Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

24/11/2010

IdeaCentre A310 i A700 – nowe komputery typu all-in-one od Lenovo

Lenovo wprowadza na polski rynek dwa nowe komputery typu all-in-one. Nowe eleganckie i funkcjonalne produkty IdeaCentre A310 i A700 mają zadowolić każdego użytkownika.

Wytworna, asymetryczna konstrukcja i bogate wnętrze Lenovo IdeaCentre A310 czynią z niego odpowiedni sprzęt dla wymagających użytkowników. Doskonale pasuje do nowoczesnych wnętrz i zadowoli swym wyglądem każdego estetę.

Komputer ma zaledwie 18,5 mm głębokości. Wyposażono go w panel LED o rozdzielczości Full HD i przekątnej 21,5 – cala. Komponenty urządzenia znajdują się w jego podstawie, a nie za ekranem – jak to zwykle bywa w przypadku komputerów typu All-in-One.

IdeaCentre A310 oparty jest na platformie iCore i posiada certyfikat Lenovo Enhanced Experience, który gwarantuje łatwe w obsłudze narzędzia do konserwacji systemu, zaawansowane możliwości multimedialne oraz optymalizację uruchamiania i zamykania systemu. Użytkownikom oczekującym od komputera przede wszystkim rozrywki, oferuje ciekawe aplikacje wideo, chociażby oprogramowanie CamSuite do dokładnego śledzenia twarzy i efektów graficznych przy użyciu wbudowanej kamerki internetowej.

Sprzęt dysponuje także oprogramowaniem Lenovo Rescue System, które pozwala na szybkie i łatwe odzyskiwanie utraconych danych.

Elegancki, stylowy i funkcjonalny. Lenovo IdeaCentre A700 to ultrapłaski komputer typu All-in-One, który zadowoli użytkowników ceniących sobie wydajność komputerów stacjonarnych, ale także z łatwością posłuży za domowe centrum rozrywki.

Wyposażony jest w 23-calowy ekran panoramiczny Full HD, procesor Intel Core i7 z technologią Intel Turbo Boost, a także łącze HDMI dzięki czemu możesz podłączyć do niego telewizor czy konsolę do gier. Lenovo zadbało również o głośniki – znajdziemy tu sprzęt JBL z technologią Dolby Home Theater, a także grafikę – DirectX 11.

Całość zamknięta jest w zaokrąglonej, aluminiowej obudowie, która dzięki swojej funkcjonalnej konstrukcji łatwo wpasuje się w dowolne miejsce mieszkania. I co najważniejsze – komputer jest pozbawiony wszelkich kabli. Zarówno klawiatura jak i mysz są bezprzewodowe. IdeaCenter A700 w najgrubszym miejscu ma 6,5 cm. Ciekawostką jest wyjątkowa mysz „3 w 1”. Poza tym, że działa jak standardowa mysz (na powierzchni biurka), może służyć też jako wskaźnik (z powietrza) bądź kontroler gier sterowanych ruchowo.

Zarówno Lenovo IdeaCentre A310 jak i IdeaCentre A700 są już dostępne w sprzedaży. Ceny: IdeaCenter A700 od 4399 PLN , IdeaCentre A310 Cena: od 3299 PLN.


Spam ma już 40 lat

Minęło już 40 lat, odkąd wysłany został pierwszy e-mail zawierający spam. Od tamtej pory cyberprzestępcy sporo się nauczyli, ale okazuje się, że pomimo upływu czasu wciąż korzystają ze starych, sprawdzonych narzędzi. Według badań firmy F-Secure spam to nadal najczęściej wykorzystywana metoda rozpowszechniania złośliwego oprogramowania, szkodliwych linków, kradzieży poufnych danych czy wyłudzeń z udziałem „nigeryjskiego księcia”. […]

Zmiany na rynku komunikatorów mobilnych

WhatsApp udostępnia swoje API. Tym samym pozwala firmom na dotarcie do 1,5 mld aktywnych użytkowników ze 180 krajów. Jakie szanse stwarza krok WhatsApp dla biznesu? Jak podaje Business Insider, cztery największe komunikatory w 2018 roku zgromadziły 4,1 mld osób. Użytkownicy w Stanach Zjednoczonych wykorzystują aplikacje do komunikacji przez około 10 min dziennie. Z roku na […]

Roman Sioda w Lenovo Data Center Group

Roman Sioda objął stanowisko Country Managera w Lenovo Global Technology Poland. Firma jest wiodącym producentem rozwiązań do centrów danych nowej generacji (ThinkSystem i ThinkAgile), które zapewniają pojemność i moc obliczeniową systemom dla zmieniającego się stale biznesu oraz dla nowych wyzwań stojących przed przedsiębiorstwami. Roman Sioda pokieruje polskim oddziałem Lenovo Data Center Group, który specjalizuje się […]

Techcity na Facebooku