Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

18/05/2011

GIGABYTE GA-X58A-OC – demon overclockingu

GIGABYTE w odpowiedzi na potrzeby overclockerów wprowadził do sprzedaży specjalnie zaprojektowaną płytę główną – GA-X58A-OC. Platforma oparta została na chipsecie Intel X58 (LGA 1366), oferuje wsparcie dla trzykanałowych pamięci DDR3, obsługę najnowszych 6 rdzeniowych procesorów, min. Intel Core i7-990X Extreme Edition oraz posiada 4 złącza PCIe 2.0 ze wsparciem dla 4-way CrossFireX lub 3-way SLI.

Do najważniejszych atutów płyty z perspektywy zaawansowanych overclockerów należy zaliczyć specjalnie zmodyfikowane układy zasilania, optymalne rozmieszczenie podzespołów jak również wykorzystane komponenty, które znacznie zwiększają możliwości OC. Płyta została wyposażona w cewki z rdzeniem ferrytowym MPFC (Max Power Ferrite Core) oraz płaskie kondensatory typu posap. Dodatkowo GA-X58A-OC posiada BIOS zmodyfikowany specjalnie na potrzeby ekstremalnego OC. Zaletą opisywanego modelu są także liczne punkty pomiaru napięć rozmieszczone na PCB umożliwiające monitorowanie poziomów napięć w czasie rzeczywistym.

GIGABYTE od lat współpracuje z overclockerami z całego świata, co ułatwiło optymalne dostosowanie projektu GA-X58A-OC do ich specyficznych potrzeb. Zoptymalizowane rozmieszczenie elementów ułatwia i przyspiesza założenie izolacji dzięki większej ilości przestrzeni między komponentami. GA-X58A-OC posiada ponadto 5 nowych funkcji pomocnych w osiąganiu lepszych wyników OC: OC-VRM, OC-Touch, OC-PEG, OC-Cool i OC-DualBIOS.
OC-VRM to płaskie kondensatory posap, cewki z rdzeniem ferrytowym 50A MPFC (Max Power Ferrite Core) oraz tranzystory Driver-MOSFET. Kombinacja tych składników oraz specjalnego projektu układów zasilania umożliwia doskonałe zasilanie CPU, większą wydajność a przy tym niską temperaturę płyty głównej.

Za pomocą przycisków OC-Touch umieszczonych na płycie, użytkownicy mogą manualnie zwiększać i zmniejszać częstotliwość CPU, poprzez zmianę częstotliwości BCLK z dokładnością co do 1MHz lub 0.3MHz. Modyfikacje te można wprowadzać w każdej chwili bez konieczności restartu systemu. Nie ma znaczenia również czy znajdujemy się aktualnie w środowisku BIOS, DOS, czy Windows. Wbudowany przycisk 4G umożliwia overclockerom w szybki i prosty sposób ustawienie częstotliwości CPU na poziomie 4GHz. Dodatkowo przycisk 4GHz można wykorzystać, aby szybko ustalić możliwości OC danego procesora.

Przeczytaj także:   Kingston Digital rozszerza ofertę kart microSDHC klasy 10

OC-PEG to dwa złącza zasilania SATA umieszczone z myślą o zapewnieniu lepszej stabilności slotów PCIe podczas wykorzystania wielu kart graficznych. Każde ze złącz korzysta z innej fazy, co zapewnia większą stabilność przy ekstremalnym overclockingu VGA.

Płyta została wyposażona w niezwykle wydajny i rozbudowany system chłodzenia OC-Cool. Ciekawy design radiatorów wzbogacony został diodami LED, które przypadną do gustu osobom modującym komputery. Dodatkowo płyta została wyposażona w 7 złącz wentylatorów z kontrolą prędkości Smart Fan. Strategiczne rozmieszczenie tych złącz na laminacie umożliwia wygodne schłodzenie wszystkich elementów.

Funkcja OC-DualBIOS dzięki dwóm chipom BIOS pozwala użytkownikowi na swobodny wybór układu BIOS, z którego nastąpi rozruch komputera. OC-DualBIOS stanowi również sprzętowe zabezpieczenie  BIOSu na wypadek uszkodzenia podczas overclockingu. Poza możliwością przełączania między dwoma chipami BIOSu, OC-DualBIOS pozwala na zapisanie 16 różnych profili z ustawieniami OC.


TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Nadchodzi “Samsung AI Forum 2020”

Czwarta edycja Samsung AI Forum 2020 odbędzie się online na kanale YouTube firmy w dniach 2–3 listopada. W wydarzeniu uczestniczyć będą światowej sławy akademicy i branżowi eksperci zajmujący się tematyką sztucznej inteligencji. Wydarzenie pełni rolę platformy do wymiany pomysłów, poglądów i dzielenia się najnowszymi badaniami, a także stwarza przestrzeń do dyskusji na temat przyszłości AI. […]

Techcity na Facebooku