01/04/2011

Mysz maratończyk – do 100 godzin pracy na baterii

GIGABYTE rozszerza serię Aivia o nową, bezprzewodową mysz dla graczy M8600. Model ten to idealne uzupełnienie dla cieszącej się dużą popularnością klawiatury Aivia K8100, która niedawno została uhonorowana prestiżową nagrodą Red Dot Design. Aivia M8600 to pierwsza na świecie bezprzewodowa mysz, która gwarantuje 100 godzin gry bez konieczności ładowania.

Nowa linia produktów GIGABYTE przeznaczonych dla graczy została po raz pierwszy ogłoszona w trakcie trwania targów Computex 2010. Główną ideą przyświecającą całej serii Aivia było zaprojektowanie urządzeń pozwalających na intuicyjną i zaawansowaną komunikację pomiędzy użytkownikiem a komputerem. Założenia te dobrze oddaje słowo-klucz – Aivia, którego rozwinięcie w języku angielskim brzmi: advanced, intuitive, and versatile interface archetype. Połączenie tych wszystkich cech pozwala na stworzenie unikalnych rozwiązań, które mogą służyć za swoiste wzorce w swojej klasie.

Mysz Aivia M8600 gwarantuje niezwykle długi czas pracy na baterii wynoszący nawet do 100 godzin. Jest to możliwe dzięki zmniejszonemu poborowi energii oraz wykorzystaniu dwóch litowo-jonowych akumulatorów. Jedna bateria zapewnia do 50 godzin działania, w przypadku dodatkowego ogniwa czas ten zostaje wydłużony do 100 godzin.

Technologia QSBS (quick swap battery changing system) umożliwia wymianę baterii w niespełna 2 sekundy. Dla porównania  znacznie więcej czasu zajmie nam przeładowanie broni w naszej ulubionej grze.


M8600 to dwa tryby działania – pierwszy bezprzewodowy daje nam pełną, niczym nie ograniczoną swobodę korzystania z myszy. Drugi, przewodowy, pozwala na szybkie ładowanie akumulatorów oraz edytowanie zapisanych makr.

W komplecie z Aivia M8600 Wireless Macro Gaming Mouse otrzymamy stację dokującą, która oprócz funkcji ładowania zapewnia także bezprzewodową komunikację pomiędzy myszą a komputerem. Przesyłanie danych odbywa się z częstotliwością 1000Hz. Pozwala to w praktyce na niemal całkowite wyeliminowanie efektu opóźnienia, co przekłada się na płynną i komfortową rozgrywkę.

Mysz Aivia M8600 Wireless Macro Gaming Mouse wykorzystuje zaawansowany sensor laserowy typu twin-eye. Dzięki takiemu rozwiązaniu gracze mają gwarancję najwyższej precyzji i szybkości działania. Ponadto samo urządzenie pobiera znacznie mniej energii, co pozwala na wydłużenie czasu działania M8600.

Aivia M8600 Wireless Macro Gaming Mouse wykorzystuje zaawansowany silnik definiowania makr GIGABYTE GHOST. Umożliwia on edycję oraz zapisywanie własnych ustawień bezpośrednio w pamięci urządzenia. Dzięki temu możemy korzystać z predefiniowanych makr nawet gdy mysz podłączona jest do innego komputera. Wbudowane 32KB pamięci pozwalają na zapisanie do pięciu profili. Ponadto system GHOST umożliwia edycję ustawień przycisku zmiany DPI, rolki czy przypisania odpowiednich kolorów diod LED dla poszczególnych profili.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...