Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

25/11/2010

Acer prezentuje urządzenia mobilne i odpowiedź na iTunes

Firma Acer zaprezentowała swe najnowsze urządzenia mobilne: 7- i 10,1-calowe tablety oraz 4,8-calową hybrydę tabletu i smartfona. Zapowiedziała również uruchomienie platformy Alive, porównywanej do iTunes firmy Apple.

Nowe tablety Acera wspierać mają sieć 3G oraz Wi-Fi. Większe urządzenie wyposażone zostało w dwie kamery, w tym 5-megapikselową tylną. Oba produkty mają ekran o rozdzielczości 1280×800. W sprzedaży pojawią się w kwietniu przyszłego roku.

Niespełna 5-calowa hybryda tabletu i smartfona to przede wszystkim ekran o rozdzielczości 1024×480, 8-megapikselowa kamera z diodową lampą oraz 1 Ghz procesor Snapdragon. Telefon wyposażony będzie również w żyroskop i akcelerometr oraz łącze HDMI. Całość zamknięta zostanie w metalową obudowę. Na półkach sklepowych pojawi się również w kwietniu.

Mobilne urządzenia firmy Acer pracować będą na systemie Android, choć nie wiadomo czy będzie to wersja 2.3 (Gingerbread) czy może już kolejna (Honeycomb).

Zapowiedzi sprzętowe nie były jednak jedynymi nowościami ze stajni Acera. Firma zapowiedziała również udostępnienie platformy Alice, która ma być odpowiedzią na sukces iTunes firmy Apple.

Alive ma być czymś więcej niż tradycyjnym sklepem, zapowiada Acer. Dawać będzie możliwość słuchania muzyki, oglądania filmów i produkcji telewizyjnych, czytania e-booków, grania w gry oraz pobierania aplikacji. Użytkownicy będą mogli zapisać się do specjalnie przygotowanych kanałów np. reprezentujących ich ulubiony gatunek filmowy.

Część treści dostępnej w Alive będzie darmowa, część płatna (na zasadzie jednorazowej opłaty lub abonamentu). Wśród partnerów, którzy już teraz współpracują przy tym projekcie Acer wymienił muzyczny serwis 7 Digital, dostawcę gier Casual Games, dystrybutora magazynów Zinio oraz platformy dystrybucji aplikacji Adobe InMarket oraz Intel AppUp.

Alive pojawi się w grudniu w Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech. W kolejnych krajach zadebiutować ma w 2011 roku.

Źródło: e-biznes.pl


Tagi:

Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku