09/12/2010

ASUS UL30JT z telewizją w standardzie

W ofercie Vobis pojawił się zestaw prezentowy – notebook ASUS UL30JT, oferowany w pakiecie z dostępem do telewizji internetowej ipla oraz czterema filmami.

Model UL30JT wyposażony jest w ekran o przekątnej 13,3″ (1366 x 768 pikseli) wydajny procesor Intel Core i3-330UM, 2 GB pamięci RAM (1066 MHz), dysk o pojemności 320 GB oraz dwie karty graficzne. To ostatnie sprawia, że w urządzeniu udało się połączyć dwie cechy kluczowe dla użytkowników komputera przenośnego – długi czas pracy na baterii oraz wysoką wydajność. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii NVIDIA Optimus, która automatycznie wybiera najlepszy układ graficzny do obsługi danej aplikacji: albo wyspecjalizowany, wydajny układ NVIDIA G310M, albo zintegrowaną kartę Intel GMA HD.


Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że urządzenie może pracować nawet 10 godzin bez dodatkowego zasilania. Dodajmy, że w notebooku zastosowano również system ASUS Turbo33, która współpracuje z technologią Intel Turbo Boost w celu podwyższenia wydajności systemu nawet o 33 procent.

Dodatkową zaletą komputera jest elegancka, wykonana m.in. z szczotkowanego aluminium, obudowa. Jej grubość nie przekracza 2,5 cm (w najcieńszym miejscu to zaledwie 14,8 mm). Ciekawostką są również pomysłowo zamontowane głośniki Altec Lansing – skierowano je ku dołowi, co sprawia, że odbijają dźwięk od dowolnego podłoża (zwiększając w ten sposób głośność o 30 procent w porównaniu do głośników w typowych laptopach).


Komputer jest dostępny w sieci sklepów Vobis Digital oraz sklepie internetowym Vobis.pl w cenie 3199 zł. W zestawie z urządzeniem nabywca otrzymuje 30-dniowy dostęp do Ipla – interaktywnej telewizji internetowej, w ramach której korzystać można m.in. transmisji wideo w wysokiej jakości, obszernej bazy VOD, a także funkcji komunikatora i czatu.

Dodatkowymi atrakcjami jest pakiet czterech filmów (do wyboru z oferty ipla) oraz czerwona, lakierowana torba na prezent.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...