03/11/2010

ALLPlayer w wersji 4.5 obsługuje skompresowane pliki RAR

Drugiego listopada ALLCinema wprowadziła na rynek nową wersję multimedialnego odtwarzacza ALLPlayer. Edycja 4.5 została wzbogacona o możliwość automatycznego odtwarzania filmów archiwizowanych formatem RAR. Ponadto, w programie zmodyfikowano kilkanaście funkcji zgodnie z sugestiami użytkowników wcześniejszych wersji aplikacji.

ALLPlayer 4.5 jest jednym z pierwszych na rynku rozwiązań, które pozwalają na oglądanie filmów zapisanych w DivX/Xvid bezpośrednio z plików RAR bez konieczności ich rozpakowywania. Aby rozpocząć odtwarzanie filmu wystarczy kliknąć na plik zawierający wybrany film. Format RAR wykorzystywany jest do kompresji plików wideo w celu lepszej ich dystrybucji w sieciach Usenet Newsgroups, a także Torrent i Rapidshare. Do modelu 4.5 ALLPlayera dodana została również nowa funkcja o nazwie ALLSubtitleSearcher, która automatycznie powiadamia o pojawieniu się napisów do posiadanego filmu.

Dodatkowo, nowa wersja ALLPlayera została wzbogacona o kilkanaście ulepszeń i poprawek, wśród nowych funkcjonalności są między innymi:
•    możliwość wybrania niestandardowej czcionki np. chińskiej czy greckiej bez potrzeby instalowania jej w systemie (opcja „Charset” w ustawieniach napisów)
•    obsługa plików MPEG4 TRP (transport stream)
•    poprawiona obsługa serwisu OpenSubtitles.org
•    dodany język włoski, węgierski i szwedzki
•    obsługa skórek w PNG
•    zmniejszone zapotrzebowanie programu na pamięć
•    szybszy start programu
•    poprawione odtwarzanie plików FLV i MKV.

Aplikacja ALLPlayer 4.5 dostępna jest bezpłatnie poprzez usługę LiveUpdate w poprzedniej wersji odtwarzacza.

ALLPlayer jest najpopularniejszym polskim odtwarzaczem multimedialnym, obecnie korzysta z niego ponad 6 milionów użytkowników w Polsce. Dostępne są też dedykowane konwertery plików pozwalające oglądać filmy na telefonach komórkowych, konsolach PSP, iPhone’ach, iPodach i nawigacjach samochodowych.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...