30/05/2011

Samsung: nowe kompakty z dużym zoomem

Duży zoom optyczny, szerokokątny obiektyw, możliwość nagrywania filmów w jakości HD i duży wyświetlacz – to parametry, które z pewnością przydadzą się podczas wakacyjnych podróży czy letnich festiwali. Wszystkie te cechy posiadają mieszczące się w kieszeni nowe aparaty kompaktowe Samsung PL210, WB210 i WB700.

Najważniejsza rzecz w fotografowaniu przy dużym zbliżeniu to nie tylko długość ogniskowej, ale także system optycznej stabilizacji obrazu oraz szerokokątny obiektyw. Te cechy kojarzą się zazwyczaj z dużym, masywnym aparatem z wymienną optyką, do transportu którego potrzebna jest torba czy plecak. Teraz możliwość fotografowania z dużej odległości ma przestać być domeną lustrzanek czy zaawansowanych aparatów systemowych. Samsung wprowadza na rynek kompakty WB700, WB210 i PL210, które dają takie możliwości – co ważne, przy zachowaniu rozmiarów aparatu kompaktowego. Wysoką  jakość zdjęć gwarantują najwyższej klasy obiektywy Schneider Kreuznach, których szeroki kąt pozwala uchwycić maksymalnie dużo szczegółów w jednym kadrze. Cecha ta jest szczególnie użyteczna dla fanów zdjęć panoramicznych i krajobrazów. Zdjęcia z wakacyjnych wypraw będą ostre i wyraźne dzięki podwójnej, cyfrowej i optycznej, stabilizacji obrazu.

WB700 to aparat, w którym szerokokątny obiektyw z osiemnastokrotnym zoomem optycznym został zamknięty w małej i smukłej obudowie, co zdecydowanie wyróżnia go na tle innych urządzeń tej klasy.  Nagrywa filmy w jakości High Definition i standardzie kodowania H.264 oraz posiada wyjście HDMI typu D z certyfikatem Anynet+, dzięki czemu możliwe jest szybkie i łatwe podłączenie aparatu do telewizora i obejrzenie zdjęć i nakręconych filmów. Aparat posiada ciekawy zestaw filtrów artystycznych, takich jak rybie oko czy szkic, których efekty można obserwować na dużym wyświetlaczu o przekątnej 3 cali, oraz funkcje takie jak: wykrywanie twarzy i uśmiechu, mrugnięcia, beauty shot (automatyczne upiększanie twarzy) czy system idealnego zdjęcia portretowego.

Dwunastokrotnym zoomem optycznym oraz dotykowym wyświetlaczem o przekątnej 3,5 cali może „pochwalić się” model WB210. Dzięki niemu dostęp do wielu opcji i ustawień jest szybszy i łatwiejszy. Tryb superszerokokątny 21mm pozwala na uzyskanie doskonałych efektów przy fotografowaniu krajobrazów czy ciasnych pomieszczeń. Aparat posiada też system Smart Auto 2.0, który analizuje fotografowany obraz i dobiera do niego odpowiedni tryb.

Model PL210 posiada precyzyjny, szerokokątny obiektyw 27mm, dziesięciokrotny zoom optyczny, wyświetlacz o przekątnej 3 cali i smukłą, opływową obudowę, dzięki której aparat doskonale leży w dłoni. Urządzenie posiada inteligentny wyświetlacz, który sam dopasowuje jasność wyświetlanego obrazu do warunków świetlnych otoczenia.

Na tych, którzy zdecydują się na zakup któregoś z nowych modeli z dużym zoomem optycznym, czeka konkurs z możliwością wygrania vouchera wakacyjnego o wartości 3000zł co tydzień, oraz całe mnóstwo wakacyjnych upominków codziennie.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...