Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

18/04/2011

Nowości MODECOM – zwiększ możliwości Twojego notebooka

MODECOM zaprezentował 4 nowe akcesoria komputerowe: czytnik kart pamięci CR-NANO, czytnik kart SIM CR-202, hub USB HUB-UFO4 oraz kamerę internetową SATURN. Urządzenia charakteryzują się niewielkimi rozmiarami oraz wagą, a zastosowane w nich rozwiązania dobrze sprawdzą się w trakcie mobilnej pracy z notebookami lub netbookami, znacząco zwiększając ich możliwości.

MODECOM CR-NANO jest nowoczesnym czytnikiem kart pamięci micro SD oraz micro SDHC. Dzięki swym mikroskopijnym wymiarom można go podłączyć na stałe np. do laptopa i mieć pewność, że w trakcie transportu nie nastąpi jego przypadkowe uszkodzenie lub wypięcie z portu. Wsparcie standardu USB 2.0 zapewnia wysokie transfery danych. Urządzenie nie wymaga dodatkowego zasilania i jest dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i czerwonej.

Czytnik MODECOM CR-202 zapewnia obsługę kart SIM oraz najbardziej popularnych kart pamięci (m.in. SD, SDHC, mini SD, MMC, M2, Compact Flash). Dane zapisane na podłączonych nośnikach można swobodnie kopiować pomiędzy nimi, a dzięki wsparciu technologii Plug&Play możliwa jest ich szybka wymiana, bez konieczności sprzętowego lub programowego rozłączania urządzenia-bazy. Na uwagę zasługuje chowana wtyczka USB oraz specjalne oprogramowanie, dzięki któremu możliwa jest intuicyjna obsługa kart SIM. Pozwala ono m.in. na kopiowanie i archiwizowanie kontaktów oraz sms-ów, sprawdzenie historii rozmów telefonicznych, a także ustawianie opcji zabezpieczeń.

MODECOM HUB-UFO4 jest czteroportowym, pasywnym hubem USB zgodnym ze standardem 2.0, który umożliwia podłączenie różnego rodzaju peryferiów (m.in. klawiatury, myszy, odtwarzacza MP3, drukarki, pendrive’a). Małe wymiary urządzenia oraz specjalnie zaprojektowana obudowa, wraz z systemem mocowania kabla doskonale sprawdzą się w przypadku podróży z laptopem lub netbookiem, fabrycznie wyposażonym w małą ilość złączy USB. Instalacja HUB-UFO4 nie wymaga sterowników, a o jego pracy informuje niewielka dioda.

Kamera internetowa MODECOM SATURN wyróżnia się dobrymi parametrami pracy oraz nowoczesnym wyglądem, dzięki któremu będzie dobrze pasowała do nowoczesnego notebooka lub monitora LCD. Do budowy urządzenia wykorzystano czułą matrycę, która pozwala zapisywać zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości 1280×1024 pikseli (HD Ready).

Funkcja automatycznej kontroli ekspozycji dba o optymalny dobór parametrów obrazu oraz natężenia światła. Wbudowany mikrofon ułatwia prowadzenie rozmów z wykorzystaniem komunikatorów internetowych. Na uwagę zasługuje zastosowanie metalowych części korpusu kamery, które podkreślają jej ponadprzeciętne możliwości.

Sugerowana cena MODECOM CR-NANO –  10,99 PLN
Sugerowana cena MODECOM CR-202 – 39,90 PLN
Sugerowana cena MODECOM HUB-UFO4 – 29,99 PLN
Sugerowana cena MODECOM SATURN – 85,99 PLN


SMS-y w dół, MMS-y w górę

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował coroczny „Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2017 roku” z którego wynika, że na koniec minionego roku aktywnych było ponad 53 milionów kart SIM, czyli o 4% mniej niż w 2016 roku. To jedna z prawdopodobnych przyczyn spadku liczby SMS-ów wysłanych przez użytkowników polskich sieci. W 2017 roku Polacy […]

Kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych

Od lipca dla klientów centrum handlowego Janki pod Warszawą dostępnych będzie 10 punktów ładowania samochodów elektrycznych. Na początku lipca innogy Polska wraz z ING Bankiem Śląskim uruchomiła 5 nowych stacji ładowania na terenie Centrum Handlowego Janki. Dwie stacje stojące zamontowane zostały na parkingu zewnętrznym, a trzy stacje wiszące (tzw. Wall Box) zostały umieszczone w parkingu […]

Ile miejsca zajmuje współczesny Internet?

10 jottabajtów, czyli 10 i 24 zera bajtów – tyle miejsca na serwerach według szacunków naukowców może zajmować współczesny Internet, a z każdą sekundą danych przebywa. Informacje te są rozproszone po całym globie i dostępne poprzez infrastrukturę sieciową. Ostatnie prezentacje Google i Microsoftu nie pozostawiają wątpliwości co do przyszłości rozwoju Internetu. Sztuczna inteligencja, rozwiązania chmurowe […]

Techcity na Facebooku