Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/10/2010

Motorola FLIPOUT już w Polsce

Motorola wprowadza na polski rynek nowy telefon Motorola FLIPOUTTM – stylowy, kwadratowy, smartfon, podkreślający wyjątkowość swojego właściciela. Telefon z pewnością spodoba się tym, którzy lubią otaczać się nowoczesnymi, ale przede wszystkim ciekawymi przedmiotami.

FLIPOUT został zbudowany na systemie operacyjnym Android 2.1. i to dzięki niemu użytkownicy mogą między innymi przeglądać aż dziewięć stron głównych jednocześnie, zgrywać dynamiczne tapety, a podczas korzystania z serwerów pocztowych chronić dane.

W Polsce FLIPOUT będzie dostępny w sześciu modnych kolorach: lukrecjowa czerń, malinowa czerwień, brylantowy błękit, makowa czerwień, szafranowa żółć oraz biel. Jednak FLIPOUT to nie tylko nowoczesny design. Telefon wykorzystuje technologię CrystalTalkTM PLUS, która aby zapewnić lepszą jakość rozmów, wzmacnia głos rozmówcy jednocześnie filtrując hałas.


FLIPOUT, dzięki funkcji “pinch and zoom”, pozwala w optymalny sposób przeglądać zdjęcia oraz strony internetowe. Dzięki wsparciu standardu Adobe Flash można oglądać strony internetowe, których dotąd nie dało się wyświetlać na urządzeniach mobilnych. Odtwarzacz multimediów oferuje miłośnikom muzyki funkcję wyświetlania tekstów piosenek na całym ekranie. Telefon oferuje także dodatkowe funkcje multimedialne. Technika KODAK PERFECT TOUCH zapewnia doskonałą jakość wyświetlanych zdjęć, a także pozwala na ich tagowanie i opisywanie oraz umożliwia natychmiastową publikację na portalach Facebook, MySpace, Picasa i Photobucket. 3-megapikselowy aparat fotograficzny z cyfrowym zoomem, pozwala robić zdjęcia i nagrywać klipy. Dodatkowo na odtwarzaczu multimediów można oglądać filmy zarówno w formie plików, jak i streamingu video. Interface Bluetooth pozwala na korzystanie ze słuchawki bezprzewodowej oraz transmitowanie muzyki na odległość.
FLIPOUT zawiera pełny pakiet usług Google takich, jak: Google Search, Google Maps, Gmail oraz oferuje dostęp do tysięcy aplikacji w Android Market.


Telefon Motorola FLIPOUT będzie dostępny w Polsce od listopada 2010 r., w sieci PLAY oraz w sprzedaży detalicznej. Cena detaliczna FLIPOUT-a bez abonamentu wynosi ok. 1399 PLN.


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku