Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

04/07/2011

Packard Bell EasyNote NX – idealne wymiary

To, czym przyciąga najnowszy Packard Bell EasyNote NX to wyjątkowa, aluminiowa konstrukcja notebooka. Szczególną uwagę zwraca ograniczona praktycznie do minimum obudowa ekranu. Ten 13-calowy model Packard Bell EasyNote NX wyposażono we wspaniały ekran, który oferuje powierzchnię roboczą prawie taką jak w ekranach o przekątnej 14 cali. Dzięki temu EasyNote NX charakteryzuje się znacznie mniejszymi gabarytami w porównaniu do konkurencyjnych produktów oraz niewielką wagą (2,2 kg).

Oprócz oryginalnej obudowy i wysokiej jakości ekranu Packard Bell EasyNote NX to także szybki procesor z rodziny Intel Core drugiej generacji, współpracujący z kartą graficzną NVIDIA GeForce GT 540. Konfiguracja taka zapewnia nie tylko świetną wydajność w standardowych zastosowaniach jak i grach 3D, ale również wyjątkowo długi czas pracy na baterii. Dzięki technologii NVIDIA Optimus oraz baterii PowerSmart, o wydłużonym czasie działania, z EasyNote NX możemy pracować nawet do 9 godzin bez konieczności korzystania z zasilania sieciowego.

Przy projektowaniu nowego laptopa Packard Bell duży nacisk położono na zachowanie jak najwyższej ergonomii. Efektem tych prac jest świetna klawiatura, gwarantująca maksymalny komfort pracy oraz funkcjonalność. Pochwały należą się również dla touchpada, który wyróżnia się o około 30% większą powierzchnią roboczą w stosunku do standardowych rozwiązań.

Ponadto Packard Bell EasyNote NX wyposażony jest w głośniki z obsługą technologii Dolby Home Theater, kamerkę internetową o rozdzielczości 1,3 MP, napęd optyczny i dysk twardy o pojemności do 750 GB. Szerokie możliwości komunikacji zapewniają moduły WiFi oraz Bluetooth 3.0 (opcja). Na bocznej krawędzi EasyNote NX znajdziemy m.in. porty USB – w tym jeden zgodny z najnowszą wersją standardu USB 3.0 – oraz złącze HDMI, dzięki któremu laptopa podłączymy praktycznie do dowolnego telewizora LCD czy projektora.

W pakiecie z najnowszym notebookiem Packard Bell otrzymamy także za darmo kilka przydatnych aplikacji, w tym program antywirusowy, program do tworzenia kopii zapasowych MyBackup 2.0 oraz Packard Bell Social Networks – oprogramowanie ułatwiające jednoczesne korzystanie i zarządzanie kontami w najpopularniejszych serwisach społecznościowych. Nie zabraknie również oprogramowania Adobe Photoshop Elements 9 w pełnej wersji.

Przeczytaj także:   GOCLEVER TAB R83 - nowy mini tablet

Nowy Packard Bell EasyNote NX zadebiutuje w polskich sklepach w trzecim kwartale 2011. Sugerowana cena detaliczna od 2999 zł brutto w zależności od konfiguracji.


Opera szuka “surfera internetu”

Twórcy norweskiej przeglądarki Opera ruszają z rekrutacją na prawdopodobnie najłatwiejszą pracę na świecie: “Surfer Internetu”. – Pracując nad naszymi przeglądarkami często skupiamy się na analizie liczb i wykresów oraz na utrzymaniu anonimowości naszych użytkowników. Teraz postanowiliśmy oddać im głos. Chcemy zobaczyć kim naprawdę są. Można powiedzieć, iż pragniemy poznać nielukrowaną prawdę – mówi Maciej Kocemba, […]

TomTom i Uber zacieśniają współpracę

TomTom i Uber poinformowały o dalszej integracji map TomTom, danych o ruchu drogowym i interfejsów API Map z globalną platformą Ubera. Ponadto Uber będzie dla firmy TomTom zaufanym partnerem w zakresie edycji map, co umożliwi jeszcze dokładniejszą nawigację i lokalizację, wyznaczanie tras, taryf i szacowanie czasu przybycia. Przyniesie to korzyści klientom, kierowcom i dostawcom korzystającym […]

Techcity na Facebooku