25/10/2010

WeatherMan, czyli pogodynka i cyfrowa ramka w jednym

W Vobis pojawił się interesujący produkt – cyfrowa ramka na zdjęcia Intenso WeatherMan, wyposażona dodatkowo w funkcję elektronicznej stacji pogodowej.

Urządzenie jest doskonale przystosowane do prezentowania cyfrowych fotografii – zdjęcia wyświetlane są na 7-calowym, ultra wyraźnym ekranie LCD o rozdzielczości 800 x 600 pikseli. Użytkownik może wybierać spośród kilku sposobów prezentowania fotografii – na ekranie może być wyświetlane jedno lub kilka zdjęć, mogą one też cyklicznie się zmieniać.


Zaletą urządzenia jest duża liczba obsługiwanych nośników – fotografie mogą być zapisane na kartach pamięci flash (SD, SD HC, MMC, MS) oraz zewnętrznych pamięciach USB.


Ale na tym zakres funkcji WeatherMana się nie kończy – jest on również w pełni funkcjonalnym kalendarzem, zegarem, budzikiem, a także stacją pogodową. Urządzenie potrafi precyzyjnie określić aktualną temperaturę zewnętrzną, wilgotność powietrza oraz ciśnienie. Informacje te podawane są w przystępny i wygodny do odczytu sposób – urządzenie wyświetla zarówno dokładne wartości, jak i odpowiednie ikony.


Co ważne, WeatherMana można skonfigurować tak, by wyświetlał informacje o pogodzie i zdjęcia w dowolnych kombinacjach – na ekranie mogą być widoczna wyłącznie dane o aktualnej aurze, tylko zdjęcia lub jedno i drugie na raz.
W komplecie z urządzeniem nabywca otrzymuje pilot zdalnego sterowania, zasilacz oraz czujnik, który należy umieścić na zewnątrz domu, nie dalej niż 25 metrów od stacji pogodowej.

Cena urządzenia to: 333 zł.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...