21/10/2010

Samsung SF – notebooki dla estetów

Na polski rynek trafiła właśnie nowa seria komputerów przenośnych firmy Samsung – SF. Urządzenia, które dostępne są w sieci sklepów Vobis.

Nowe Samsungi przykuwają uwagę nowoczesnym, eleganckim wzornictwem – warto zwrócić uwagę na przyjemną dla oka, opływową obudowę w kolorze kości słoniowej (stąd nazwa serii – Ivory), wygodną klawiaturę typu chicklet czy touchpad o fakturze szczotkowanej stali. Ale estetyka nie jest tu jedyną zaletą – producent wyjaśnia, że obudowa i klawiatura zostały zaprojektowane tak, by były odporne na uszkodzenia i zabrudzenie, a dzięki odpowiedniemu doborowi materiałów udało się utrzymać niską wagę komputera.


Na serię Samsung SF składa się kilka modeli, różniących się przede wszystkim wielkością ekranu oraz procesorami – dostępne są wersje 13,3″ (SF 310) oraz 15,6″ (SF 510), wyposażone w procesory Intel Core i3 oraz i5.

Istotną zaletą notebooków z serii Samsung SF jest to, że wykorzystano w nich po dwie karty graficzne – Intela oraz Nvidii. Urządzenia obsługują rewelacyjną technologię Optimus firmy Nvidia, dzięki temu komputer automatycznie wybiera, która karta ma być aktywna w danym momencie. W ten sposób udało się osiągnąć idealny kompromis między wydajnością, a długim czasem pracy na bateriach. Podczas normalnej pracy wykorzystywana jest energooszczędna karta Intela, ale gdy uruchomiona zostanie np. gra, automatycznie zostanie włączona znacznie wydajniejsza karta graficzna firmy Nvidia.


Oprócz nowości z serii SF, w ofercie Vobis pojawił się również netbook NF210. Urządzenie wyposażone jest w 10,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor Intel Atom N550, 1 GB pamięci RAM, zintegrowany układ graficzny firmy Intel oraz dysk twardy o pojemności 250 GB. Całość zamknięta jest w eleganckiej obudowie – bardzo podobnej do tej zastosowanej w modelach z serii SF.

We wszystkich nowych modelach projektanci z Samsunga duży nacisk położyli na długą pracę na bateriach – w komputerach zastosowano akumulatory o dużej pojemności, dzięki czemu nowości mogą pracować wiele godzin bez potrzeby doładowywania (w przypadku modelu SF310 czas pracy sięga 7,5 h). Co więcej, pełne naładowanie baterii trwa zaledwie 2-3 godziny.

Ciekawostką jest również technologia Fast Start (dzięki której urządzenie jest gotowe do pracy w kilka sekund po wciśnięciu włącznika) oraz przycisk umożliwiający natychmiastowe połączenie się z siecią bezprzewodową. Podczas podróży przyda się z kolei funkcja USB Sleep & Charge, pozwalająca użytkownikowi na wykorzystanie wyłączonego komputera do ładowania urządzeń zasilanych z portu USB (np. telefonów komórkowych czy przenośnych odtwarzaczy multimedialnych).

Przeczytaj także:   Atos Origin zakończył testy systemów IT na Vancouver 2010

Notebooki z serii Samsung SF dostępne są obecnie wyłącznie w sieci sklepów Vobis Digital oraz sklepie internetowym Vobis.pl. Ceny nowych modeli:
Samsung NF210 – 1399 zł
Samsung SF310 (13″, Intel Core i3) –  2999 zł
Samsung SF 510 (15,6″, Intel Core i3) – 2999 zł
Samsung SF 510 (15,6″, Intel Core i5) – 3499 zł.

W jaki sposób działa VPN?

Korzystając z Internetu pewnie nie raz słyszałeś określenie sieci VPN. Te trzy literki mogą być dla Ciebie znane, ponieważ sam korzystasz z tego typu usług. Jeśli jednak skrót ten obił Ci się o uszy i nie masz pojęcia co one oznaczają to świetnie trafiłeś! W poniższym artykule dowiesz się czym jest sieć VPN, do czego […]

Przed czym uchroni Twój biznes dobra firma rekrutacyjna w Krakowie?

Krakowscy pracodawcy w ostatnich latach mieli bardzo poważne problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Sytuacja wcale nie poprawiła się wraz z wybuchem pandemii – Polska nadal ma drugi najniższy wskaźnik bezrobocia w Unii Europejskiej, natomiast Kraków należy pod tym względem do czołówki polskich miast. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby przy uzupełnianiu wakatów korzystać ze […]

Epidemia i śmiercionośne wirusy w CDA Premium

Minął rok odkąd po świecie rozlała się epidemia wirusa SARS-CoV-2, a my mamy uczucie deja vu. Rządy większości krajów europejskich przywracają obostrzenia, wraca w mniejszym lub większym stopniu znany z ubiegłego roku lockdown, wracają wątpliwości. Wiele osób sięga w takiej sytuacji po filmy nawiązujące do postapokaliptycznych wizji z „tajemniczym wirusem” w tle. Jedni, bo lubią […]