20/05/2011

Cooler Master Elite 371 – funkcjonalność w dobrej cenie

Cooler Master Elite 371 ma wyróżniać się dopracowaną konstrukcją, szeroką funkcjonalnością oraz atrakcyjną, jak na obudowę tej klasy, ceną. Powyższe zalety czynią z Elite 371 ciekawą alternatywę dla konkurencyjnych rozwiązań z wyższej półki, które leżą najczęściej poza zasięgiem finansowym zwykłego użytkownika.

Obudowa Elite 371 mimo klasycznej konstrukcji, utrzymanej w czarnym kolorze, prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Ponadto bazowanie na prostych liniach oraz przemyślane rozmieszczenie poszczególnych elementów zapewnia wysoką funkcjonalność oraz stonowany design. Kolejne plusy produktu Cooler Master to wykorzystanie wysokiej jakości materiałów bazowych i znaczna przestrzeń wewnątrz obudowy, która umożliwia zainstalowanie dodatkowych wiatraków oraz rozbudowanego systemu chłodzenia dla CPU.


Elite 371 pod względem dostępnej wewnątrz przestrzeni w niczym nie ustępuje dużo droższej konkurencji. W środku obudowy znajdziemy trzy zatoki dla napędów 5,25-cala oraz jedną 3,5-cala z wyprowadzeniem na zewnątrz. Poza tym Elite 371 pozwala również na montaż 5 wewnętrznych dysków twardych 3,5-cala oraz baz najmniejszych problemów pomieści tandem dwóch, wydajnych kart graficznych AMD Radeon HD 5970.


Jeśli zależy nam na skutecznym chłodzeniu komputera to wybór Elite 371 będzie jak najbardziej trafny. Obudowa wyposażona jest w duży, 120mm wiatrak umieszczony w jej tylnej części. Ponadto w razie konieczności można zamontować kolejne wentylatory – dwa 120mm u góry, 120 lub 140mm od frontu, dwa 120 lub 140mm z boku, oraz jeden 80, 90 lub 120mm na spodzie. Na korzystną cyrkulację powietrza wewnątrz obudowy wpływa także zainstalowany w dolnej części zasilacz. Dodatkowo Elite 371 jest wyposażona w komplet filtrów przeciwpyłowych, co zabezpiecza kluczowe komponenty komputera przed uszkodzeniem.


Elite 371 wyróżnia się wysoką funkcjonalnością. Wystarczy choćby wymienić możliwość montażu napędów i dysków twardych bez konieczności używania narzędzi, łatwy dostęp do gniazda procesora, co pozwala na bezproblemową instalację rozbudowanych systemów chłodzenia, czy też poręczny i wygodny panel zewnętrzny, na którym znajdziemy dwa porty USB 2.0 oraz złącza audio.

Sugerowana cena detaliczna Cooler Master Elite 371 to: 152,00 PLN brutto

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...