Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

13/06/2011

NaviExpert Play z wybieraniem głosowym przez 7 dni za darmo

Play przedstawił nową odsłonę nawigacji NaviExpert Play z funkcją wybierania głosowego. Użytkownicy telefonów z systemem Android i nawigacją GPS NaviExpert mogą wypowiedzieć cel podróży lub szukane na mapie użyteczne miejsce i bez zbędnych kliknięć rozpocząć nawigację.

W nowej wersji użytkownicy lanujący wakacyjne podróże bezpiecznie dotrą do celu dzięki wprowadzonym powiadomieniom o ograniczeniach prędkości. Wraz z nową wersją dostępny jest nowy głos lektora. Śląską gwarą będzie prowadził do celu licencjonowany instruktor Grzegorz Stasiak znany z programu TVN „Nauka Jazdy”.

Posiadacze urządzeń mobilnych z systemem Android  mogą korzystać z wygodnej funkcji umożliwiającej wyznaczanie trasy za pomocą głosu. Wystarczy wypowiedzieć, np.: „nawiguj Warszawa, Taśmowa 7” czy „nawiguj Dąbrowskiego 4”, aby uruchomić nawigację pod wskazany adres. Można również głosowo lokalizować na mapie użyteczne miejsca (tzw. POI) takie, jak restauracje, hotele, bankomaty, kina itd. oraz adresy.  W tym celu należy wypowiedzieć  komendę z nazwą miejsca, które chcemy odnaleźć, np.: „szukaj pizza” czy „szukaj koncert”. Dodatkowo menu aplikacji zostało dostosowane do standardów Androida.

Wersja NaviExpert 6.2 umożliwia również użytkownikom integrację aplikacji z profilem na Facebooku. Dzięki temu można na bieżąco publikować informacje o tym, gdzie się aktualnie znajdujemy, rekomendować wybrane miejsca, lub wydarzenia, oraz w niekonwencjonalny sposób organizować spotkania.

Kierowcy zyskują ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa powiadomienie o ograniczeniach prędkości na trasie, co jest niezwykle ważne przed sezonem wakacyjnych podróży.

Zawsze aktualna baza fotoradarów, miejsc częstych kontroli drogowych oraz dynamiczne dane o natężeniu ruchu pozwolą dotrzeć do celu bez zbędnych niespodzianek i opóźnień.

Każdy nowy użytkownik otrzymuje 7 dni na przetestowanie nawigacji.

Przeczytaj także:   Nowe gry dla urządzeń z procesorami NVIDIA Tegra (video)

Cashback od Goodie czyli jak z zakupów wycisnąć więcej

W czasie kryzysu, rosnącej drożyzny i niepewności na rynku pracy dyscyplina w wydatkach to podstawa. Tak samo, jak szukanie okazji na zaoszczędzenie przysłowiowych paru „groszu”. I nie tylko o promocje chodzi, ale też narzędzia, które pozwolą odzyskać choć część wydawanej przez nas kasy. Jednym z nich jest Goodie, które oferuje tzw. cashback lub jak wolą inni […]

Poradnik zakupowy – jak nie dać się nabrać na pseudo promocje?

Wprawdzie Black Friday 2000 już za nami, ale przed nami Cyber Monday, a potem kolejne świąteczne „promocje”, a po nich zapewne „noworoczne wyprzedaże” itp., itd. „Poradnik zakupowy – jak nie dać się nabrać na pseudo promocje?” potraktujcie więc uniwersalnie. Przeczytaj także:   SMSem na Facebooka – nowa usługa w Plusie

Świąteczne eventy online

Jesteśmy w szczycie drugiej fali zachorowań na wirusa COVID-19. Mamy kolejne restrykcje i obostrzenia związane z przemieszczaniem, spotykaniem się i organizacją wydarzeń. Przed nami święta i Nowy Rok. Tradycyjnie to okres wzmożonej aktywności także ze strony firm, które organizują spotkania ze swoimi pracownikami i partnerami. Czy świąteczne eventy online zastąpią nam te prawdziwe? Przeczytaj także:   […]

Techcity na Facebooku