08/06/2011

Nowy przenośny dysk Verbatim Store n Go Executive (wideo)

Nowy dysk twardy Store ‘n’ Go Executive firmy Verbatim oferuje superszybkie złącze USB 3.0, pojemność 500 GB lub 750 GB oraz 256-bitowe, sprzętowe szyfrowanie AES, które zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa danych.

Executive ma eleganckie, wyrafinowane wzornictwo i jest dostępny w trzech stylowych wykończeniach: grafitowo-szarym, srebrnym i błyszczącym czarnym. Specjalną funkcją dysku Executive jest czujnik dotykowy- podobnie jak w przypadku ekranów dotykowych, wystarczy lekko dotknąć czujnik, aby uaktywnić wstępnie skonfigurowane funkcje.

•    Superszybkie złącze USB 3.0, zgodne także z USB 2.0
•    Pojemność 500 GB lub 750 GB
•    Wysoki stopień bezpieczeństwa daych za sprawą 256-bitowego sprzętowego szyfrowania AES
•    Elegancki, wyrafinowany wygląd i trzy stylowe wykończenia (błyszczące czarne, grafitowo-szare, srebrne)
•    Czujnik dotykowy pozwala lekkim dotknięciem uaktywnić wstępnie skonfigurowane funkcje
•    Dwuletnia gwarancja

Executive HDD to wygodne i niezawodne urządzenie do bezpiecznego przechowywania danych, które można wykorzystać do różnych celów binznesowych, podobnie jak każdy standardowy przenośny dysk twardy. Ze względu na obowiązkowe hasło oraz fakt, że dysk jest zarządzany przez kontroler bezpieczeństwa, wszystkie przechowywane dane są szyfrowane, co zapewnia pełną ochronę przed nieautoryzowanym dostępem. Dysk Executive HDD oferuje bardzo dużą szybkość transmisji danych w przypadku współpracy z hostami USB 3.0. Jest również w pełni zgodny wstecz z systemami USB 2.0.

Do dysku Executive dołaczone jest oprogramowanie Nero Back it Up and Burn. Ponadto oprogramowanie Green Button ogranicza zużycie energii i zwiększa żywotność dysku, automatycznie przełączając Verbatim Store `n` Go w tryb uśpienia po wstępnie zaprogramowanym okresie czasu. Użytkownik może również wyłączyć dysk ręcznie przez kliknięcie zielonego przycisku na pulpicie.

Dysk dostępny w sklepach od lipca w zalecanych cenach detalicznych: wersja 500 GB 312 złotych oraz wersja 750 GB 413 złotych.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...