06/07/2011

Nowe urządzenia z serii Garmin GPSMAP 62 – nawiguj i fotografuj

Garmin International Inc. zaprezentował dwie nowe nawigacje z flagowej serii GPSMap 62. Oba debiutujące modele, GPSMap 62stc i GPSMap 62sc, wyposażone zostały w aparat cyfrowy z matrycą 5 megapikseli oraz funkcjami autofocus i automatycznego geotagowania zdjęć.

Funkcja Autofocus oraz matryca o rozdzielczości 5 megapikseli mają spowodować, że zdjęcia wykonane za pomocą GPSMAP 62stc lub GPSMAP 62sc będą wyróżniać się wysoką jakością. Ponadto automatyczne geotagowanie, czyli dodanie do każdej fotografii informacji o współrzędnych geograficznych, umożliwi w przyszłości łatwe odnalezienie najpiękniejszych miejsc, które odwiedziliśmy. Najnowsze modele nawigacji Garmin wyposażone są w 3,5 GB wbudowanej pamięci oraz zapewniają wodoodporność zgodną ze standardem IPX7, co pozwala wykonywać zdjęcia praktycznie w każdych warunkach atmosferycznych. Po podłączeniu, za pomocą kabla USB, GPSMAP 62stc i GPSMAP 62sc do komputera i zalogowaniu się do serwisu my.Garmin.com możemy prosto i szybko przygotować fotorelacje z naszych podróży.


Kolorowy ekran o przekątnej 2,6”, umożliwiający odczytanie informacji także przy dużym nasłonecznieniu,  ergonomicznie rozmieszczone przyciski, intuicyjny interfejs, odbiornik GPS o podwyższonej czułości, antena typu quad helix oraz czas pracy na baterii sięgający nawet do 16 godzin – to najważniejsze zalety najnowszych produktów Garmin z serii GPSMAP 62. Kolejne plusy to ulepszona nawigacja oraz Numeryczny Model Terenu (DEM), które gwarantują bardzo dobrą orientację w terenie oraz bezbłędne wytyczanie trasy do wskazanego celu. Użytkownicy mogą również przeanalizować dokładnie każdy etap zaplanowanej drogi, z uwzględnieniem poszczególnych punktów nawigacyjnych i kluczowych lokalizacji.

Modele z serii GPSMAP 62 z oznaczeniem “s” w nazwie wyposażone są w 3-osiowy, elektroniczny kompas oraz zapewniają bezprzewodową komunikację z innymi, zgodnymi urządzeniami Garmin w celu udostępnienia informacji na temat zaplanowanej trasy, punktów nawigacyjnych czy danych dotyczących geocachingu. Dodatkowo, zgodność ze protokołem ANT+ pozwala także na współpracę z ciśnieniomierzami oraz wieloma innymi, opcjonalnymi akcesoriami, w tym z nadajnikiem chirp do geocachingu (www.garmin.com/chirp). Ponadto użytkownicy mogą skorzystać z bardzo dokładnego barometrycznego wysokościomierza, który dzięki pomiarom ciśnienia może służyć również do monitorowania zmian pogody.

Modele z serii GPSMAP 62 z oznaczeniem “t” wzbogacono o preinstalowaną rekreacyjną mapę Europy w skali 1:100 tys., z zaznaczonym ukształtowaniem terenu, umożliwiającą przeglądanie detali na poziomie ulic. Mapa uwzględnia także sieć najważniejszych szlaków komunikacyjnych, drogi w obrębie miast, koryta rzek, jeziora oraz parki, lasy i rezerwaty przyrody. Dodatkowo możemy wyszukiwać punkty użyteczności publicznej.

Każda nawigacja z serii GPSMAP 62 jest kompatybilna z mapami rastrowymi Garmin, które można pobrać z serwisu BirdsEye Select (www.garmin.com/birdseye).

Nowe urządzenia z serii GPSMAP 62 powinny być dostępne w sprzedaży pod koniec lipca bieżącego roku. Sugerowane ceny detaliczne dla modeli GPSMAP 62sc i GPSMAP 62stc zostały ustalone odpowiednio na poziomie 499€ i 549€.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...