23/11/2010

Płyta główna FOXCONN dla procesorów Sandy Bridge

FOXCONN przedstawił płytę główną opartą o chipset Intel P67 przeznaczoną do obsługi procesorów Intel Sandy Bridge z technologią Intel Turbo Boost. Płyta FOXCONN P67A-S posiada podstawkę LGA 1155, obsługuje pamięci DDR3 i jest wyposażona w najnowsze rozwiązania, takie jak USB 3.0 oraz SATA 3.0.

Zintegrowany  w procesorze kontroler pamięci pozwala zainstalować na płycie FOXCONN P67A-S do 16 GB dwukanałowej pamięci DDR3 pracującej z częstotliwością 2000 MHz, którą  dzięki overclockingowi można jeszcze zwiększać. Dzięki dwóm portom PCI-E 2.0 x16 na płycie można zainstalować dwie karty graficzne AMD i połączyć je w trybie CrossFireX, w celu zwiększenia wydajności podsystemu graficznego.

Możliwości multimedialne płyty FOXCONN P67A-S są bardzo duże, m.in. dzięki zainstalowaniu najnowszych rozwiązań służących do podłączania urządzeń zewnętrznych. Płyta posiada 14 portów USB, w tym dwa USB 3.0 o przepustowości 5 Gbit oraz 8 portów SATA z obsługą RAID (0,1,5, 0+1): 2 porty SATA 3.0, 4 porty SATA 2.0 i 2 porty E-SATA 2.0. Ponadto, P67A-S posiada zintegrowaną kartę dźwiękową 7.1 z dwoma wyjściami S/PDIF: koaksjalnym i optycznym. Możliwości płyty uzupełnia gigabitowa karta sieciowa.

W celu zwiększenia stabilności i niezawodności płyty głównej FOXCONN zastosował  kondensatory 100% SOLID. Kondensatory te  są około 6 razy trwalsze niż ich elektrolityczne odpowiedniki.

Autorska technologia firmy FOXCONN obecna na płycie głównej – FoxOne Premium – sprawia, że użytkownicy mogą z łatwością dostroić swój system. Panel pracujący pod kontrolą systemu Windows pozwala na łatwe ustawienie częstotliwości pracy FSB pamięci i magistrali PCI Express oraz napięć procesora, pamięci i mostka północnego. FoxOne Premium umożliwia także monitorowanie temperatur i ustawianie prędkości obrotowych wiatraków.

Przeczytaj także:   Pojawił się pierwszy odtwarzacz Blu-ray Ultra HD

Uwaga na walentynkowe (erotyczne) prezenty!!!

Statystki pokazują, że w czasie pandemii COVID-19 wzrosła sprzedaż nowoczesnych gadżetów erotycznych. Gadżety erotyczne coraz częściej powiązane są także z aplikacjami i przechowują dane w chmurze. To oznacza całkiem nowe wyzwania w kwestii ochrony prywatności dla ich użytkowników – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. Gadżety erotyczne coraz lepiej się sprzedają. To m.in. rezultat obostrzeń dotyczących […]

innogy go! kończy działalność

Jedyna w Polsce wypożyczalnia w pełni elektrycznych aut na minuty, innogy go!, kończy działalność w połowie marca. Samochody będą stopniowo wycofywane z ulic Warszawy, ale klienci usługi nadal będą mieli szansę przejechać się elektrykiem. innogy go! to największa w Polsce i aktualnie jedyna wypożyczalnia wyłącznie elektrycznych samochodów. Została uruchomiona w kwietniu 2019 roku. Ideą projektu […]

Poczta Polska: uwaga na fałszywe maile o niedostarczeniu przesyłki

Poczta Polska informuje o fałszywej akcji phishingowej rozsyłanej na elektroniczne skrzynki pocztowe, w której cyberprzestępcy podszywają się pod tę instytucję. Wiadomość e-mail o temacie „Brak powiadomienia o dostawie.” jest rozsyłana z adresu test@a-m2.ru, w której jest zawarta informacja o niedostarczeniu przesyłki do odbiorcy oraz sposobie możliwości jej odebrania, w tym nakłonienie do kliknięcia w podejrzany […]