04/11/2010

Centrum rozrywki nowej generacji: odtwarzacz QNAP NMP-1000P

W sprzedaży jest już dostępny sieciowy odtwarzacz multimedialny QNAP NMP-1000P. Urządzenie  łączy funkcje domowego dysku sieciowego NAS, na którym można przechowywać i współdzielić dane oraz odtwarzacza High Definition, który umożliwia odtwarzanie filmów, muzyki i zdjęć w najwyższej jakości.   

Wielofunkcyjny mediaplayer coraz częściej staje się podstawą domowego centrum rozrywki. To wygodne rozwiązanie, które pozwala gromadzić w jednym miejscu cyfrowe zasoby oraz w prosty i wygodny sposób odtwarzać ja na domowym sprzęcie: telewizorze, zestawie audio czy komputerze.

Nowy odtwarzacz QNAP jest następcą uznanego na rynku modelu NMP-1000. W NMP-1000P wprowadzono szereg rozwiązań, które poprawiły jakość odtwarzania obrazu i dźwięku, sprawność działania oraz funkcjonalność urządzenia (m.in. najnowszy procesor Sigma Designs SMP8643, rozbudowaną pamięć 512 MB DDR II SDRAM, konwerter dźwięku Wolfson WM8524 stereo DAC).

NMP-1000P pozwala odtwarzać filmy w najwyższej jakości Full HD (1080p) oraz cieszyć się przestrzennym dźwiękiem. Odtwarzacz obsługuje większość najpopularniejszych formatów plików multimedialnych: WAV, MP3, DTS, Dolby Digital, AVI, MPEG, VCD, DVD, WMV, MOV, JPEG, PNG, GIF i wiele innych. Dzięki specjalnemu interfejsowi, po podłączeniu NMP-1000P do Internetu możliwe jest  m.in. wyświetlanie na ekranie telewizora zdjęć z Flickr czy Picasa, oglądanie filmowych trailerów z serwisu Apple, podcastów MediaFly lub słuchanie internetowego radia. Połączenie z innymi urządzeniami i stworzenie wydajnej domowej sieci ułatwia obsługa standardu DLNA.

Urządzenie może być także wykorzystywane jako dysk sieciowy. Producent wyposażył NMP-1000P w szereg użytecznych funkcji, które umożliwiają łatwe gromadzenie i udostępnianie danych przy wykorzystaniu różnych platform – Windows, Mac i Linux/UNIX. W QNAP-ie można zainstalować 3,5-calowy dysk z interfejsem SATA o pojemności do 2 TB. To wyjątkowo dużo miejsca np. na tworzenie kopii zapasowych danych z komputerów z domowej sieci. Użytkownicy docenią zdalny dostęp do plików przez Web File Manager lub FTP, możliwość pobierania plików z sieci P2P Torrent bez konieczności włączania komputera, wbudowany serwer iTunes czy opcję tworzenia wielu kont ze zróżnicowanymi prawami dostępu.

NMP-1000P można podłączyć do domowej sieci za pomocą kabla lub bezprzewodowo przy użyciu adaptera USB (802.11b/g/n). Urządzenie wyposażono w bogaty zestaw złączy: port LAN, dwa porty USB, eSATA (można do nich podłączyć kolejne dyski, cyfrowy aparat lub kamerę), a także wyjścia: HDMI v1.3a, kompozytowe wideo, komponentowe i analogowe audio. Dodatkowo do połączenia z komputerem zastosowano porty USB i eSATA, które zapewniają niezwykle szybki transfer danych.

ugerowana cena detaliczna odtwarzacza to 1399 zł brutto.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...