Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

14/04/2011

Mudman odporny nie tylko na błoto

Nowy G-Shock z serii MUDMAN odporny jest na wstrząsy, kurz, brud i błoto. Bogaty jest w funcje, które działają na energię słoneczną – TOUGH SOLAR. Zegarek sprawdzi się więc podczas ekstremalnych rajdów po gorącej pustyni lub bagiennej dżungli.

CASIO od czasu wydania pierwszego modelu G-Shock w 1983 roku, cały czas udoskonala swoje czasomierze pod względem funkcji oraz konstrukcji odpornej, już nie tylko na wstrząsy, ale także zabrudzenia z kurzu czy nawet błota. Poprzednia generacja modelu MUDMAN testowana była przez ambasadora marki G-Shock – Bartka Ogłazę – najlepszego polskiego zawodnika Freestyle Motocross (FMX). Była też jednym z kilku zegarków na świecie dopuszczonych przez NASA do lotów kosmicznych.

Przyciski nowego modelu G-Shock MUDMAN G-9300 zatopione są pod obudową, przez co nie ma szczelin miedzy nimi, a więc kurz czy błoto nie dostaną się do wewnątrz koperty. Jest to zegarek stworzony do pracy w trudnych warunkach, takich jak pustynie czy błotniste dżungle. Został zaprojektowany tak, aby był niezawodny, a funkcje pomocne były podczas kilku dniowych rajdów.

Przycisk na 3 godzinie służy do uaktywnienia kompasu, który pozwala użytkownikowi potwierdzić orientację w terenie. Na okrągłym wyświetlaczu LCD na godzinie 10 znajdziemy kompas graficzny. Podczas biwakowania pomiędzy etapami rajdu na pewno przyda się termometr. G-9300 może pokazać drastyczne zmiany temperatur między dniem i nocą, które występują chociażby w ekstremalnych warunkach środowiska pustyni.

Na godzinie 9 znajdziemy wskaźnik, który wyświetla fazy księżyca. Pozwala on określić w której fazie znajduje się aktualnie księżyc, czy jest to nów, pierwsza lub ostatnia kwadra, czy pełnia dająca najwięcej światła.

G-9300 oferuje także 1/100-sekundowy stoper, który działa do 1000 godzin – jest to niezbędna funkcja przydatna podczas wyścigów. W testach MUDMAN G-9300 osiąga wysoki poziom niezawodności, nawet w najtrudniejszych warunkach.

Model dostępny będzie pod koniec czerwca br. Przewidywana cena: 699 zł.


Panorama Firm pomoże znaleźć strefę kibica

Już 19 czerwca Reprezentacja Polski rozpocznie rywalizację w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej meczem z Senegalem. Dla polskich kibiców będzie to doskonała okazja do spotkań i wspólnego wspierania biało-czerwonych. Z myślą o sympatykach futbolu lokalna wyszukiwarka Panorama Firm udostępniła wykaz miejsc, w których będzie można grupowo oglądać transmisje z meczów. Co istotne, właściciele lub zarządcy […]

65 miliardów dolarów na Big Data

SNS Telecom & IT, firma doradcza badająca globalne rynki, szacuje, że do końca 2018 roku inwestycje w Big Data wyniosą 65 miliardów dolarów. W raporcie “Big Data Market: 2018 – 2030 – Opportunities, Challenges, Strategies, Industry Verticals & Forecasts” opracowanym przez SNS Telecom & IT, stwierdza się, że mimo wyzwań związanych z ochroną prywatności i […]

Kim są użytkownicy social media w Polsce?

NapoleonCat – platforma do zarządzania komunikacją w social media – postanowiła przeanalizować udział procentowy osób korzystających z największych platform społecznościowych w Polsce. Pod lupę wzięto użytkowników Facebooka, Instagrama oraz Messengera. Kim są osoby korzystające z tych serwisów? Niekwestionowanym liderem wśród mediów społecznościowych w Polsce jest Facebook. Obecnie korzysta z niego 16,3 mln osób powyżej trzynastego […]

Techcity na Facebooku