwala komputerowi na określenie, czy touchpad został dotknięty palcem czy inną częścią dłoni (w tym drugim przypadku ruch jest ignorowany).


Użytkownicy docenią też z pewnością wysoką jakość obrazu wyświetlanego na panoramicznym ekranie, głośniki Altec Lansing z technologią SRS Premium Sound oraz zastosowanie w urządzeniu złącza HDMI, dzięki któremu komputer można wygodnie podłączyć do telewizora HD.

Asus K52JC  z preinstalowanym systemem Microsoft Windows 7 Home Premium – w sieci sklepów Vobis notebook kosztuje 2 699 zł.

Przeczytaj także:   Dłuższe życie dla laptopa - podstawka chłodząca

W jaki sposób działa VPN?

Korzystając z Internetu pewnie nie raz słyszałeś określenie sieci VPN. Te trzy literki mogą być dla Ciebie znane, ponieważ sam korzystasz z tego typu usług. Jeśli jednak skrót ten obił Ci się o uszy i nie masz pojęcia co one oznaczają to świetnie trafiłeś! W poniższym artykule dowiesz się czym jest sieć VPN, do czego […]

Przed czym uchroni Twój biznes dobra firma rekrutacyjna w Krakowie?

Krakowscy pracodawcy w ostatnich latach mieli bardzo poważne problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Sytuacja wcale nie poprawiła się wraz z wybuchem pandemii – Polska nadal ma drugi najniższy wskaźnik bezrobocia w Unii Europejskiej, natomiast Kraków należy pod tym względem do czołówki polskich miast. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby przy uzupełnianiu wakatów korzystać ze […]

Epidemia i śmiercionośne wirusy w CDA Premium

Minął rok odkąd po świecie rozlała się epidemia wirusa SARS-CoV-2, a my mamy uczucie deja vu. Rządy większości krajów europejskich przywracają obostrzenia, wraca w mniejszym lub większym stopniu znany z ubiegłego roku lockdown, wracają wątpliwości. Wiele osób sięga w takiej sytuacji po filmy nawiązujące do postapokaliptycznych wizji z „tajemniczym wirusem” w tle. Jedni, bo lubią […]