10/11/2010

Nowe płyty główne GIGABYTE przed premierą drugiej generacji procesorów Intel Core

Zbliża się długo oczekiwana premiera drugiej generacji procesorów Intel Core, określanych nazwą kodową „Sandy Bridge” (LGA 1155). GIGABYTE już w tej chwili dysponuje bogatą ofertą płyt głównych przeznaczonych do współpracy z tymi układami. Nowe konstrukcje trafią do sprzedaży na początku 2011 roku.

Płyty GIGABYTE oparte na chipsecie Intel P67 zastąpią cieszące się dużą popularnością wśród zaawansowanych użytkowników modele wspierające chipset P55. Ciekawostką jest tutaj zmiana koloru PCB. Wszystkie płyty główne z serii P67, przeznaczone dla entuzjastów oraz zaawansowanych użytkowników i graczy, GIGABYTE serwuje w czarnych barwach.

GIGABYTE GA-P67A-UD7 to najwyżej pozycjonowana konstrukcja z nowej serii, wyposażona w pełen zestaw funkcji zapewniających bezkompromisową wydajność: 4 złącza PCI-Express x16 ze wsparciem dla CrossFireX oraz Nvidia 3-Way SLI™, 10 złączy SATA i 18 złączy USB, z których aż 10 to superszybkie USB 3.0. Zaawansowanym użytkownikom dedykowana jest także wyjątkowo rozbudowana w tym modelu sekcja zasilania. 24 fazy zasilające gwarantują stabilną pracę platformy nawet przy ekstremalnym obciążeniu.


W nieco niższym segmencie plasuje się płyta GIGABYTE GA-P67A-UD5. Główne różnice w porównaniu z pierwszym z opisywanych modeli to 20 fazowa sekcja zasilania oraz dwa złącza PCI-Express x16. Na laminacie znajdziemy także 8 złączy SATA i 18 złączy USB. To wystarczająco zaawansowana specyfikacja dla większości graczy i overclockerów.

Kolejna płyta z tej grupy to GIGABYTE GA-P67A-UD4. Jest to propozycja dla entuzjastów, którzy chcą zbudować bardzo wydajny komputer nie nadwyrężając przy tym zanadto domowego budżetu. Platforma została wyposażona w 12 fazowy system zasilania, dwa złącza PCI-Express x16 a także 8 złączy SATA i 18 portów USB.Wszystkie wymienione płyty główne wspierają technologie GIGABYTE: Ultra Durable 3 dzięki podwójnej ilości  miedzi wewnątrz PCB obniża temperaturę i zwiększa stabilność pracy platformy, 3x USB Power poprawia kompatybilność portów USB z zewnętrznymi urządzeniami USB o dużym zapotrzebowaniu energetycznym, technologia On/Off Charge pozwala na szybkie ładowanie iPodów, iPhonów i iPadów także przy wyłączonym komputerze, z opatentowany przez GIGABYTE DualBIOS zapewnia podwójną sprzętową ochronę przed uszkodzeniami BIOS’u.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...