27/04/2011

Nowe karty graficzne AMD Radeon

Firma AMD ogłosiła dodanie kart AMD Radeon: HD 6670, HD 6570 i HD 6450 do swojej oferty. Kosztujące poniżej
100 dolarów, energooszczędne karty stworzono z myślą o entuzjastach multimediów i graczach z mniej zasobnymi portfelami. Oferują płynne odtwarzanie filmów w jakości HD, szybsze działanie aplikacji oraz grywalność na wysokim poziomie.
– Rozwój technologii HD i 3D sprawił, że coraz większy nacisk kładzie się na wizualną rozrywkę w odpowiednio wysokiej jakości. Firma AMD i jej produkty graficzne spod znaku Radeon przodują w tej kwestii – powiedział Matt Skynner, wiceprezes i główny manager działu kart graficznych firmy AMD.

•    Praca i rozrywka na wielu ekranach – Zwiększ swoją produktywność i powiększ pole widzenia w grach komputerowych dzięki technologii AMD Eyefinity. Stwórz jedną powierzchnię do pracy z trzech monitorów.
•    Wsparcie technologii 3D – Oglądaj najnowsze filmy w jakości Blu-ray 3D, a także doświadcz gier w technologii AMD HD3D.

•    Przyspieszenie działania aplikacji – Technologia AMD App Acceleration skraca czas renderingu, powodując że strony internetowe ładują się szybciej, efekty specjalne są bardziej dynamiczne, a filmy wideo nie zacinają się. Obecnie ponad 50 aplikacji korzysta ze wsparcia technologii AMD App Acceleration. Są to między innymi popularne programy, takie jak: DivX, Internet Explorer 9, a także nowe wersje przeglądarek internetowych Google Chrome i Mozilla Firefox.

Modele kart graficznych AMD Radeon HD 6450, HD 6570 i HD 6670 są dostępne u autoryzowanych partnerów firmy AMD oraz w sklepach internetowych Amazon, CyberPower, iBuyPower, Newegg, NCIX, oraz TigerDirect.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...