Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/10/2010

ZyXEL NSA221 – nowy serwer mediów do domowej rozrywki

ZyXEL wprowadza do sprzedaży nowy dwuwnękowy serwer mediów NSA221. Urządzenie posiada zaawansowany,  intuicyjny interfejs graficzny oraz oprogramowanie, dzięki któremu domowi użytkownicy mogą wygodnie zarządzać, przechowywać i udostępniać multimedia za pomocą kilku kliknięć.

ZyXEL NSA221 to sieciowa pamięć masowa, która poza funkcjami backup’u i ochrony danych umożliwia płynne, strumieniowe współdzielenie filmów, muzyki i zdjęć między komputerami lub kompatybilnymi z technologią DLNA odtwarzaczami mediów. Interfejs urządzenia został zintegrowany z odtwarzaczem multimedialnym, dzięki czemu zarządzanie plikami stało się niezwykle proste. Za pomocą NSA221 użytkownicy domowi mogą oglądać filmy lub pokazy slajdów, słuchać muzyki, a także pobierać treść multimedialną bezpośrednio z internetu.

Intuicyjne graficzne ikony interfejsu użytkownika umożliwiają szybki i łatwy podgląd plików. Pasek wyszukiwania alfabetycznego pomaga zaś w znalezieniu plików wśród tysięcy multimediów zgromadzonych w urządzeniu. NSA221 pozwala także tworzyć własne listy utworów i odtwarzać je na przykład w czasie pokazu slajdów. Nowy interfejs można obejrzeć i przetestować za pomocą specjalnej strony udostępnionej przez producenta:
http://www.zyxel.com/guidemo/NSA221/zyxel/loginwrap.html.

Do zalet urządzenia należy funkcja klasyfikacji plików o nazwie zPilot. Umożliwia ona zapisywanie plików medialnych i zarządzanie nimi  na zasadzie „przeciągnij i upuść”. zPilot automatycznie identyfikuje przeciągnięte na ikonę pliki oraz przenosi je do odpowiednich folderów z muzyką, zdjęciami lub też innych – wyznaczonych przez użytkownika.


NSA221 pomaga chronić zgromadzone dane dzięki wygodnemu rozwiązaniu do tworzenia kopii zapasowych. Za pomocą przycisku „Copy/Sync” można w prosty sposób kopiować dane pomiędzy urządzeniem a zewnętrznymi pamięciami USB, czytnikami kart oraz aparatami cyfrowymi. Ponadto narzędzie „Backup Planner” umożliwia zaplanowane tworzenie kopii zapasowych danych z NSA221 na inne nośniki danych.


Serwer mediów NSA221 jest przyjazny nie tylko dla użytkownika, ale również dla środowiska. Zużywa bowiem, bez ograniczania swojej wydajności, do 80% mniej prądu w porównaniu z tradycyjną, komputerową pamięcią masową. Dostępna w NSA221 funkcja harmonogramu pracy może automatycznie zarządzać zasilaniem według ustanowionych wzorców użycia. Zaś dzięki zaawansowanej obsłudze hibernacji wewnętrzne dyski twarde automatycznie przestają  pracować, jeśli przez pewien czas nie są transmitowane żadne dane. Urządzenie NSA221 zostało także wyposażone w inteligentną technologię wentylacji. Kiedy temperatura systemu jest niska, wentylator obraca się z niższą prędkością, co przyczynia się do zmniejszenia zużycia energii.

Przeczytaj także:   Przenośne kino domowe do iPoda i iPhone

Najnowszy produkt fimy ZyXEL NSA221 można nabyć za pośrednictwem: Action, eD’system, RRC i AB. Sugerowana cena dla finalnego odbiorcy wynosi 152,60 EUR (ok. 603 zł).


Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku