Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

09/12/2010

ASUS UL30JT z telewizją w standardzie

W ofercie Vobis pojawił się zestaw prezentowy – notebook ASUS UL30JT, oferowany w pakiecie z dostępem do telewizji internetowej ipla oraz czterema filmami.

Model UL30JT wyposażony jest w ekran o przekątnej 13,3″ (1366 x 768 pikseli) wydajny procesor Intel Core i3-330UM, 2 GB pamięci RAM (1066 MHz), dysk o pojemności 320 GB oraz dwie karty graficzne. To ostatnie sprawia, że w urządzeniu udało się połączyć dwie cechy kluczowe dla użytkowników komputera przenośnego – długi czas pracy na baterii oraz wysoką wydajność. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii NVIDIA Optimus, która automatycznie wybiera najlepszy układ graficzny do obsługi danej aplikacji: albo wyspecjalizowany, wydajny układ NVIDIA G310M, albo zintegrowaną kartę Intel GMA HD.


Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że urządzenie może pracować nawet 10 godzin bez dodatkowego zasilania. Dodajmy, że w notebooku zastosowano również system ASUS Turbo33, która współpracuje z technologią Intel Turbo Boost w celu podwyższenia wydajności systemu nawet o 33 procent.

Dodatkową zaletą komputera jest elegancka, wykonana m.in. z szczotkowanego aluminium, obudowa. Jej grubość nie przekracza 2,5 cm (w najcieńszym miejscu to zaledwie 14,8 mm). Ciekawostką są również pomysłowo zamontowane głośniki Altec Lansing – skierowano je ku dołowi, co sprawia, że odbijają dźwięk od dowolnego podłoża (zwiększając w ten sposób głośność o 30 procent w porównaniu do głośników w typowych laptopach).


Komputer jest dostępny w sieci sklepów Vobis Digital oraz sklepie internetowym Vobis.pl w cenie 3199 zł. W zestawie z urządzeniem nabywca otrzymuje 30-dniowy dostęp do Ipla – interaktywnej telewizji internetowej, w ramach której korzystać można m.in. transmisji wideo w wysokiej jakości, obszernej bazy VOD, a także funkcji komunikatora i czatu.

Dodatkowymi atrakcjami jest pakiet czterech filmów (do wyboru z oferty ipla) oraz czerwona, lakierowana torba na prezent.

Przeczytaj także:   Zdążyć przed Zaćmieniem

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Nadchodzi “Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI. […]

Techcity na Facebooku