22/11/2010

Lark FreeBird 70.0: 7-calowa nawigacja GPS

Dostępna jest już na polskim rynku najnowsza nawigacja linii Lark FreeBird: 70.0, z ekranem o przekątnej 7 cali,
pracującym w rozdzielczości 800×480 oraz z systemem nawigacyjnym LarkMap, bazującym na mapach Copernicus.

Duży ekran i dobra rozdzielczość umożliwiają wygodne wykorzystanie urządzenia do przeglądania e-booków. Urządzenie odtwarza pliki wideo (wmv) i audio (wma) oraz zdjęcia (JPG). Lark FreeBird 70.0 wyposażono w transmiter FM, umożliwiający synchronizację urządzenia z samochodowym zestawem audio. Nawigacja ma szybki i wydajny procesor 468 MHz, wielokanałowy odbiornik GPS, 128 MB pamięci RAM (DDR2), 1GB wbudowanej pamięci flash na mapy nawigacyjne oraz gniazdo kart microSD.

Najnowsza nawigacja Lark FreeBird 70.0 z 7 calowym ekranem pozwala oglądać mapy niemal tak wygodnie, jak w tradycyjnym atlasie. Dzięki dużej rozdzielczości ekranu – 800×480 – widać na nim znacznie większy fragment mapy. Jeszcze bardziej ułatwia to orientację w terenie, a dzięki dostępnej w LarkMap opcji „Pokaż całą trasę” umożliwia szybkie zorientowanie się, jak nawigacja zamierza prowadzić nas do celu.

Lark FreeBird 70.0 pełni także funkcję odtwarzacza multimedialnego. W tym zakresie można korzystać z urządzenia, jako odtwarzacza plików muzycznych (wma), filmów (wmv) oraz zdjęć (jpeg). Urządzenie posiada gniazdo kart pamięci flash w formacie microSD. Korzystanie z gniazda kart pamięci pozwala na wgranie plików multimedialnych, a następnie odsłuchiwanie muzyki lub głosu przez wbudowany głośnik. Korzystając z transmitera FM, dźwięku można słuchać także poprzez głośniki samochodowego zestawu audio.

Nawigacja Lark FreeBird 70.0 korzysta z najnowszego oprogramowania nawigacyjnego LarkMap. Zasoby mapowe LarkMap (bazują na mapach Copernicus) to blisko 500 000 km dróg z numeracją, 2,2 mln punktów adresowych, pełna baza miejscowości, ponad 2200 dokładnych planów miejscowości, w tym wszystkie miasta z pełną bazą ulic oraz blisko 100 000 aktualnych, sprawdzonych i faktycznie użytecznych obiektów POI, takich jak urzędy, centra handlowe, hotele, banki, bankomaty, stacje benzynowe czy atrakcje turystyczne. Użytkownik może dodawać własne punkty POI, eksportować je i importować. O radarach i niebezpiecznych miejscach na drodze ostrzega komunikat głosowy.

Warto podkreślić wygodę korzystania z LarkMap w przypadku, gdy kierowca przez pomyłkę lub z innego powodu (korek, wypadek) zjedzie z sugerowanej trasy. Nawigacja nie będzie go uporczywie nakłaniać do powrotu na pierwotną trasę, sugerując zawracanie czy inne nadkładanie drogi. Po jednej nieudanej próbie zdyscyplinowania kierowcy uzna, że jednak celowo szuka on innej trasy i szybko wskaże alternatywę.

Po kupieniu urządzenia z LarkMap użytkownik ma prawo do bezpłatnej aktualizacji mapy . Wystarczy zarejestrować się na stronie www.larkmaps.pl . Każda kolejna aktualizacja to wydatek 9,76 zł (z VAT).

Urządzenie Lark FreeBird 70.0 pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Windows CE 5.0 Core, co pozwala na korzystanie z dowolnych systemów nawigacyjnych i map, jakie preferuje użytkownik. Instalacja jest bardzo prosta – wystarczy wybrać dodatkowe mapy, kupić je i zainstalować w urządzeniu (na dodatkowej karcie pamięci). Dzięki temu użytkownik ma otwartą drogę do korzystania z nawet bardzo specjalistycznych aplikacji, o ile tylko są one kompatybilne z systemem Windows CE.

Sugerowana cena detaliczna Lark FreeBird 70.0 to 499 zł (z VAT). W komplecie użytkownik dostaje urządzenie z systemem nawigacyjnym LarkMap (mapa Polski), uchwyt do mocowania w samochodzie, zasilacz samochodowy (do gniazda zapalniczki) i rysik.

Udostępnij ten artykuł...

Pandemia zwiększyła ryzyko wyłudzenia danych w Internecie

W przypadającym 12 października Dniu Bezpiecznego Komputera, warto zwrócić uwagę, że do 71% wzrósł odsetek użytkowników świadomych grożących im cyberzagrożeń. Nadal jednak nie wszyscy nauczyli się korzystać z rozwagą z dostępu do sieci i mogą paść ofiarą nieuprawnionego wykorzystania ich personaliów. Jeszcze przed wybuchem pandemii dla wielu osób „bycie online” było stanem tak naturalnym, że […]

Udostępnij ten artykuł...

Czym kierować się dobierając etui do smartfona? Podpowiadamy!

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj codzienność bez smartfonów. Trudno także zabezpieczyć nowoczesny sprzęt bez odpowiedniego etui do smartfona. Wysokiej klasy smartfony to przecież niemały wydatek, dlatego rozsądnie jest wraz z zakupem nowego sprzętu pomyśleć o chroniącym go przed uszkodzeniami wyposażeniu. Jakie etui spisują się tutaj najlepiej? Sprawdziliśmy wybrane rozwiązania dedykowane popularnym modelom Etui Samsung Galaxy A52 […]

Udostępnij ten artykuł...

W Polsce działa 51 000 e-sklepów

W połowie września liczba e-sklepów zarejestrowanych w Polsce wyniosła 51 tysięcy. Jednak 75% z nich znajduje się w złej lub bardzo złej sytuacji finansowej. Dużym problemem w e-commerce jest porzucanie koszyków przez klientów – robi tak aż 70 proc. Polaków. Liczba sklepów internetowych w Polsce niezmiennie rośnie, a w ciągu ostatnich trzech lat wzrost ten […]

Udostępnij ten artykuł...