Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

10/11/2010

BenQ BL2400PT – 24” matryca VA, obrót ekranu do pionu

Firma BenQ zaprezentowała najnowszy model monitora z serii BL – BL2400PT LED o przekątnej obrazu 24” Wide. Monitor przeznaczony jest dla odbiorców biznesowych oraz wymagających użytkowników domowych.

Matryca VA zapewnia lepszą jakość obrazu i szersze pole widzenia – 178o w pionie i poziomie. Monitor ma szeroki zakres regulacji położenia matrycy: 130 mm regulacji wysokości nóżki, 45o pochylenia prawo/lewo, 5/20o pochylenia przód/tył oraz ustawienie ekranu w pionie (obrót o 90o). Monitor ma jasność 250 cd/m2 oraz kontrast 3000:1 (dynamiczny kontrast 20 mln:1 DCR), czas reakcji matrycy 8 ms GTG).

BenQ BL2400PT posiada zestaw niezbędnych portów dla każdego typu zastosowania: D-Sub, DVI-D, DisplayPort, Line-In oraz gniazdo słuchawkowe. Co więcej, wbudowane głośniki o mocy 2x1W dają z kolei perfekcyjny dźwięk stereofoniczny.

Projektując serię monitorów „BL”, firma BenQ dołożyła starań, aby zapewniały najwyższe parametry obrazu, ale także były ergonomiczne, bezpieczne dla zdrowia oraz ekologiczne. Dla pracowników biurowych praca przy komputerach jest istotną częścią dnia. Długotrwałe korzystanie z komputera w źle zaprojektowanych stanowiskach pracy prowadzić do dolegliwości tj. pieczenie oczu, sztywności karku, ramion i pleców, a w dalszej perspektywie czasowej do pojawienia się wielu schorzeń. Warunki te, mogą doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych, jak również znacznie obniżają jakość, produktywność i efektywność pracy.

Elastyczny system regulacji ustawienia położenia matrycy pozwala na dopasowanie wysokości, pochylenia oraz obrotu ekranu. Szeroki zakres regulacji obejmuje 45o pochylenia prawo/lewo, 5/20o pochylenia przód/tył oraz ustawienie ekranu w pionie (obrót o 90o). Specjalnie zaprojektowany przez BenQ – ultra-elastyczny system regulacji wysokości
(HAS) oferuje duży – 130 mm – zakres regulacji monitora dzięki, któremu zapewnia on wygodę jak również przystosowanie do indywidualnych potrzeb pracownika.

Zbyt jasny lub ciemny obraz monitora męczy oczy. Wbudowany w monitor czujnik zmęczenia oczu, automatycznie wykrywa natężenie oświetlenia zewnętrznego i ustawia optymalną jasność monitora , co skutecznie zmniejsza zmęczenie oczu. Dodatkowo, BL 2400PT, posiada panel typu Anti-Glare (bez odblaskowy) i matową ramkę ekranu – pozwala to do minimum zmniejszyć rozpraszanie odbić światła.

Korzystając z komputera, człowiek mruga oczami około 5-10 razy rzadziej na minutę, niż jest to konieczne dla prawidłowego nawilżenia gałki ocznej. Powoduje to jej suchości i szybsze zmęczenie wzroku. System przypominający, w który wyposażono modele serii BL, przypominają pracownikom biurowym o koniecznej przerwie w stałych odstępach czasowych 20, 40, 60 i 100 minut. System stworzono w oparciu o zalecany przez ekspertów System “20/20/20”, pozwala on odpocząć i odzyskać koncentrację – na każde 20 minut, spójrz na punkt oddalony 20 metrów i mrugnij oczami 20 razy.

BenQ GL2030M posiada podświetlenie LED, dzięki czemu jest o 14,3% bardziej energooszczędny, niż tradycyjne modele CCFL, W trybie Eco, oszczędność energii może nawet osiągnąć 39,3% w stosunku do modeli tradycyjnych. Podświetlenie LED jest także znane ze swoich bardzo trwałych i stabilnych parametrów jasności oraz doskonałej prezentacji kolorów – co oznacza dłuższy okres eksploatacji użytkowej dla rozwiązań biznesowych.

Przeciętnie, pracownik biurowy spędza około 20% czasu pracy z dala od swojego komputera – często bez jego wyłączenia. Wbudowany czujnik automatycznie przełącza monitor w tryb Eko, gdy użytkownik z niego nie korzysta, jak również pozwala na powrót do normalnego trybu pracy.

Monitory BenQ BL2400PT w 100% nadają się do recyklingu. Model ten jest także w pełni kompatybilny z systemem Microsoft Windows 7.

BenQ BL2400PT jest już dostępny na polskim rynku w sugerowanej cenie detalicznej 959 zł (z VAT). Gwarancja 36 miesięcy.


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku