23/11/2010

Płyta główna FOXCONN dla procesorów Sandy Bridge

FOXCONN przedstawił płytę główną opartą o chipset Intel P67 przeznaczoną do obsługi procesorów Intel Sandy Bridge z technologią Intel Turbo Boost. Płyta FOXCONN P67A-S posiada podstawkę LGA 1155, obsługuje pamięci DDR3 i jest wyposażona w najnowsze rozwiązania, takie jak USB 3.0 oraz SATA 3.0.

Zintegrowany  w procesorze kontroler pamięci pozwala zainstalować na płycie FOXCONN P67A-S do 16 GB dwukanałowej pamięci DDR3 pracującej z częstotliwością 2000 MHz, którą  dzięki overclockingowi można jeszcze zwiększać. Dzięki dwóm portom PCI-E 2.0 x16 na płycie można zainstalować dwie karty graficzne AMD i połączyć je w trybie CrossFireX, w celu zwiększenia wydajności podsystemu graficznego.

Możliwości multimedialne płyty FOXCONN P67A-S są bardzo duże, m.in. dzięki zainstalowaniu najnowszych rozwiązań służących do podłączania urządzeń zewnętrznych. Płyta posiada 14 portów USB, w tym dwa USB 3.0 o przepustowości 5 Gbit oraz 8 portów SATA z obsługą RAID (0,1,5, 0+1): 2 porty SATA 3.0, 4 porty SATA 2.0 i 2 porty E-SATA 2.0. Ponadto, P67A-S posiada zintegrowaną kartę dźwiękową 7.1 z dwoma wyjściami S/PDIF: koaksjalnym i optycznym. Możliwości płyty uzupełnia gigabitowa karta sieciowa.

W celu zwiększenia stabilności i niezawodności płyty głównej FOXCONN zastosował  kondensatory 100% SOLID. Kondensatory te  są około 6 razy trwalsze niż ich elektrolityczne odpowiedniki.

Autorska technologia firmy FOXCONN obecna na płycie głównej – FoxOne Premium – sprawia, że użytkownicy mogą z łatwością dostroić swój system. Panel pracujący pod kontrolą systemu Windows pozwala na łatwe ustawienie częstotliwości pracy FSB pamięci i magistrali PCI Express oraz napięć procesora, pamięci i mostka północnego. FoxOne Premium umożliwia także monitorowanie temperatur i ustawianie prędkości obrotowych wiatraków.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...