Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

24/11/2010

Najnowsze karty Radeon HD 6800

GIGABYTE zaprezentował najnowszą rodzinę kart graficznych z serii radon HD 6800. Wprowadzane do sprzedaży modele GIGABYTE GV-R687D5-1GD-B i GV-R685D5-1GD, zbudowane są w oparciu o rdzeń graficzny AMD Radeon HD 6800, który wytworzony jest w procesie technologicznym 40 nm.

Ponadto na pokładzie każdej z kart znajdziemy po 1GB szybkiej pamięci GDDR5. W przypadku GIGABYTE GV-R685D5-1GD warto również zwrócić uwagę na system chłodzenia WINDFORCE 2X. Poza tym oba modele zapewniają pełne wsparcie dla najpopularniejszych standardów i technologii, takich jak Microsoft DirectX 11, AMD Eyefinity, AMD Accelerated Parallel Processing (APP) i AMD HD3D. Wszystko to sprawia, że najnowsze produkty GIGABYTE to idealne rozwiązania dla wymagających graczy, którzy szukają najwyższej wydajność, stabilności oraz jakości wykonania.


GIGABYTE WINDFORCE, to wysokowydajny system chłodzenia, który ma za zadanie wyróżnić karty graficzne GIGABYTE na tle konkurencji. Zgodnie z tą koncepcją inżynierowie GIGABYTE przyłożyli znaczną uwagę do zaprojektowania konstrukcji, która zapewni odprowadzanie ciepła z kluczowych elementów karty graficznej w skuteczny sposób. Efektem tej pracy jest właśnie system WINDFORCE. Jego cechy szczególne to radiator o specjalnie wyprofilowanych żeberkach (zmienne nachylenie oraz kształt w zależności od umiejscowienia na radiatorze), ultra cichy wiatrak PWM oraz system miedzianych rurek cieplnych. Konfiguracja taka jest gwarantem niskiej temperatury pracy oraz akceptowalnego poziomu hałasu, nawet w przypadku najwydajniejszych modeli GPU.

Karta graficzna GV-R685D5-1GD wykorzystuje zaawansowany system chłodzenia WINDFORCE 2X. Składa się on ze specjalne zaprojektowanego radiatora, dwóch miedzianych rurek cieplnych oraz dwóch, cichych wiatraków, wyróżniających unikalną konstrukcją łopatek wirnika. Dzięki temu znacznie zredukowane zostały turbulencje w przepływie powietrza pomiędzy nimi oraz poprawiono skuteczność odprowadzenia ciepła z powierzchni karty graficznej. System chłodzenia WINDFORCE wpływa także korzystanie na cyrkulację wewnątrz całej obudowy komputera.

GIGABYTE GV-R687D5-1GD-B i GV-R685D5-1GD reprezentują już drugą generację kart graficznych AMD wspierających DirectX 11. Dokonane optymalizacje oraz zaawansowana architektura obu modeli przekładają się na wysoką wydajność. Dzięki temu grafika generowana w grach charakteryzuje się nienaganną płynnością oraz niespotykaną dotąd szczegółowością. Wrażenia te można jeszcze spotęgować korzystając z technologii AMD Eyefinity, która umożliwia podłączenie do komputera kilku monitorów jednocześnie.

Przeczytaj także:   Filmy Disneya po polsku w iTunes Store

Kolejną z zalet najnowszych produktów GIGABYTE jest zaimplementowana technologia AMD Accelerated Parallel Processing (APP). Pozwala ona na wykorzystanie potencjału GPU do wielu zastosowań, takich jak przetwarzanie równoległe, obliczanie efektów fizyki w grach, sztuczna inteligencja, raytracing czy konwertowanie materiału wideo z niespotykaną do tej pory szybkością. Warto również wspomnieć, że karty GIGABYTE GV-R6800 oferują pełne wsparcie dla dekodowania najpopularniejszych formatów wideo, takich jak DivX czy DivX Plus HD. W najbliższym czasie z mocy obliczeniowej GPU skorzystają także nadchodzące przeglądarki internetowe – m.in. Internet Explorer 9 oraz Mozilla Firefox 4.

Najnowszym trendem w świecie cyfrowej rozrywki jest obraz 3D. Firma AMD wdrożyła w swoich GPU technologię AMD HD3D. Dzięki niej karty graficzne GIGABYTE GV-R687D5-1GD-B i GV-R685D5-1GD zapewniają kompleksowe wsparcie dla gier i filmów korzystających z dobrodziejstw trójwymiarowego obrazu. Warto przy tym wspomnieć, że oba modele wyposażono także w wyjścia DisplayPort oraz HDMI 1.4a, które spełniają wszystkie normy związane z transmisją obrazu 3D (Blu-ray 3D, Stereo 3D czy trójwymiarowe fotografie).

Sugerowana cena detaliczna: GV-R687D5-1GD-B to: 854,00 PLN brutto, GV-R685D5-1GD to: 693,00 PLN brutto.


Ranking najpopularniejszych aplikacji sportowych do ćwiczeń w domu

Obserwowany zwrot w stronę zdrowego stylu życia zaowocował wieloma udogodnieniami i możliwościami dla zaawansowanych sportowców, jak i tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Dzięki aplikacjom sportowym codzienne treningi są na wyciągnięcie ręki, co zwłaszcza w dobie pandemii jest niezwykle korzystne. Obserwując ten trend, Sklep Sportowy opracował listę 10 najpopularniejszych darmowych aplikacji sportowych z […]

Strajk kobiet – najlepsze zdjęcia z sieci

Zapraszamy Was do galerii najlepszych zdjęć związanych ze strajkiem kobiet, na jakie trafiliśmy w sieci. Jeśli macie swoje propozycje, przysyłajcie na nasz redakcyjny adres: redakcja@techcity.pl. Kobiety, jesteśmy z Wami!!! A teraz zapraszamy na “Strajk kobiet – najlepsze zdjęcia z sieci”. Strajk kobiet – najlepsze memy. (RED – Strajk kobiet-memy) Przeczytaj także:   Netbook Sony Vaio […]

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

Techcity na Facebooku