Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

10/11/2010

Nowe płyty główne GIGABYTE przed premierą drugiej generacji procesorów Intel Core

Zbliża się długo oczekiwana premiera drugiej generacji procesorów Intel Core, określanych nazwą kodową „Sandy Bridge” (LGA 1155). GIGABYTE już w tej chwili dysponuje bogatą ofertą płyt głównych przeznaczonych do współpracy z tymi układami. Nowe konstrukcje trafią do sprzedaży na początku 2011 roku.

Płyty GIGABYTE oparte na chipsecie Intel P67 zastąpią cieszące się dużą popularnością wśród zaawansowanych użytkowników modele wspierające chipset P55. Ciekawostką jest tutaj zmiana koloru PCB. Wszystkie płyty główne z serii P67, przeznaczone dla entuzjastów oraz zaawansowanych użytkowników i graczy, GIGABYTE serwuje w czarnych barwach.

GIGABYTE GA-P67A-UD7 to najwyżej pozycjonowana konstrukcja z nowej serii, wyposażona w pełen zestaw funkcji zapewniających bezkompromisową wydajność: 4 złącza PCI-Express x16 ze wsparciem dla CrossFireX oraz Nvidia 3-Way SLI™, 10 złączy SATA i 18 złączy USB, z których aż 10 to superszybkie USB 3.0. Zaawansowanym użytkownikom dedykowana jest także wyjątkowo rozbudowana w tym modelu sekcja zasilania. 24 fazy zasilające gwarantują stabilną pracę platformy nawet przy ekstremalnym obciążeniu.


W nieco niższym segmencie plasuje się płyta GIGABYTE GA-P67A-UD5. Główne różnice w porównaniu z pierwszym z opisywanych modeli to 20 fazowa sekcja zasilania oraz dwa złącza PCI-Express x16. Na laminacie znajdziemy także 8 złączy SATA i 18 złączy USB. To wystarczająco zaawansowana specyfikacja dla większości graczy i overclockerów.

Kolejna płyta z tej grupy to GIGABYTE GA-P67A-UD4. Jest to propozycja dla entuzjastów, którzy chcą zbudować bardzo wydajny komputer nie nadwyrężając przy tym zanadto domowego budżetu. Platforma została wyposażona w 12 fazowy system zasilania, dwa złącza PCI-Express x16 a także 8 złączy SATA i 18 portów USB.Wszystkie wymienione płyty główne wspierają technologie GIGABYTE: Ultra Durable 3 dzięki podwójnej ilości  miedzi wewnątrz PCB obniża temperaturę i zwiększa stabilność pracy platformy, 3x USB Power poprawia kompatybilność portów USB z zewnętrznymi urządzeniami USB o dużym zapotrzebowaniu energetycznym, technologia On/Off Charge pozwala na szybkie ładowanie iPodów, iPhonów i iPadów także przy wyłączonym komputerze, z opatentowany przez GIGABYTE DualBIOS zapewnia podwójną sprzętową ochronę przed uszkodzeniami BIOS’u.

Przeczytaj także:   Thermaltake oferuje wydajne chłodzenie do kart grafiki

Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku