06/07/2011

Nowe urządzenia z serii Garmin GPSMAP 62 – nawiguj i fotografuj

Garmin International Inc. zaprezentował dwie nowe nawigacje z flagowej serii GPSMap 62. Oba debiutujące modele, GPSMap 62stc i GPSMap 62sc, wyposażone zostały w aparat cyfrowy z matrycą 5 megapikseli oraz funkcjami autofocus i automatycznego geotagowania zdjęć.

Funkcja Autofocus oraz matryca o rozdzielczości 5 megapikseli mają spowodować, że zdjęcia wykonane za pomocą GPSMAP 62stc lub GPSMAP 62sc będą wyróżniać się wysoką jakością. Ponadto automatyczne geotagowanie, czyli dodanie do każdej fotografii informacji o współrzędnych geograficznych, umożliwi w przyszłości łatwe odnalezienie najpiękniejszych miejsc, które odwiedziliśmy. Najnowsze modele nawigacji Garmin wyposażone są w 3,5 GB wbudowanej pamięci oraz zapewniają wodoodporność zgodną ze standardem IPX7, co pozwala wykonywać zdjęcia praktycznie w każdych warunkach atmosferycznych. Po podłączeniu, za pomocą kabla USB, GPSMAP 62stc i GPSMAP 62sc do komputera i zalogowaniu się do serwisu my.Garmin.com możemy prosto i szybko przygotować fotorelacje z naszych podróży.


Kolorowy ekran o przekątnej 2,6”, umożliwiający odczytanie informacji także przy dużym nasłonecznieniu,  ergonomicznie rozmieszczone przyciski, intuicyjny interfejs, odbiornik GPS o podwyższonej czułości, antena typu quad helix oraz czas pracy na baterii sięgający nawet do 16 godzin – to najważniejsze zalety najnowszych produktów Garmin z serii GPSMAP 62. Kolejne plusy to ulepszona nawigacja oraz Numeryczny Model Terenu (DEM), które gwarantują bardzo dobrą orientację w terenie oraz bezbłędne wytyczanie trasy do wskazanego celu. Użytkownicy mogą również przeanalizować dokładnie każdy etap zaplanowanej drogi, z uwzględnieniem poszczególnych punktów nawigacyjnych i kluczowych lokalizacji.

Modele z serii GPSMAP 62 z oznaczeniem “s” w nazwie wyposażone są w 3-osiowy, elektroniczny kompas oraz zapewniają bezprzewodową komunikację z innymi, zgodnymi urządzeniami Garmin w celu udostępnienia informacji na temat zaplanowanej trasy, punktów nawigacyjnych czy danych dotyczących geocachingu. Dodatkowo, zgodność ze protokołem ANT+ pozwala także na współpracę z ciśnieniomierzami oraz wieloma innymi, opcjonalnymi akcesoriami, w tym z nadajnikiem chirp do geocachingu (www.garmin.com/chirp). Ponadto użytkownicy mogą skorzystać z bardzo dokładnego barometrycznego wysokościomierza, który dzięki pomiarom ciśnienia może służyć również do monitorowania zmian pogody.

Modele z serii GPSMAP 62 z oznaczeniem “t” wzbogacono o preinstalowaną rekreacyjną mapę Europy w skali 1:100 tys., z zaznaczonym ukształtowaniem terenu, umożliwiającą przeglądanie detali na poziomie ulic. Mapa uwzględnia także sieć najważniejszych szlaków komunikacyjnych, drogi w obrębie miast, koryta rzek, jeziora oraz parki, lasy i rezerwaty przyrody. Dodatkowo możemy wyszukiwać punkty użyteczności publicznej.

Każda nawigacja z serii GPSMAP 62 jest kompatybilna z mapami rastrowymi Garmin, które można pobrać z serwisu BirdsEye Select (www.garmin.com/birdseye).

Nowe urządzenia z serii GPSMAP 62 powinny być dostępne w sprzedaży pod koniec lipca bieżącego roku. Sugerowane ceny detaliczne dla modeli GPSMAP 62sc i GPSMAP 62stc zostały ustalone odpowiednio na poziomie 499€ i 549€.

Udostępnij ten artykuł...

Nadchodzi 7. edycja European Rover Challenge

Już w najbliższy weekend w Kielcach będzie można poczuć się jak na Marsie! W dniach 10 – 12 września na terenie Politechniki Świętokrzyskiej odbędzie się międzynarodowe wydarzenie European Rover Challenge. Na entuzjastów kosmosu czekają zawody łazików marsjańskich, pokazy naukowe oraz inspirujące debaty i rozmowy z niesamowitymi gośćmi. Gościem specjalnym będzie wiceszef NASA, Robert Cabana. Siódma […]

Udostępnij ten artykuł...

Loomi: Opera wypuści własną platformę VOD

Norweska przeglądarka Opera wybrała polski rynek jako pierwszy dla swojej platformy VOD. Ograniczona liczba zaproszeń do ekskluzywnego programu testowego Loomi jest już dostępna. Loomi to nazwa nowej platformy VOD, która otwiera zapisy do ekskluzywnego programu testów beta w Polsce. Wprowadzając Loomi na rynek, Opera zamierza zrewolucjonizować sposób oglądania filmów i materiałów wideo. – Jako firma […]

Udostępnij ten artykuł...

Galaxy Awards: Samsung szuka talentów na TikToku

Samsung pod patronatem TikTok Polska organizuje Galaxy Awards – pierwszy w Polsce konkurs, który pozwoli wyłonić najbardziej nietuzinkowe postacie prezentujące swoją twórczość na TikToku w pięciu różnych kategoriach. Na najbardziej kreatywnych i utalentowanych twórców czekają cenne nagrody. Uczestnicy mają szansę zaprezentować swój talent w czterech kategoriach konkursowych. Na nagrodę może liczyć także twórca, który zyska […]

Udostępnij ten artykuł...