Blog o gadżetach i technologii. Najnowsze telefony, tablety, laptopy, smartwatche i etui na telefony. Telefon Samsung oraz telefon Microsoft.

26/09/2011

Następna generacja WD My Passport dla komputerów Mac

Firma Western Digital zaprezentowała najnowszą generację przenośnych dysków twardych My Passport dla komputerów Mac i urządzeń Apple Time Machine. Nowa seria oferuje dużą przestrzeń dyskową i zapewnia bardzo wysoki stopień bezpieczeństwa danych. Charakteryzuje się wykonaną w całości z metalu, kompaktową obudową, inspirowaną wyglądem komputerów Mac.

Przenośny dysk My Passport Studio zapewnia pojemność i prędkość działania niezbędną wymagającym użytkownikom komputerów Mac. Dzięki temu jest idealnym towarzyszem podróżujących fotografów, wideografów, artystów grafików i profesjonalistów graficznych, którzy codziennie produkują, zapisują i obrabiają ogromne ilości cyfrowych materiałów.

Zaletą dysku My Passport Studio, oprócz dużej pojemności (do 1 TB) jest wyposażenie w porty FireWire 800 i USB 2.0. Dwa gniazda FireWire zapewniają wyjątkowo dużą szybkość transmisji danych, a także umożliwiają podłączenie dodatkowych napędów lub innych urządzeń peryferyjnych, np. kamery HD. Wysoki stopień bezpieczeństwa zapisanych na dysku My Passport danych zapewnia odporna na wstrząsy (oraz zarysowania) metalowa obudowa oraz oprogramowanie szyfrujące, umożliwiające zabezpieczenie dostępu.


Zamknięty w wyjątkowo „szczupłej”, lekkiej, odpornej na wstrząsy obudowie – My Passport for Mac to drugi model z nowej generacji dysków, który oferuje maksymalną pojemność 1TB. Powstał gównie z myślą o studentach i innych użytkownikach komputerów Mac, którzy często podróżują i noszą ze sobą dyski podczas wypraw i wędrówek.
Ponieważ ilość miejsca dostępnego na dyskach komputerów MacBook Air nie jest zbyt duża, dyski My Passport for Mac stanowią łatwe w obsłudze i niezawodne rozwiązanie do przechowywania oraz tworzenia kopii zapasowych muzyki, plików wideo i innych materiałów cyfrowych. My Passport for Mac jest zasilany przez interfejs USB 2.0 – to rozwiązanie eliminuje konieczność podpinania dodatkowych przewodów zasilających lub zasilaczy.

Ceny:

My Passport Studio: 500 GB – 529 PLN, 750 GB – 658 PLN, 1 TB – 739 PLN

My Passport for Mac: 500 GB – 411 PLN, 750 GB – 489 PLN, 1 TB – 530 PLN


SMS-y w dół, MMS-y w górę

Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował coroczny „Raport o stanie rynku telekomunikacyjnego w Polsce w 2017 roku” z którego wynika, że na koniec minionego roku aktywnych było ponad 53 milionów kart SIM, czyli o 4% mniej niż w 2016 roku. To jedna z prawdopodobnych przyczyn spadku liczby SMS-ów wysłanych przez użytkowników polskich sieci. W 2017 roku Polacy […]

Kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych

Od lipca dla klientów centrum handlowego Janki pod Warszawą dostępnych będzie 10 punktów ładowania samochodów elektrycznych. Na początku lipca innogy Polska wraz z ING Bankiem Śląskim uruchomiła 5 nowych stacji ładowania na terenie Centrum Handlowego Janki. Dwie stacje stojące zamontowane zostały na parkingu zewnętrznym, a trzy stacje wiszące (tzw. Wall Box) zostały umieszczone w parkingu […]

Ile miejsca zajmuje współczesny Internet?

10 jottabajtów, czyli 10 i 24 zera bajtów – tyle miejsca na serwerach według szacunków naukowców może zajmować współczesny Internet, a z każdą sekundą danych przebywa. Informacje te są rozproszone po całym globie i dostępne poprzez infrastrukturę sieciową. Ostatnie prezentacje Google i Microsoftu nie pozostawiają wątpliwości co do przyszłości rozwoju Internetu. Sztuczna inteligencja, rozwiązania chmurowe […]

Techcity na Facebooku