28/10/2010

GIGABYTE powiększa rodzinę kart Super Overclock o GV-N460SO-1GI

GIGABYTE ponownie powiększa rodzinę kart Super Overclock tym razem o model GV-N460SO-1GI (GTX 460 SOC). Aby uznać kartę za godną miana „Super Overclock”, musi ona przejść między innymi przez innowacyjny proces GPU Gauntlet Sorting i być wyposażona w płytkę PCB wyprodukowaną w technologii Ultra Durable VGA bądź VGA+.

Karta GIGABYTE GV-N460SO-1GI jest zbudowana w oparciu o wydajny rdzeń NVIDIA GeForce GTX 460 oraz wyposażona w pamięć typu GDDR5 – została zaprojektowana specjalnie do zawodów w podkręcaniu oraz wymagających gier. Ponadto wspiera najnowsze rozwiązania Microsoft DirectX 11 i NVIDIA PhysX, które dostarczyć mają najlepszej i najintensywniejszej, a jednocześnie płynnej rozrywki w jakości HD. GV-N460SO-1GI to także chłodzenie WINDFORCE 2X, 7-fazowe zasilanie, program OC Guru oraz punkty pomiarowe napięć.

Kartę oznaczoną jako GV-N460SO-1GI wyposażono w chłodzenie WINDFORCETM 2X. Dzięki odpowiedniemu zaadaptowaniu pochylonych wentylatorów, nowa ich wersja zdolna jest do minimalizowania turbulentnego ruchu powietrza między wentylatorami oraz zwiększenia tunelu powietrznego w otworach karty graficznej. Chłodzenie WINDFORCETM 2X wyposażono w dwie miedziane rurki cieplne, które wspomagają oddawanie ciepła. Aby zapewnić lepsze chłodzenie, w modelu GV-N460SO-1GI zastosowano wentylator z miedzianą podstawą. Miedziany rdzeń styka się bezpośrednio w chipem graficznym, co zwiększa możliwość oddawania ciepła. Dzięki wentylatorowi sterowanemu sygnałami PWM karta jest optymalnie chłodzona, przy zachowaniu niskiego poziomu hałasu.

Kartę GV-N460SO-1GI zbudowano na standardowych rozmiarów płytce PCB. Cechuje się wydajną, 7-fazową sekcją zasilania. Dodatkowo, dzięki 6-stopniowemu wyświetlaczowi LED możemy sprawdzić aktualne wykorzystanie faz zasilania przez rdzeń graficzny, co pozwala użytkownikom kontrolować pobór prądu przez kartę oraz znacząco podnosi stopień kontroli nad kartą w czasie podkręcania.

Stosowane tylko przez GIGABYTE selekcjonowanie najwydajniejszych egzemplarzy procesorów graficznych GPU Gauntlet Sorting, jest kluczem do znalezienia najlepszego procesora, który może znaleźć się w rodzinie Super Overclock. Następnie wybrane układy muszą przejść serię rygorystycznych testów. Ten unikatowy proces zapewnia zwiększenie możliwości przetaktowania o przynajmniej 10% do 30%. Ponadto, zoptymalizowana wydajność cieplna zmniejsza temperatury o 5% do 10%. Dzięki GPU Gauntlet Sorting, karty graficzne GIGABYTE serii SOC gwarantują większe możliwości overclockingu.

Dzięki Ultra Durable VGA+, karty Super Overclock osiągają najwyższą wydajność w testach. Główną nowością w technologii VGA+ jest zastosowanie nowych elementów półprzewodnikowych zwanych Proadlizer. Na pokładzie GV-N460SO-1GI, GIGABYTE zastosował jeden Proadlizer firmy NEC. Proadlizer jest rozwinięciem technologii kondensatorów polimerowych i łączy w sobie funkcje wcześniej spełniane przez wiele różnych kondensatorów. W efekcie wykorzystanie Proadlizer zapewnia pięciokrotnie większą pojemność elektryczną, nadzwyczajnie niski poziom zakłóceń oraz możliwość szybkiego ładowania i rozładowywania obwodów elektrycznych, co znakomicie wspomaga możliwości overclockingu. Proadlizer przekazuje bardziej stabilny prąd nawet podczas dużego obciążenia.

GIGABYTE OC Guru to oprogramowanie będące najlepszym połączeniem overclockingu z poziomu zarówno programowego jak i sprzętowego. W najnowszej wersji posiada 3 profile: OC (tryb do overclockingu), GAMING (do gier) oraz GREEN (oszczędzanie energii). Dzięki jego zastosowaniu możemy regulować parametry pracy rdzenia graficznego, pamięci, napięcia czy prędkości wentylatora.

Wyprowadzenie punktów pomiarowych na laminat karty umożliwia łatwy pomiar i monitorowanie napięcia w czasie podkręcania. W połączeniu z dołączonym oprogramowaniem jest to niezwykle przydatne rozwiązanie dla miłośników OC.

Rodzina kart Super Overclock to karty: HD 5870, HD 5770, GTX470.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...