20/05/2011

Cooler Master Elite 371 – funkcjonalność w dobrej cenie

Cooler Master Elite 371 ma wyróżniać się dopracowaną konstrukcją, szeroką funkcjonalnością oraz atrakcyjną, jak na obudowę tej klasy, ceną. Powyższe zalety czynią z Elite 371 ciekawą alternatywę dla konkurencyjnych rozwiązań z wyższej półki, które leżą najczęściej poza zasięgiem finansowym zwykłego użytkownika.

Obudowa Elite 371 mimo klasycznej konstrukcji, utrzymanej w czarnym kolorze, prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Ponadto bazowanie na prostych liniach oraz przemyślane rozmieszczenie poszczególnych elementów zapewnia wysoką funkcjonalność oraz stonowany design. Kolejne plusy produktu Cooler Master to wykorzystanie wysokiej jakości materiałów bazowych i znaczna przestrzeń wewnątrz obudowy, która umożliwia zainstalowanie dodatkowych wiatraków oraz rozbudowanego systemu chłodzenia dla CPU.


Elite 371 pod względem dostępnej wewnątrz przestrzeni w niczym nie ustępuje dużo droższej konkurencji. W środku obudowy znajdziemy trzy zatoki dla napędów 5,25-cala oraz jedną 3,5-cala z wyprowadzeniem na zewnątrz. Poza tym Elite 371 pozwala również na montaż 5 wewnętrznych dysków twardych 3,5-cala oraz baz najmniejszych problemów pomieści tandem dwóch, wydajnych kart graficznych AMD Radeon HD 5970.


Jeśli zależy nam na skutecznym chłodzeniu komputera to wybór Elite 371 będzie jak najbardziej trafny. Obudowa wyposażona jest w duży, 120mm wiatrak umieszczony w jej tylnej części. Ponadto w razie konieczności można zamontować kolejne wentylatory – dwa 120mm u góry, 120 lub 140mm od frontu, dwa 120 lub 140mm z boku, oraz jeden 80, 90 lub 120mm na spodzie. Na korzystną cyrkulację powietrza wewnątrz obudowy wpływa także zainstalowany w dolnej części zasilacz. Dodatkowo Elite 371 jest wyposażona w komplet filtrów przeciwpyłowych, co zabezpiecza kluczowe komponenty komputera przed uszkodzeniem.


Elite 371 wyróżnia się wysoką funkcjonalnością. Wystarczy choćby wymienić możliwość montażu napędów i dysków twardych bez konieczności używania narzędzi, łatwy dostęp do gniazda procesora, co pozwala na bezproblemową instalację rozbudowanych systemów chłodzenia, czy też poręczny i wygodny panel zewnętrzny, na którym znajdziemy dwa porty USB 2.0 oraz złącza audio.

Sugerowana cena detaliczna Cooler Master Elite 371 to: 152,00 PLN brutto

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...