03/11/2010

Yamaha świętuje 10 – lecie PianoCraftów

W 2000 roku firma Yamaha wprowadziła na rynek, przeznaczoną dla miłośników dobrego brzmienia, nową generację kompaktowych systemów stereo PianoCraft. Dziesięć lat później Yamaha świętuje rocznicę z nowym PianoCraft MCR-550 chcąc udowodnić zarazem, iż krystalicznie czysty dźwięk, możne również pochodzić z kompaktowych systemów niezależnie od źródła (CD, radio, nośniki USB lub iPod).

Na początku nowego tysiąclecia, systemy PianoCraft ustanowiły nowy trend. Na przekór wielu dostępnym tanim mikrokomponentom, Yamaha stworzyła niezajmujące dużo miejsca w pomieszczeniu, eleganckie systemy, które gwarantują miłośnikom doskonałego brzmienia najwyższą jakość dźwięku.


W projektowaniu systemów PianoCraft, inżynierowie z firmy Yamaha wykorzystali całą dotychczasową wiedzę, zdobytą podczas produkcji wysokiej klasy komponentów hi-fi. Dlatego też, struktura systemu PianoCraft przypomina wiele uznanych, tradycyjnych systemów stereo Yamahy: Najlepsza jakość dźwięku osiągnięta została poprzez konfigurację dyskretnego wzmocnienia oraz analogowy wzmacniacz. Natomiast wysokiej jakości materiały obejmują zarówno korpus, jak i elementy wpływające na dźwięk: doskonałe przetworniki C / A Burr Brown przekazujące sygnał do wysokiej jakości zacisków głośnikowych z połączeniem śrubowym.


Rocznicowy model PianoCraft MCR-550, składa się z odtwarzacza CD – CRX 550 i 2-drożnych głośników z systemem Bass Reflex – NS-BP200, oferując wysoką jakość odtwarzania pomimo swoich niewielkich, kompaktowych rozmiarów.

MCR-550 oferuje możliwość odtwarzania muzyki z wielu źródeł. Poza wbudowanym radiem FM, do dyspozycji zostaje odtwarzacz CD, który nie tylko odtwarza klasyczne płyty CD, ale także pliki muzyczne MP3 lub WMA. Stacja dokująca dla iPoda została umieszczona na panelu górnym. Urządzenia Appla mogą być obsługiwane za pomocą własnego panelu sterowania lub za pośrednictwem pilota, dołączonego do MCR-550. Aby uzyskać najlepszą możliwą jakość dźwięku z odtwarzaczy Appla, odtwarzacz CRX 550 nie używa przetworników C/A iPoda, ale przetwarza cyfrowe dane w odtwarzaczu (korzystając z jego przetworników C/A), co – w przeciwieństwie do tradycyjnej transmisji – zapobiega szumom i zniekształceniom.

Umieszczone obok stacji dokującej do iPod gniazdo USB, może być bezpośrednio podłączone do systemu w celu odtwarzania plików audio. Ponadto, 3,5 mm gniazdo jack i klasyczne wejście cinch, zostały usytuowane na tylnym panelu MCR-550, aby można było podłączyć jeszcze więcej źródeł (np. przenośny odtwarzacz typu mp3). Dodatkowo, w celu poprawy jakości dźwięku skompresowanych formatów muzycznych, takich jak MP3 lub WMA, CRX-550 wyposażony został w Compressed Music Enhancer firmy Yamaha.

Analogowy wzmacniacz odtwarzacza CRX 550 oferuje moc 2 x 32 W (6 ohm), która jest idealna dla potężnej mocy i dynamiki głośników będących częścią zestawu PianoCraft. Niewielka 2-drożna obudowa głośników z bass reflex sprawia, że sygnał ze wzmacniacza analogowego „tętni życiem” i jest bogaty w szczegóły. Przy projektowaniu głośników, Yamaha zapożyczyła wiele pomysłów z wysokiej klasy serii Soavo. Zwiększenie głębokości głośników oraz solidny korpus sprawia, że odtwarzanie niskich częstotliwości zostało znacznie poprawione. Absorbujące drgania nóżki głośników sprawiają, że jakikolwiek ruch głośników nie jest przekazywany do mebli. Dodatkowo, jeżeli chcemy rozszerzyć zakres niskich częstotliwości, wystarczy podłączyć do MCR-550 poprzez oddzielne wyjście, aktywny subwoofer.

Cena bruttoYamaha MCR-550: 1 899.00 zł.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...