09/12/2010

ASUS UL30JT z telewizją w standardzie

W ofercie Vobis pojawił się zestaw prezentowy – notebook ASUS UL30JT, oferowany w pakiecie z dostępem do telewizji internetowej ipla oraz czterema filmami.

Model UL30JT wyposażony jest w ekran o przekątnej 13,3″ (1366 x 768 pikseli) wydajny procesor Intel Core i3-330UM, 2 GB pamięci RAM (1066 MHz), dysk o pojemności 320 GB oraz dwie karty graficzne. To ostatnie sprawia, że w urządzeniu udało się połączyć dwie cechy kluczowe dla użytkowników komputera przenośnego – długi czas pracy na baterii oraz wysoką wydajność. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii NVIDIA Optimus, która automatycznie wybiera najlepszy układ graficzny do obsługi danej aplikacji: albo wyspecjalizowany, wydajny układ NVIDIA G310M, albo zintegrowaną kartę Intel GMA HD.


Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że urządzenie może pracować nawet 10 godzin bez dodatkowego zasilania. Dodajmy, że w notebooku zastosowano również system ASUS Turbo33, która współpracuje z technologią Intel Turbo Boost w celu podwyższenia wydajności systemu nawet o 33 procent.

Dodatkową zaletą komputera jest elegancka, wykonana m.in. z szczotkowanego aluminium, obudowa. Jej grubość nie przekracza 2,5 cm (w najcieńszym miejscu to zaledwie 14,8 mm). Ciekawostką są również pomysłowo zamontowane głośniki Altec Lansing – skierowano je ku dołowi, co sprawia, że odbijają dźwięk od dowolnego podłoża (zwiększając w ten sposób głośność o 30 procent w porównaniu do głośników w typowych laptopach).


Komputer jest dostępny w sieci sklepów Vobis Digital oraz sklepie internetowym Vobis.pl w cenie 3199 zł. W zestawie z urządzeniem nabywca otrzymuje 30-dniowy dostęp do Ipla – interaktywnej telewizji internetowej, w ramach której korzystać można m.in. transmisji wideo w wysokiej jakości, obszernej bazy VOD, a także funkcji komunikatora i czatu.

Dodatkowymi atrakcjami jest pakiet czterech filmów (do wyboru z oferty ipla) oraz czerwona, lakierowana torba na prezent.

Przeczytaj także:   MyKronoz ZeCirlce² - estetyczny i bogaty w możliwości

W jaki sposób działa VPN?

Korzystając z Internetu pewnie nie raz słyszałeś określenie sieci VPN. Te trzy literki mogą być dla Ciebie znane, ponieważ sam korzystasz z tego typu usług. Jeśli jednak skrót ten obił Ci się o uszy i nie masz pojęcia co one oznaczają to świetnie trafiłeś! W poniższym artykule dowiesz się czym jest sieć VPN, do czego […]

Przed czym uchroni Twój biznes dobra firma rekrutacyjna w Krakowie?

Krakowscy pracodawcy w ostatnich latach mieli bardzo poważne problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Sytuacja wcale nie poprawiła się wraz z wybuchem pandemii – Polska nadal ma drugi najniższy wskaźnik bezrobocia w Unii Europejskiej, natomiast Kraków należy pod tym względem do czołówki polskich miast. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby przy uzupełnianiu wakatów korzystać ze […]

Epidemia i śmiercionośne wirusy w CDA Premium

Minął rok odkąd po świecie rozlała się epidemia wirusa SARS-CoV-2, a my mamy uczucie deja vu. Rządy większości krajów europejskich przywracają obostrzenia, wraca w mniejszym lub większym stopniu znany z ubiegłego roku lockdown, wracają wątpliwości. Wiele osób sięga w takiej sytuacji po filmy nawiązujące do postapokaliptycznych wizji z „tajemniczym wirusem” w tle. Jedni, bo lubią […]