25/10/2010

ZyXEL NSA221 – nowy serwer mediów do domowej rozrywki

ZyXEL wprowadza do sprzedaży nowy dwuwnękowy serwer mediów NSA221. Urządzenie posiada zaawansowany,  intuicyjny interfejs graficzny oraz oprogramowanie, dzięki któremu domowi użytkownicy mogą wygodnie zarządzać, przechowywać i udostępniać multimedia za pomocą kilku kliknięć.

ZyXEL NSA221 to sieciowa pamięć masowa, która poza funkcjami backup’u i ochrony danych umożliwia płynne, strumieniowe współdzielenie filmów, muzyki i zdjęć między komputerami lub kompatybilnymi z technologią DLNA odtwarzaczami mediów. Interfejs urządzenia został zintegrowany z odtwarzaczem multimedialnym, dzięki czemu zarządzanie plikami stało się niezwykle proste. Za pomocą NSA221 użytkownicy domowi mogą oglądać filmy lub pokazy slajdów, słuchać muzyki, a także pobierać treść multimedialną bezpośrednio z internetu.

Intuicyjne graficzne ikony interfejsu użytkownika umożliwiają szybki i łatwy podgląd plików. Pasek wyszukiwania alfabetycznego pomaga zaś w znalezieniu plików wśród tysięcy multimediów zgromadzonych w urządzeniu. NSA221 pozwala także tworzyć własne listy utworów i odtwarzać je na przykład w czasie pokazu slajdów. Nowy interfejs można obejrzeć i przetestować za pomocą specjalnej strony udostępnionej przez producenta:
http://www.zyxel.com/guidemo/NSA221/zyxel/loginwrap.html.

Do zalet urządzenia należy funkcja klasyfikacji plików o nazwie zPilot. Umożliwia ona zapisywanie plików medialnych i zarządzanie nimi  na zasadzie „przeciągnij i upuść”. zPilot automatycznie identyfikuje przeciągnięte na ikonę pliki oraz przenosi je do odpowiednich folderów z muzyką, zdjęciami lub też innych – wyznaczonych przez użytkownika.


NSA221 pomaga chronić zgromadzone dane dzięki wygodnemu rozwiązaniu do tworzenia kopii zapasowych. Za pomocą przycisku „Copy/Sync” można w prosty sposób kopiować dane pomiędzy urządzeniem a zewnętrznymi pamięciami USB, czytnikami kart oraz aparatami cyfrowymi. Ponadto narzędzie „Backup Planner” umożliwia zaplanowane tworzenie kopii zapasowych danych z NSA221 na inne nośniki danych.


Serwer mediów NSA221 jest przyjazny nie tylko dla użytkownika, ale również dla środowiska. Zużywa bowiem, bez ograniczania swojej wydajności, do 80% mniej prądu w porównaniu z tradycyjną, komputerową pamięcią masową. Dostępna w NSA221 funkcja harmonogramu pracy może automatycznie zarządzać zasilaniem według ustanowionych wzorców użycia. Zaś dzięki zaawansowanej obsłudze hibernacji wewnętrzne dyski twarde automatycznie przestają  pracować, jeśli przez pewien czas nie są transmitowane żadne dane. Urządzenie NSA221 zostało także wyposażone w inteligentną technologię wentylacji. Kiedy temperatura systemu jest niska, wentylator obraca się z niższą prędkością, co przyczynia się do zmniejszenia zużycia energii.

Najnowszy produkt fimy ZyXEL NSA221 można nabyć za pośrednictwem: Action, eD’system, RRC i AB. Sugerowana cena dla finalnego odbiorcy wynosi 152,60 EUR (ok. 603 zł).

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...