04/07/2011

Packard Bell EasyNote NX – idealne wymiary

To, czym przyciąga najnowszy Packard Bell EasyNote NX to wyjątkowa, aluminiowa konstrukcja notebooka. Szczególną uwagę zwraca ograniczona praktycznie do minimum obudowa ekranu. Ten 13-calowy model Packard Bell EasyNote NX wyposażono we wspaniały ekran, który oferuje powierzchnię roboczą prawie taką jak w ekranach o przekątnej 14 cali. Dzięki temu EasyNote NX charakteryzuje się znacznie mniejszymi gabarytami w porównaniu do konkurencyjnych produktów oraz niewielką wagą (2,2 kg).

Oprócz oryginalnej obudowy i wysokiej jakości ekranu Packard Bell EasyNote NX to także szybki procesor z rodziny Intel Core drugiej generacji, współpracujący z kartą graficzną NVIDIA GeForce GT 540. Konfiguracja taka zapewnia nie tylko świetną wydajność w standardowych zastosowaniach jak i grach 3D, ale również wyjątkowo długi czas pracy na baterii. Dzięki technologii NVIDIA Optimus oraz baterii PowerSmart, o wydłużonym czasie działania, z EasyNote NX możemy pracować nawet do 9 godzin bez konieczności korzystania z zasilania sieciowego.

Przy projektowaniu nowego laptopa Packard Bell duży nacisk położono na zachowanie jak najwyższej ergonomii. Efektem tych prac jest świetna klawiatura, gwarantująca maksymalny komfort pracy oraz funkcjonalność. Pochwały należą się również dla touchpada, który wyróżnia się o około 30% większą powierzchnią roboczą w stosunku do standardowych rozwiązań.

Ponadto Packard Bell EasyNote NX wyposażony jest w głośniki z obsługą technologii Dolby Home Theater, kamerkę internetową o rozdzielczości 1,3 MP, napęd optyczny i dysk twardy o pojemności do 750 GB. Szerokie możliwości komunikacji zapewniają moduły WiFi oraz Bluetooth 3.0 (opcja). Na bocznej krawędzi EasyNote NX znajdziemy m.in. porty USB – w tym jeden zgodny z najnowszą wersją standardu USB 3.0 – oraz złącze HDMI, dzięki któremu laptopa podłączymy praktycznie do dowolnego telewizora LCD czy projektora.

W pakiecie z najnowszym notebookiem Packard Bell otrzymamy także za darmo kilka przydatnych aplikacji, w tym program antywirusowy, program do tworzenia kopii zapasowych MyBackup 2.0 oraz Packard Bell Social Networks – oprogramowanie ułatwiające jednoczesne korzystanie i zarządzanie kontami w najpopularniejszych serwisach społecznościowych. Nie zabraknie również oprogramowania Adobe Photoshop Elements 9 w pełnej wersji.

Przeczytaj także:   CM Storm Recon mysz dla wojowników

Nowy Packard Bell EasyNote NX zadebiutuje w polskich sklepach w trzecim kwartale 2011. Sugerowana cena detaliczna od 2999 zł brutto w zależności od konfiguracji.

W jaki sposób działa VPN?

Korzystając z Internetu pewnie nie raz słyszałeś określenie sieci VPN. Te trzy literki mogą być dla Ciebie znane, ponieważ sam korzystasz z tego typu usług. Jeśli jednak skrót ten obił Ci się o uszy i nie masz pojęcia co one oznaczają to świetnie trafiłeś! W poniższym artykule dowiesz się czym jest sieć VPN, do czego […]

Przed czym uchroni Twój biznes dobra firma rekrutacyjna w Krakowie?

Krakowscy pracodawcy w ostatnich latach mieli bardzo poważne problemy ze znalezieniem odpowiednich pracowników. Sytuacja wcale nie poprawiła się wraz z wybuchem pandemii – Polska nadal ma drugi najniższy wskaźnik bezrobocia w Unii Europejskiej, natomiast Kraków należy pod tym względem do czołówki polskich miast. To dostateczny argument przemawiający za tym, aby przy uzupełnianiu wakatów korzystać ze […]

Epidemia i śmiercionośne wirusy w CDA Premium

Minął rok odkąd po świecie rozlała się epidemia wirusa SARS-CoV-2, a my mamy uczucie deja vu. Rządy większości krajów europejskich przywracają obostrzenia, wraca w mniejszym lub większym stopniu znany z ubiegłego roku lockdown, wracają wątpliwości. Wiele osób sięga w takiej sytuacji po filmy nawiązujące do postapokaliptycznych wizji z „tajemniczym wirusem” w tle. Jedni, bo lubią […]