20/05/2011

Nowy Packard Bell dot s

Najnowszy model netbooka dot s Packard Bell to przede wszystkim wyjątkowe wzornictwo, wysoka funkcjonalność oraz długi czas pracy na baterii.

Stylowa obudowa, dostępna w trzech wersjach kolorystycznych – czarnej, białej i różowej – sprawia, że dot s zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencyjnych rozwiązań. Na uznanie zasługują również eleganckie wykończenia najdrobniejszych detali netbooka oraz ergonomiczne rozmieszczenie kluczowych elementów, takich jak klawiatura czy panel dotykowy.

Pozytywne wrażenia, w przypadku najnowszego Packard Bella, sprawiają także niewielkie gabaryty – grubość obudowy to zaledwie 25 mm – oraz waga, która nie przekracza 1200 gram. Jest to godne odnotowania tym bardziej, że dot s wyposażony jest w typowy ekran o przekątnej 10,1 cala oraz niemal standardowej wielkości klawiaturę (różnica wynosi tylko 7%), co dodatnio wpływa na komfort pracy z urządzeniem.

Sercem Packard Bell dot s jest dwurdzeniowy procesor Intel Atom , który gwarantuje optymalną wydajność przy zachowaniu niewielkiego zużycia energii. Dzięki temu netbook zapewnia nawet do 8 godzin pracy bez konieczności ładowania.

Ponadto dot s, podobnie jak pozostałe, mobilne urządzenia Packard Bell, wyposażony jest w touchpad z obsługą funkcji wielodotyku oraz szereg klawiszy funkcyjnych, takich jak MyBackup (kopia bezpieczeństwa) czy przyciski służące do sterowania odtwarzaniem plików multimedialnych.

W dot s nie mogło zabraknąć modułów WiFi i Bluetooth 3 (opcja), które zapewniają nam bezprzewodową komunikację z internetem oraz urządzeniami peryferyjnymi. Dodatkowo, najnowszy Packard Bell, do dyspozycji użytkownika oddaje wbudowaną kamerkę oraz mikrofon, dzięki którym możliwe będą wideo konferencje z naszymi znajomymi z całego świata. Pod tym względem przydatna może okazać się także aplikacja Packard Bell Social Networks uruchamiana za pomocą dedykowanego przycisku, która pozwala na sprawdzanie kont w najpopularniejszych serwisach społecznościowych, takich jak Facebook, YouTube i Flickr. Przeprojektowano również zasilacz, który teraz jest znacznie mniejszy i lżejszy oraz pozwala na montaż na ścianie.

Packard Bell dot s za sprawą pojemnego dysku twardego (do 250 GB), wbudowanego czytnika kart pamięci oraz pełnej wersji oprogramowania Adobe Photoshop Elements, sprawdzi się również jako doskonałe narzędzie do przechowywania, edycji i udostępniania zdjęć.

Najnowszy netbook Packard Bell dot s dostępny będzie w sprzedaży w Europie od czerwca 2011 roku, w sugerowanej cenie 249 euro. Sprzedaż w Polsce planowana jest na trzeci kwartał 2011.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...