Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

13/10/2010

My Book Live – szybszy dostęp do danych

Dysk do sieci domowych My Book Live pozwala użytkownikom łatwo i bezpiecznie zarządzać, dzielić się oraz przesyłać strumieniowo cyfrowe dane w domu lub poza nim.

WD przedstawił dysk do sieci domowej  My Book Live. Urządzenie ma dać użytkownikom najszybszy spośród dysków sieciowych (w segmencie konsumenckim) dostęp do danych, jego atutem jest również łatwa konfiguracja, umożliwiająca szybkie stworzenie scentralizowanego, domowego archiwum danych.

Nowe dyski oferują szybki i bezpieczny sposób na uporządkowanie i przechowywanie w jednym miejscu swoich zasobów multimedialnych –  filmów, muzyki i zdjęć – zapewniając jednocześnie wygodny dostęp do wszelkich plików z urządzeń multimedialnych połączonych w domową sieć.


WD wykorzystał najnowsze procesory, aby  zapewnić szybkość transferu do 100 MB/s, czyli trzykrotnie większą niż tradycyjne dyski z USB 2.0 oraz co najmniej 2 razy szybszą niż inne dyski sieciowe tej klasy.

Dysk My Book Live z wbudowanym serwerem multimediów to szybkie i proste rozwiązanie dla użytkowników, którzy chcą oglądać filmy, zdjęcia czy słuchać muzyki z komputera PC lub Mac włączonego do domowej sieci, a także przesłać strumieniowo pliki na telewizor z dowolnego urządzenia zgodnego ze standardem DLNA, takiego jak odtwarzacz multimedialny WD TV Live HD, odtwarzacz Blu-ray Disc lub konsola do gier Xbox 360 albo PlayStation 3.

Użytkownicy mogą odtwarzać zapisaną na dysku muzykę i video w  iTunes, a także oglądać zdjęcia na urządzeniach  iPhone, iPod touch oraz iPad  (dzięki aplikacji WD Photos).  Mogą także bezpiecznie korzystać oraz dzielić się wszystkimi plikami zgromadzonymi na MyBook Live z dowolnego komputera PC lub Mac  podłączonego do Internetu, korzystając z darmowej usługi zdalnego dostępu oferowanego przez WD.

Cechy dysku do sieci domowych My Book Live:
– Prosta konfiguracja – gotowe w kilka minut;
– Strumieniowe przesyłanie plików video z wbudowanego serwera DLNA;
– Program do automatycznej archiwizacji WD SmartWare™ dla Windows;
– Zgodność z Apple® Time Machine® ;
– Technologia Gigabit Ethernet  dla większej szybkości niż dyski z portem USB 2.0;
– 3-letnia gwarancja.

Dysk My Book Live będzie oferowany w 2 pojemnościach: 1TB oraz 2 TB i jest kompatybilny z Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Mac OS X Leopard i Snow Leopard oraz z urządzeniami z certyfikatami DLNA/UPnP. Będzie dostępny w grudniu tego roku  w cenach 719 PLN za 1 TB oraz 949 PLN za pojemność  2 TB. My Book Live objęty jest 3-letnią gwarancją producenta.


SMS-y w dół, MMS-y w górę

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował coroczny „Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2017 roku” z którego wynika, że na koniec minionego roku aktywnych było ponad 53 milionów kart SIM, czyli o 4% mniej niż w 2016 roku. To jedna z prawdopodobnych przyczyn spadku liczby SMS-ów wysłanych przez użytkowników polskich sieci. W 2017 roku Polacy […]

Kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych

Od lipca dla klientów centrum handlowego Janki pod Warszawą dostępnych będzie 10 punktów ładowania samochodów elektrycznych. Na początku lipca innogy Polska wraz z ING Bankiem Śląskim uruchomiła 5 nowych stacji ładowania na terenie Centrum Handlowego Janki. Dwie stacje stojące zamontowane zostały na parkingu zewnętrznym, a trzy stacje wiszące (tzw. Wall Box) zostały umieszczone w parkingu […]

Ile miejsca zajmuje współczesny Internet?

10 jottabajtów, czyli 10 i 24 zera bajtów – tyle miejsca na serwerach według szacunków naukowców może zajmować współczesny Internet, a z każdą sekundą danych przebywa. Informacje te są rozproszone po całym globie i dostępne poprzez infrastrukturę sieciową. Ostatnie prezentacje Google i Microsoftu nie pozostawiają wątpliwości co do przyszłości rozwoju Internetu. Sztuczna inteligencja, rozwiązania chmurowe […]

Techcity na Facebooku