Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

31/03/2011

WD: My Book Live – zwiększona pojemność dysku do 3 TB

Popularny sieciowy dysk WD My Book Live jest teraz dostępny także w wersji o pojemności 3 TB. My Book Live pozwala użytkownikom łatwo i bezpiecznie przechowywać, zarządzać, dzielić się oraz przesyłać strumieniowo cyfrowe dane zarówno w domu, jak i  poza nim. Dysk ten umożliwia dostęp do  zapisanych na nim plików z dowolnego miejsca na świecie, gdziekolwiek można podłączyć komputer do Internetu.

Dysk sieciowy My Book Live 3 TB (dostępny również w wersjach 1 i 2 TB) zapewnia szybkość transferu do 100 MB/s, czyli trzykrotnie większą niż tradycyjne dyski z USB 2.0 oraz co najmniej 2 razy szybszą niż inne dyski sieciowe tej klasy.

Wbudowany serwer multimediów umożliwia strumieniowe przesyłanie plików zgromadzonych na dowolnym komputerze w domowej (albo biurowej) sieci na duży ekran telewizora z dowolnego urządzenia zgodnego ze standardem DLNA, takiego jak odtwarzacz multimedialny WD TV Live HD, odtwarzacz Blu-ray Disc lub konsola do gier Xbox 360 albo PlayStation 3.

Użytkownicy mogą także odtwarzać zapisaną na dysku muzykę i wideo w  iTunes, a także oglądać zdjęcia na urządzeniach  iPhone, iPod touch,  iPad oraz telefonach z Androidem  (dzięki aplikacji WD Photos).

Użytkownicy tworzą obecnie olbrzymie biblioteki ze zdjęciami i filmami HD. Potrzebują więc dysków o dużej pojemności, do których będą mieli łatwy dostęp i które zabezpieczą zapisaną tam cyfrową zawartość. Chcą też mieć możliwość przesłania strumieniowo nie tylko  tych zdjęć i filmów na duży ekran telewizora ale także muzyki do zestawów stereofonicznych aby móc korzystać bez ograniczeń ze swojej olbrzymiej kolekcji.

Domowy dysk sieciowy My Book Live jest objęty 3-letnią gwarancją  i będzie go można kupić już w maju.
Sugerowana cena za wersję 3 TB wynosi 1099 PLN.


Komentarze

  1. Brutton napisał(a):

    Super! Tylko cena dysków :(

SMS-y w dół, MMS-y w górę

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował coroczny „Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2017 roku” z którego wynika, że na koniec minionego roku aktywnych było ponad 53 milionów kart SIM, czyli o 4% mniej niż w 2016 roku. To jedna z prawdopodobnych przyczyn spadku liczby SMS-ów wysłanych przez użytkowników polskich sieci. W 2017 roku Polacy […]

Kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych

Od lipca dla klientów centrum handlowego Janki pod Warszawą dostępnych będzie 10 punktów ładowania samochodów elektrycznych. Na początku lipca innogy Polska wraz z ING Bankiem Śląskim uruchomiła 5 nowych stacji ładowania na terenie Centrum Handlowego Janki. Dwie stacje stojące zamontowane zostały na parkingu zewnętrznym, a trzy stacje wiszące (tzw. Wall Box) zostały umieszczone w parkingu […]

Ile miejsca zajmuje współczesny Internet?

10 jottabajtów, czyli 10 i 24 zera bajtów – tyle miejsca na serwerach według szacunków naukowców może zajmować współczesny Internet, a z każdą sekundą danych przebywa. Informacje te są rozproszone po całym globie i dostępne poprzez infrastrukturę sieciową. Ostatnie prezentacje Google i Microsoftu nie pozostawiają wątpliwości co do przyszłości rozwoju Internetu. Sztuczna inteligencja, rozwiązania chmurowe […]

Techcity na Facebooku