19/10/2010

Galaxy Tab już na polskim rynku

Samsung Galaxy Tab to multimedialny tablet, wyposażony w duży, 7-calowy wyświetlacz (1024 x 600 pikseli) mający generować obraz o niespotykanej ostrości i jakości. Urządzeniu doskonale nadaje się do surfowania po Internecie, przeglądania dokumentów, czytania e-książek, grania, a także oglądania filmów i zdjęć. Co ważne, zastosowana w nim przeglądarka internetowa bez problemu obsługuje technologię Adobe Flash.

Ale to nie wszystko, bo tablet Samsunga to również doskonałe, w pełni funkcjonalne, narzędzie komunikacyjne – urządzenie można wykorzystać do czytania i tworzenia poczty elektronicznej, rozmów głosowych, czy rozmów wideo. Co ważne, Galaxy Tab oferowany przez Vobis pozbawione jest blokady SIMLock – można więc umieścić w nim kartę SIM dowolnego operatora.

W tablecie wykorzystano opracowany przez firmę Google system operacyjny Android 2.2 – jego zaletą jest wyjątkowo łatwość obsługi, wszechstronność oraz możliwość instalowania aplikacji z serwisu Android Market (można w nim znaleźć kilkadziesiąt tysięcy najróżniejszych programów – zarówno płatnych, jak i darmowych). System operacyjny urządzenia jest oczywiście w pełni spolonizowany.

„Tablety to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się i najważniejszych segmentów rynku elektroniki użytkowej. Te urządzenia zupełnie zmieniają sposób, w jaki korzystamy z komputerów – nie ma tu klawiatur i myszy, wszystkie operacje wykonujemy w najbardziej naturalny sposób, odpowiednio manewrując palcami na dotykowym ekranie. Kilka miesięcy temu wprowadziliśmy do naszej oferty tablet iPad firmy Apple – urządzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem klientów, dlatego też postanowiliśmy „pójść za ciosem” i sukcesywnie rozwijać naszą ofertę tabletów. Mamy już w naszej sieci takie urządzenia firm Toshiba, czy Archos – teraz przyszedł czas na Galaxy Tab Samsunga” – komentuje Paweł Kuźma, Wicedyrektor Departamentu Rozwoju Produktu i Usług w Vobis.

Najnowszy produkt Samsunga wyposażony jest w moduł Wi-Fi, obsługę sieci 3G, Bluetooth, wydajny procesor Cortex A8, dwa cyfrowe aparaty fotograficzne (3 MP z flashem LED z tyłu oraz 1,3 MP z przodu), 16 GB wbudowanej pamięci oraz czytnik kart SD (maksymalna obsługiwana pojemność to 32 GB). Wymiary urządzenia to 19 x 12 x 1,2 cm, zaś waga – zaledwie 380 g. Zastosowana w Galaxy Tab bateria wystarcza nawet na 7 godzin nieprzerwanego oglądania filmów.

W Vobis wystartowała przedsprzedaż Samsunga Galaxy Tab – klienci, którzy złożą zamówienia w najbliższych dniach, otrzymają tablet już 29 października. Cenę ustalono na 2999 zł.

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...

AliExpress: aplikacja dla Polaków będzie lepsza

AliExpress aplikacja – zmiany AliExpress ogłosił, że uruchomi aktualizację polskiej aplikacji przed nadchodzącym szczytowym sezonem sprzedaży. Platforma zaoferuje wybór najlepiej sprzedających się produktów w cenach już od 1 zł z darmową wysyłką. Polscy użytkownicy będą mogli również skorzystać z oferty Łączonej Dostawy, dostępnej dla wybranych produktów, z gwarantowaną 15-dniową dostawą. Platforma zobowiązała się również do […]

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...