Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

13/05/2011

Samsung NP900 – wyjątkowy w każdym calu

Koreański gigant od dawna już nie ma kompleksów i rzuca właśnie wyzwanie ikonie branży technologicznej, czyli Apple. Nowa seria notebooków NP900 ma zdetronizować MacBooka Air, jeden z najbardziej pożądanych ultramobilnych komputerów na rynku.

Na polskim rynku debiutuje właśnie, za pośrednictwem sieci sprzedaży Vobis, jeden z najciekawszych modeli nowej serii notebooków Samsunga: NP900 X3A i5-2537M. Nawet na pierwszy rzut oka już widać, że jest to wyjątkowy produkt, przede wszystkim za sprawą bardzo starannie dopracowanego designu i użytych do jego wykonania materiałów.

Obudowa notebooka została wyprodukowana z duraluminium, co pozwala na zachowanie niewielkiej wagi (1.31 kg) przy dużej wytrzymałości, niemal dwukrotnie wyższej niż w przypadku klasycznego aluminium. Poza tym, ma on zaledwie 1.6 cm grubości, co w połączeniu z pozostałymi wymiarami obudowy (32.25 x 22.25 cm), czyni go zapewne liderem w kategorii najbardziej „mobilny i kompaktowy” notebook na rynku. A wewnątrz nie ma żadnych elementów ruchomych (np. wentylatory zastąpiono chłodzeniem pasywnym), co na pewno pozytywnie wpłynie na komfort korzystania z urządzenia.

W porównaniu z Apple MacBook Air, nowy Samsung NP900 ma wygrywać też nowocześniejszą konfiguracją podzespołów, co w efekcie wiąże się z większą wydajnością systemu, zarówno w zastosowaniach typowo biurowych, jaki i multimedialnych. Jego sercem jest Intel Core i5-2520M, czyli przedstawiciel najnowszej linii procesorów dostępnych obecnie na rynku. Podsystem graficzny obsługuje zintegrowany układ Intel HD Graphics 3000, co w połączeniu z wyświetlaczem LED HD (13.3 cala, 1366 x 768 pix) i wyjściem HDMI, stwarza doskonałe warunki do cieszenia się wszelkimi multimediami, filmami HD oraz nowoczesnymi grami 3D. Całość obsługuje 4 GB pamięci operacyjnej (DDR3).

Notebook został wyposażony w nowoczesny i wydajny dysk SSD o pojemności 128 GB. Użytkownik ma też do swojej dyspozycji dwa szybkie porty USB, umożliwiające podłączenie zewnętrznych dysków twardych, napędów płyt Blu-ray/DVD itp. Za komunikację z siecią, Internetem i innymi urządzeniami odpowiadają interfejsy: WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth v3.0, (HS: high speed) plus wireless PAN. 6-komorowa bateria zapewnia nawet do 7 godzin pracy z dala od elektrycznego gniazdka.

Przeczytaj także:   Tracer - głośniki dla entuzjastów gier i muzyki

Samsung NP900 X3A i5-2537M jest już dostępny w sprzedaży w sieci sprzedaży Vobis oraz w sklepie internetowym Vobis.pl. Jego cena brutto to 5 999 zł,  urządzenie jest objęte 36-miesięczną polską gwarancją.


Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku