01/12/2010

JVC liderem wśród producentów kamer cyfrowych

Serwis porównujący ceny Skąpiec.pl wziął pod lupę segment kamer cyfrowych. Okazało się, że przy ich wyborze najczęściej kierujemy się producentem sprzętu. Dopiero w następnej kolejności zwracamy uwagę na matrycę kamery, system zapisu, rodzaj oraz cenę.

Najbardziej istotnym parametrem dla użytkowników Skąpiec.pl okazał się Producent. W okresie od 1 czerwca do 30 listopada prawie 37% wyszukiwań odbyło się z użyciem tego filtra. Podobną wagę osoby zainteresowane kupnem kamery cyfrowej przywiązywały do rodzaju matrycy. Na ten parametr zwróciło uwagę prawie 35% zainteresowanych kupnem kamer. Mniej ważne okazały się inne parametry: system zapisu (15,37%) oraz rodzaj (9,87%). W przypadku kamer cyfrowym najrzadziej wybieranym filtrem była cena (jedynie 3,57%).

Niekwestionowanym liderem wśród producentów kamer cyfrowych okazał się JVC 44,34% użytkowników było zainteresowanych zakupem produktów tej marki. W rankingu popularności JVC wyprzedził Sony (20,01% wskazań), Panasonic (10,96%) oraz Yakumo (5,26%).

Jeśli chodzi o cenę, użytkownicy Skąpiec.pl są skłonni zainwestować w droższy sprzęt. W omawianym okresie najczęściej wybieranym przez użytkowników serwisu przedziałem cenowym był przedział od 1900 do 2300 zł.  Wybrało go 67,76 % spośród tych, którzy dokonywali wyboru wartości parametru Cena. Ale już na drugim miejscu uplasował się przedział do 1200 zł (26,17%).

Ważnym dla użytkowników Skąpiec.pl parametrem okazała się Martyca. 65, 88% wyborów w obrębie tego parametru wskazywało na wartość 0,8 Mpx. Dużo mniejszym powodzeniem cieszyły się matryce 3. xMpx. Tę wartość wybrało jedynie 7,95% użytkowników.

W zakresie parametru System zapisu na pierwszym miejscu uplasowała się wartość HDD, odnotowując 57,19 % spośród wszystkich wyborów. Za nią pojawia się wartość SD/SDHC (20,94 %). Na trzecim miejscu znalazł system zapisu Flash (9,75 %) zaś na czwartym wartość Memory Stick (6,10 %).

W ramach parametru Rodzaj najczęściej wybierano wartość HD  (91,98 % wszystkich wyborów). Pozostałe dwie opcje – SD oraz 3D, odnotowały odpowiednio 6,27% oraz 2,15% wyborów.

W raporcie uwzględniono również najpopularniejsze produkty w segmencie kamer cyfrowych. Największą popularnością w okresie od czerwca do listopada cieszyła się kamera Sony HDR-CX115E. W pierwszej piątce zestawienia znalazły się również: Panasonic HDC-SD60, Sony HDR-XR155E, Toshiba Camileo P10, Sony HDR-CX155E.

Eksperci ze Skąpiec.pl zbadali również spadki cen w omawianym okresie. Na pierwszym miejscu tego zestawienia znalazł się model JVC GZ-MS100, którego cena spadała aż o 45,16%. O ponad 40% potaniały również Stealth Cam Epic (45,14%) oraz Aiptek DV Z100 PRO (42,74%).

Raport został przygotowany na podstawie wyborów dokonywanych przez ponad 2 miliony użytkowników serwisu Skąpiec.pl w okresie od czerwca do listopada 2010 roku.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...