Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

27/10/2010

Garmin chirp – dla entuzjastów geocachingu

Garmin zaprezentowała produkt o nazwie chirp. Jest to unikalny nadajnik bezprzewodowy, zaprojektowany specjalnie z myślą o miłośnikach geocachingu. Chirp jest niedrogi, wytrzymały i wodoodporny. Może komunikować się bezprzewodowo z kompatybilnymi przenośnymi urządzeniami Garmin, dzięki czemu zabawa w geocaching staje się bardziej interaktywna i atrakcyjna. Urządzenie docenią zarówno twórcy, jak i poszukujący skrytek. Chirp zapisuje wskazówki, przesyła współrzędne, zlicza odwiedzających i potwierdza, że skrzynka jest w pobliżu.

Geocaching to zaawansowana technologicznie wersja zabawy w chowanego. Uczestnicy w różnym wieku przemierzają teren w poszukiwaniu ukrytych skarbów i przygody. Interaktywne funkcje nadajnika chirp otwierają mnóstwo nowych, pomysłowych sposobów na ukrycie skrzynki. Doświadczeni gracze wykorzystają niezliczone opcje do tworzenia jeszcze bardziej wyrafinowanych skrzynek, zaś początkujący docenią te funkcje chirpa, które pomagają łatwiej zlokalizować ukryte skarby. Chirp jest prosty w obsłudze i chroniony hasłem. Może być programowany przy użyciu dowolnego, kompatybilnego urządzenia bezprzewodowego Garmin, przechowując wskazówki pomocne w geocachingu i inne informacje. Gdy gracze znajdą się w pobliżu skrzynki, zostaną powiadomieni, że jest ona w ich zasięgu. Będą też mogli skorzystać ze wskazówek wczytanych do nadajnika. Gdy użytkownik wróci do skrzynki, którą ukrył, chirp poinformuje go, ilu gości odwiedziło to miejsce.

Chirp jest też niesamowicie pomocny w zakładaniu i utrzymywaniu skrzynek typu multicache. We współpracy z kompatybilnym urządzeniem przenośnym Garmin (takim jak Oregon, Dakota lub najnowszym GPSMAP), chirp automatycznie przesyła współrzędne programu, dzięki czemu inni poszukiwacze mogą zlokalizować każdy etap skrzynki multicache. Jeżeli natomiast użytkownik właśnie wyrusza na poszukiwanie takiej skrzynki, chirp pozwala wczytać współrzędne. Dzięki temu nie trzeba ręcznie wprowadzać wielu zestawów skomplikowanych współrzędnych – wystarczy jeden dotyk i można ruszać do następnego etapu.

Urządzenie jest zaprojektowane i przetestowane przez miłośników geocachingu – bez trudu znosi wymogi zabawy w terenie. Ochrona hasłem gwarantuje, że tylko właściciel może zaprogramować swój nadajnik. Łatwy w wymianie akumulator starcza nawet na rok pracy, co czyni urządzenie jeszcze bardziej przyjaznym w obsłudze. Jego wymiary to 3,3×2,3 cm, zaś waga wynosi mniej niż 30 gram. Dzięki temu chirp z łatwością zmieści się w ulubionych skrzynkach użytkownika – tych już istniejących bądź dopiero planowanych.

Pomocne wskazówki przekazywane przez nadajnik chirp to sposób na geocaching bez użycia papieru. W ten sposób zabawa jest bardziej przyjazna dla środowiska oraz przebiega sprawniej, ponieważ informacje o skrzynce można pobrać do urządzenia i bezpośrednio na nim wyświetlić. Kompatybilne modele Garmin przechowują i wyświetlają takie szczegóły, jak lokalizacja, teren, trudność, wskazówki i opis – nie ma już konieczności zabierania ze sobą wydruków.


Panorama Firm pomoże znaleźć strefę kibica

Już 19 czerwca Reprezentacja Polski rozpocznie rywalizację w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej meczem z Senegalem. Dla polskich kibiców będzie to doskonała okazja do spotkań i wspólnego wspierania biało-czerwonych. Z myślą o sympatykach futbolu lokalna wyszukiwarka Panorama Firm udostępniła wykaz miejsc, w których będzie można grupowo oglądać transmisje z meczów. Co istotne, właściciele lub zarządcy […]

65 miliardów dolarów na Big Data

SNS Telecom & IT, firma doradcza badająca globalne rynki, szacuje, że do końca 2018 roku inwestycje w Big Data wyniosą 65 miliardów dolarów. W raporcie “Big Data Market: 2018 – 2030 – Opportunities, Challenges, Strategies, Industry Verticals & Forecasts” opracowanym przez SNS Telecom & IT, stwierdza się, że mimo wyzwań związanych z ochroną prywatności i […]

Kim są użytkownicy social media w Polsce?

NapoleonCat – platforma do zarządzania komunikacją w social media – postanowiła przeanalizować udział procentowy osób korzystających z największych platform społecznościowych w Polsce. Pod lupę wzięto użytkowników Facebooka, Instagrama oraz Messengera. Kim są osoby korzystające z tych serwisów? Niekwestionowanym liderem wśród mediów społecznościowych w Polsce jest Facebook. Obecnie korzysta z niego 16,3 mln osób powyżej trzynastego […]

Techcity na Facebooku