10/08/2011

Arc Touch Mouse w finale konkursu Dobry Wzór 2011 (video)

Już drugi rok z rzędu Microsoft odnosi sukces na polu designu. Mysz Arc Touch Mouse, którą można swobodnie wyginać i prostować, została zakwalifikowana do finału konkursu Dobry Wzór 2011, organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Microsoft kontynuuje w ten sposób zeszłoroczną tradycję, kiedy to podobne wyróżnienie spotkało Arc Mouse – urządzenie o równie oryginalnym i nietypowym designie.

Arc Touch Mouse od prawie roku urzeka swoim niepowtarzalnym wyglądem i funkcjonalnością. Różni się ona od wszystkich tego typu akcesoriów dostępnych na rynku. Składa się na nią 99 elementów, które pozwalają na zmianę kształtu urządzenia. Gdy nie korzystamy z myszy, jest ona płaska. By ją uruchomić, należy całość zgiąć w połowie, aż do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia. Takie rozwiązanie to nie tylko ciekawy zabieg designerski, ale również niezwykła wygoda – wyprostowaną mysz można swobodnie wrzucić do torby na laptopa, gdzie zajmuje mało przestrzeni.

Wysiłki firmy Microsoft doceniane są również na arenie międzynarodowej. Arc Touch Mouse została wyróżniona przez IDSA – Amerykańskie Stowarzyszenie Projektantów Przemysłowych. Mysz uhonorowano w tym roku Złotą International Design Excellence Awards, najważniejszą na świecie nagrodą w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Przyznawana jest ona produktom przemysłowym, które wyróżniają się funkcjonalnością, oryginalnym designem, a także zastosowaniem przyjaznych dla środowiska rozwiązań technologicznych.

Arc Touch Mouse to jednak nie tylko wygląd. Mysz wyposażona jest w dotykowy pasek przewijania, który zastępuje tradycyjne kółko. Przewijaniu stron internetowych oraz dokumentów, towarzyszy delikatne wibrowanie. Arc Touch Mouse to również nowy poziom precyzji, którą zapewnia technologia BlueTrack. Dzięki niej możliwe jest korzystanie z myszy na każdej powierzchni – na łóżku, na blacie szafki kuchennej, na drewnianym parkiecie, a nawet na własnej nodze, jeśli nie ma wokół innej, wolnej przestrzeni. Transport i wygodę zapewnia także niewielki nadajnik typu Snap-in, który umieszczony w porcie USB pozostaje niemal niewidoczny, dzięki czemu nie ma potrzeby go wyjmować, nawet gdy komputer zostaje wyłączony.

By jeszcze bardziej uatrakcyjnić swój produkt, Microsoft przygotował edycję limitowaną myszy Arc Touch, która dostępna będzie we wrześniu 2011 roku. Seria ta obejmie dwa nowe kolory – ciemnoszary oraz srebrzysty.

Kolejna już z rzędu seria limitowana stanowi odzwierciedlenie tendencji firmy Microsoft do podnoszenia ergonomii i walorów estetycznych swoich urządzeń. W samej rodzinie myszy znajdziemy już wiele innych przykładów akcesoriów łączących wysoką funkcjonalność z wyróżniającym się wyglądem, jak np. Touch Mouse, wykorzystującą podobnie jak Arc Touch, technologię dotykową, serię artystyczną Wireless Mobile Mouse 3500, zaprojektowaną przez młodych malarzy-grafików z różnych zakątków świata, serię Studio Wireless Mobile Mouse 3500 w trzech kolorowych wariantach, czy Express Mouse, niewielką białą mysz z różnokolorowymi paskami.

W konkursie Dobry Wzór 2011, organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, Arc Touch Mouse zmierzy się z 12 innymi finalistami w kategorii „Strefa pracy”. Wśród nich znalazły się produkty takich firm, jak HP, Novitus, Imper Computers, E-system, PROFIm.

Udostępnij ten artykuł...

Rosyjskie filmy w CDA Premium warte polecenia

CDA Premium przygotowało zestawienie czerwcowych nowości filmowych, których wspólnym mianownikiem jest kraj produkcji: Rosja. Trzeba przyznać, że rosyjska kinematografia to nie tylko stare klasyki, ale też prężnie działający współcześnie przemysł filmowy, z którego chętnie korzystają platformy VOD na całym świecie. Na co zwrócić uwagę w propozycji CDA Premium? Udostępnij ten artykuł…

Udostępnij ten artykuł...

Wirtualna rzeczywistość wciąż czeka na swój wielki przełom

Choć coraz częściej wykorzystywana w domach oraz przedsiębiorstwach, wirtualna rzeczywistość nadal pozostaje na uboczu. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że nowe technologie to przyszłość wielu branż, a VR może być jednym z ciekawszych rozwiązań. Najlepsze zestawy oparte o headsety i rękawiczki pozwalają na pełną interakcję z trójwymiarowym otoczeniem, a to można wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. […]

Udostępnij ten artykuł...

SIM swapping – zagrożenie dla konta bankowego

SIM swapping, czyli przejęcie karty SIM i oszustwa z tym związane, to przestępstwa, o których często słyszymy, lecz uważamy, że nas nie dotyczą. – To realne i zyskujące na sile zagrożenie. Każdy, kto udostępnia dane w mediach społecznościowych, może być narażony na takie ataki. – przestrzegają eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ESET. SIM swapping – jakie mogą […]

Udostępnij ten artykuł...