13/10/2010

My Book Live – szybszy dostęp do danych

Dysk do sieci domowych My Book Live pozwala użytkownikom łatwo i bezpiecznie zarządzać, dzielić się oraz przesyłać strumieniowo cyfrowe dane w domu lub poza nim.

WD przedstawił dysk do sieci domowej  My Book Live. Urządzenie ma dać użytkownikom najszybszy spośród dysków sieciowych (w segmencie konsumenckim) dostęp do danych, jego atutem jest również łatwa konfiguracja, umożliwiająca szybkie stworzenie scentralizowanego, domowego archiwum danych.

Nowe dyski oferują szybki i bezpieczny sposób na uporządkowanie i przechowywanie w jednym miejscu swoich zasobów multimedialnych –  filmów, muzyki i zdjęć – zapewniając jednocześnie wygodny dostęp do wszelkich plików z urządzeń multimedialnych połączonych w domową sieć.


WD wykorzystał najnowsze procesory, aby  zapewnić szybkość transferu do 100 MB/s, czyli trzykrotnie większą niż tradycyjne dyski z USB 2.0 oraz co najmniej 2 razy szybszą niż inne dyski sieciowe tej klasy.

Dysk My Book Live z wbudowanym serwerem multimediów to szybkie i proste rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą oglądać filmy, zdjęcia czy słuchać muzyki z komputera PC lub Mac włączonego do domowej sieci, a także przesłać strumieniowo pliki na telewizor z dowolnego urządzenia zgodnego ze standardem DLNA, takiego jak odtwarzacz multimedialny WD TV Live HD, odtwarzacz Blu-ray Disc lub konsola do gier Xbox 360 albo PlayStation 3.

Użytkownicy mogą odtwarzać zapisaną na dysku muzykę i video w  iTunes, a także oglądać zdjęcia na urządzeniach  iPhone, iPod touch oraz iPad  (dzięki aplikacji WD Photos).  Mogą także bezpiecznie korzystać oraz dzielić się wszystkimi plikami zgromadzonymi na MyBook Live z dowolnego komputera PC lub Mac  podłączonego do Internetu, korzystając z darmowej usługi zdalnego dostępu oferowanego przez WD.

Cechy dysku do sieci domowych My Book Live:
– Prosta konfiguracja – gotowe w kilka minut;
– Strumieniowe przesyłanie plików video z wbudowanego serwera DLNA;
– Program do automatycznej archiwizacji WD SmartWare™ dla Windows;
– Zgodność z Apple® Time Machine® ;
– Technologia Gigabit Ethernet  dla większej szybkości niż dyski z portem USB 2.0;
– 3-letnia gwarancja.

Dysk My Book Live będzie oferowany w 2 pojemnościach: 1TB oraz 2 TB i jest kompatybilny z Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS X Leopard i Snow Leopard oraz z urządzeniami z certyfikatami DLNA/UPnP. Będzie dostępny w grudniu tego roku  w cenach 719 PLN za 1 TB oraz 949 PLN za pojemność  2 TB. My Book Live objęty jest 3-letnią gwarancją producenta.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...